Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków KHKK - relacja PDF Drukuj

W dniach 19-22.10.2017 w Miejskim Domu kultury w Łaziskach Górnych odbył się XIX Puchar Polski Kanarka Kształtnego oraz II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK – Łaziska Górne 2017. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców. Sędziowie ocenili łącznie 49 kolekcji oraz 117 ptaków pojedynczych.

Ptaki oceniali sędziowie:

- Kazimierz Gandurski
- Gabriel Zawadzki
- Ryszard Jakubczyk
- Arkadiusz Gawron

Najliczniejszą grupę stanowiły kanarki rasy gloster. Nie brakowało też ptaków „fryzurowanych”. Nie wiedząc dlaczego z roku na rok liczba osób wystawiających kanarki kształtne jest coraz niższa, a szkoda, bo mamy się czym chwalić.

 
Marwet PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!
Firma MARWET, którą wszyscy doskonale znamy, pragnie serdecznie zaprosić swoich klientów oraz zwiedzających na zbliżające się jubileuszowe 80 Mistrzostwa Polski. Pan Robert Karasek jest przedstawicielem firmy i jak zawsze podczas OMP z uśmiechem zaoferuje państwu produkty firmy Quiko, regały hodowlane firmy Italgabbie oraz akcesoria firmy 2GR.

Stoisko handlowe jest bogato wyposażone i każdy nawet wymagający hodowca znajdzie w nim coś dla swoich podopiecznych. Również RF PFO zachęca państwa do zakupów oraz miłej i fachowej rozmowy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony oraz fanpage:


Rada Federacji
 
Komunikat 20/2017 w sprawie udziału PFO w MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !!!

Już dziś nie mam wątpliwości, że Polska zadebiutuje na taką skalę na Mistrzostwach Świata w 2018r. Choć do praktycznie samego końca miałam duże obawy, bo 27 października zgłosiła się dopiero 1 osoba, a tu niespodzianka, hodowcy okazało się, że podnieśli rękawicę i w ostatnim momencie dosłownie zasypali mnie zgłoszeniami jak na taki rodzaj wystawy. Zgłosiło się 33 hodowców z całej Polski z różnych stowarzyszeń.

Uzbierało się 200szt. ptaków. Głównie w kolejności: kanarki kolorowe, kształtne, śpiewające, egzotyka, papugi.

Jak wiadomo PFO posiada zakupione sprzed dwóch lat transportery w ilości 120szt. I tu widać różnicę w naszych obecnych potrzebach, które myślę że w przyszłości wzrosną. Zatem proszę zadeklarowanych hodowców, jeśli mają taką możliwość o zgłoszenie ile posiadają własnych transporterów. Tu zaznaczam, że ta kwestia dotyczy szczególnie papug. O kanarki harceńskie się raczej nie obawiam bo myślę, że w tym roku panowie dostarczą ptaki we własnych transportówkach. Droga jest daleka i musimy zapewnić naszym potencjalnym zwycięzcą najlepsze z możliwych warunki.

Papugi muszą być w osobnych klatkach tak aby się wzajemnie nie pokaleczyły. Spośród 4 zgłoszonych chętnych osób do wyjazdu w charakterze opiekuna, RF PFO wybrała kol. Tymoteusza Pruchniewskiego i Roberta Bossego z Poznania. Już niedługo będzie można zgłosić ptaki według klas. Klas wystawowych przybyło ale Wiceprezydent Jan Kamiński zdążył je dostosować do wymogów i mamy nadzieję że platforma nie "pęknie" w szwach podczas ich wprowadzania. Proszę zatem wszystkich hodowców jak tylko się ukarzą o bardzo uważne prześledzenie zmian aby nie było błędów i niepotrzebnych deklasacji. O dalszych pracach będziemy państwa informować na bieżąco.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Wystawa Kanarków "Egzota" Sosnowiec PDF Drukuj

Związek Hodowców Kanarków „Egzota” - Sosnowiec zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników kanarków na wystawę, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
Komunikat 19/2017 w sprawie kolejnych Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Informujemy, że następne Ornitologiczne Mistrzostwa Świata odbędą się w następujących krajach:

2019 - Holandia

2020 - Portugalia

2021 - Turcja

2022 - Hiszpania


Rada Federacji
 
Nowy sponsor OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

RF PFO pozyskała nowego sponsora OMP o którym już pisaliśmy w styczniu. Co za tym idzie gama produktów dostępnych z roku na rok się poszerza. W tym roku włoska Firma Pineta Zootecnici będzie miała możliwość zaprezentować nam swój asortyment po raz pierwszy. Producent jest znany na rynku światowym, również ze względu na kilkukrotny udział na Mistrzostwach Świata.  Wybór jak zapowiada polski przedstawiciel Pan Paweł Statucki jest bardzo duży i już dziś razem z nami zachęca Państwa do zapoznania się z bogata gamą karm specjalistycznych, witamin i barwników. Na stoisku handlowym które znajdować się będzie na dużej sali wystawowej, znajdziecie państwo również coś dla czworonożnych przyjaciół. Dostępny będzie katalog reklamowy w języku polskim. Wspólnie już dziś serdecznie zapraszamy na 80 OMP !!!!

Zapraszamy również na stronę www sponsora - http://www.pinetazootecnici.it/


Rada Federacji
 
Komunikat 17/2017 w sprawie Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Prosimy zainteresowane osoby, które chcą wysłać swoje ptaki na MŚ do Włoch o podanie do 29.10.17 swoich nazwisk i przybliżonej ilości ptaków.
Organizatorzy wystawy, proszą o dokonanie rezerwacji na klatki papierowe do końca października. Prosimy to poważnie potraktować, aby PFO nie musiała ponieść dodatkowych kosztów. Pełne zgłoszenie formalne, plus wymagana płatność będzie możliwa do końca listopada.

Rada Federacji
 
Komunikat 16/2017 w sprawie spotkania integracyjnego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

16 grudnia o godz 17:30 w restauracji Hotelu "Anna" w Będzinie Rada Federacji planuje zorganizować spotkanie integracyjne dla zainteresowanych osób. Koszt jaki hodowca musiałby ponieść to 45zł/os. W tej cenie znajduje się jedno ciepłe danie, kawa, herbata, sałatka, półmisek wędlin. Napoje przynosimy we własnym zakresie. Rada Federacji z okazji naszego święta dostarczy jubileuszowy tort. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt (793-676-433).


Rada Federacji wynegocjowała dobrą cenę za dobę hotelową w Hotelu "Anna" dla hodowców PFO. Podczas zameldowania należy powiedzieć że jest się hodowcą PFO i z tego tytułu zostanie udzielony rabat.

Serdecznie zapraszam
Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Puchar Polski Papug - wyniki PDF Drukuj

Tegorocznymi zdobywcami Pucharu Polski Papug okazali się koledzy:

I miejsce – Krzysztof Pospiech 93 pkt., amazonka niebieskoczelna

II miejsce – Leon Strykowski 93 pkt., aleksandretta śliwogłowa

III miejsce – Bernard Słoma 93 pkt., papuga falista kolorowaPuchar Prezydenta PFO dla najlepszego hodowcy za pięć najwyżej ocenionych papug otrzymuje Waldemar Ratajak – 458 pkt. (92, 92, 92, 91, 91 pkt.)

 
Komunikat 15/2017 w sprawie Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Mistrzostwa Świata powoli pukają do drzwi i co za tym idzie dla RF PFO jest to dodatkowa praca organizacyjna zbiegająca się niemal z naszymi Mistrzostwami Polski.

Rada Federacji prosi o kontakt e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) zainteresowanych hodowców wyjazdem na cały czas trwania wystawy podczas Mistrzostw Świata w styczniu 2018 do Włoch w charakterze konwojentów odpowiedzialnych za dowóz ptaków. Możliwość własnego transportu mile widziana ale nie jest koniecznością. RF wybierze dwie osoby i udzieli niezbędnych informacji.

Zgłoszenia ptaków na MŚ będą obowiązywały do końca listopada, już wkrótce podamy więcej informacji. Na obecną chwilę są dostosowywane klasy wystawowe i polski wzór kart zgłoszeniowej.

Rada Federacji
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 28
Polska Federacja Ornitologiczna