Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Dzień Hodowcy z PZHKiPE PDF Drukuj

Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych serdecznie zaprasza na Dni Hodowcy, które odbędą się w dniach 10-11 czerwca w Nowym Targu.

Wszelakie szczegóły znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które zostały w ciekawy sposób przygotowane:)

Pytania prosimy kierować do Zarządu PZHKiPE - https://www.pzhkipe.org/wladze.

 
Wykład i szkolenie dla hodowców PDF Drukuj

W dniu 21 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie PFO (Katowice ul. Gen. J. Hallera 28) odbyło się zgodnie z harmonogramem szkolenie z zagadnień genetyki a w szczególności:

- genetyki hodowlanej,

- podstaw dziedziczenia,

- zasady kojarzenia w różnych mutacjach,

- jakich kojarzeń powinno się unikać.

Przed rozpoczęciem wykładu przybyłych uczestników przywitał Prezes Kolegium Sędziów Jan Kamiński, a następnie po krótkim wprowadzeniu głos oddał prowadzącemu szkolenie prof. Markowi Łabajowi. W ramach szkolenia omówiono podstawy genetyki ptaków jak również tworzenie linii wsobnych tzw. inbredu.

 
"Z zakurzonych kart pamięci".. PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Postanowiłam trochę poszperać w historii i połączyć moje zainteresowania z pracą na rzecz PFO. Ponieważ mogę się pochwalić sporą ilością posiadanych książek z dziedziny ornitologii, a jest ich na obecną chwilę ponad 500szt. "zdobytych" z całego świata. O historii hodowli w Polsce mogę powiedzieć bez przesadnej skromności, że wiem sporo. Na obecną chwilę jest wiele mitów, jeśli chodzi o minione dzieje hodowlane.

Będziecie zaskoczeni jak wyglądała prawda. Postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym ten ciekawy jak dla mnie temat. Będzie to cykl pod tytułem "Z zakurzonych kart pamięci". Znajdzie się tu wszystko to, co uznam za ważne do przekazania. Czasami będzie to tekst, czasami grafika, a czasami jak dziś skan książki czy czasopisma. Mamy się czym pochwalić, mieliśmy zdolnych hodowców odnoszących sukcesy. Warto ich nazwiska przypomnieć. Zobaczymy na ile mi czas pozwoli. W mojej bibliotece znajdują się m. in. miedzioryty z 1823r. Jeśli uznam w przyszłości, że praca ludzi zaangażowanych społecznie na rzecz PFO idzie w dobrym kierunku i sytuacja jest "stabilna”, to już jakiś czas temu postanowiłam, że całe moje zbiory przekażę federacji.

Dziś zapoznać pragnę Państwa z broszurą/książką o hodowli kanarków z 1928r. Ciekawe czy zwrócicie moi drodzy uwagę na kilka drobnych szczegółów. Życzę miłej lektury.

Kliknij tutaj, aby pobrać książkę.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 
Protokoły z zebrań PDF Drukuj

Przedstawiamy Państwu protokoły ze Zgromadzenia Wspólników Spółki PFO Sp. z o. o., Zebrania Rady Federacji oraz z Walnego Zebrania Delegatów PFO.

1. Protokół ze Zgromadzenia Wspólników Spółki PFO Sp. z o. o. (kliknij, aby go zobaczyć).

2. Protokół z Zebrania Rady Federacji (kliknij, aby go zobaczyć).

3. Protokół z Walnego Zebrania Delegatów PFO (kliknij, aby go zobaczyć). Uchwały znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć).

 
Komunikat Kolegium Sędziów 5/2017 w sprawie szkolenia PDF Drukuj

W dniu 21 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie PFO (Katowice ul. Gen. J. Hallera 28) odbędzie się szkolenie w zakresie:

- genetyki hodowlanej,
- podstaw dziedziczenia,
- zasady kojarzenia w różnych mutacjach,
- jakich kojarzeń powinno się unikać.

Wykładowca prof. Marek Łabaj. Uczestniczyć mogą wszyscy hodowcy zrzeszeni w PFO, wystarczy zgłosić do 15 maja swą obecność telefonicznie (662210350) lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Zgłoszenie jest podyktowane przygotowaniem sali na odpowiednią ilość miejsc.

Serdecznie zapraszam

Jan Kamiński

 
Komunikat 7/2017 - Wycieczka do Vogelpark Walsrode PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Prezydent z przyczyn obiektywnych będzie prywatnie organizatorem wyjazdu do jednego z największych "ptasich parków" w Europie. To teren mający 24 hektary. Podziwiać można nie tylko 4200 gatunków ptaków, ale również nacieszyć oko kompozycjami roślinnymi. Park powstał w 1961 roku i jest corocznie odwiedzany przez ludzi z całego świata. Czekają niezapomniane widoki, a dla nas, Drodzy Hodowcy jest to dobry moment na integrację. Szykujcie aparaty i wygodne buty!

Planowany wyjazd odbędzie się z Częstochowy, 25 czerwca w godzinach popołudniowych. Chętne osoby będą zabierane po trasie w kierunku Katowice A4 - Niemcy. Przyjazd na miejsce 26 czerwca rano ok. godz.9.00 (wyjedziemy tego samego dnia wieczorem ok. godziny 19.00).

 
Mistrzostwa Świata 2018 PDF Drukuj
Drodzy Hodowcy!
Informacje o Mistrzostwach Świata !!!

Najważniejsze informacje / wystawianie ptaków:
- koszt jednego ptaka - 13 euro
- obligatoryjny katalog - 12 euro
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj (kliknij, aby go pobrać/zobaczyć).

Najważniejsze informacje / wejście na Mistrzostwa:
Wejście codzienne - 12 euro; dzieci do lat 12 - 8 euro, darmowo dzieci do lat 8 i osoby niepełnosprawne.
W czasie oficjalnego otwarcia 19-21 stycznia bilet wstępu 24 euro; dzieci do 12 lat - 16 euro; darmowo dzieci do 8 lat i osoby niepełnosprawne.

Wszystkie informacje na bieżąco można śledzić na stronie www.cesene2018.com

Szczegółowe informacje:

Komitet organizacyjny:
 
Wizyta w szkole PDF Drukuj

„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.” – Juliusz Słowacki

Dziś (10.04.br.) skorzystałam z zaproszenia pani Anny Makowskiej nauczyciela biologii z Zespołu Szkół w Srocku. Wybrałam się tam na „mały” wykład o ptakach przeznaczony dla trzech klas gimnazjalnych. Dotychczas prowadziłam zajęcia w dwóch innych szkołach (w Kalinie i Szydłowie) dla dzieci z klas 1-3 więc teoretycznie z maluchami bywa łatwiej.

Wymienione szkoły skorzystały z mojego zaproszenia w ubiegłych latach, odwiedziły wystawy stowarzyszeniowe odbywające się w Łodzi i Częstochowie. Pani Anna dba o rozwój swojej młodzieży tym bardziej, że obecny system nauczania przewiduje jak się dowiedziałam tylko jedną godzinę lekcyjną na cały rok szkolny o ptakach. Ja poświęciłam młodzieży dwie godziny i to nawet nie był „wstęp”, a czas minął w mgnieniu oka. To obecne nauczanie rzutuje na wiedzę młodego pokolenia, wiedzę o świecie o życiu.

Nauczyciele mają nie lada problem i wyzwanie jak pogodzić plan nauczania z przystosowaniem dzieci i młodzieży do życia. Ach… czasy się zmieniają. Wracając do dzisiejszych zajęć na samym początku nakreśliłam, czym zajmuje się federacja, jakie stowarzyszenia ma pod opieką, na czym polega praca sędziego, a na czym „praca” hodowcy, jak na nasze codzienne życie wpływa nasza pasja, jakie ptaki hodujemy. Wyświetliłam krótki film z wystawy z OMP.  Po tym wstępie postanowiłam sprawdzić ogólną wiedzę młodzieży.

 
Walne Zebranie Delegatów 2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo !

Zwyczajne Walne Zebranie Delegatów już za nami. Data nie była wybrana przypadkowo, bo w sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Rada Federacji i jej sekcje do zjazdu przygotowywały się ponad dwa tygodnie. Był to czas wytężonej pracy, ale możemy śmiało powiedzieć, że było warto. Staraliśmy się, aby każdy szczegół był dopracowany. Nie ukrywamy, że frekwencja trochę nas zaskoczyła. Na WZD przybyły 52 osoby. Praktycznie na 3 dni przed wiedzieliśmy, że musimy wynająć większą salę, bo na tej, w której się zwykle spotykaliśmy byłby problem z pomieszczeniem zaproszonych gości i delegatów.

Rada Federacji przygotowała poczęstunek i w formie drobnej "niespodzianki" długopisy oraz biuletyny informacyjne o Polskiej Federacji Ornitologicznej i tworzących ją Stowarzyszeniach. Sala była bardzo duża, osób sporo i nie ukrywamy, że momentami głośność prezydium nie była najlepsza. Przewodniczący pan Jacek Dybich z pewnością zdarł sobie gardło, ale to wszystko dla dobra federacji panie Jacku przecież ! :)

Tematów wiele, ale omówienie ich szło szybko i sprawnie. WZD zakończył się dużo wcześniej niż było to zaplanowane.

 
Zebranie RF z dnia 25 marca PDF Drukuj

W dniu 25.03.2017r. w Katowicach odbyło się zebranie Rady Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej.

W zebraniu uczestniczyli:
Prezydent - Justyna Krawczyk
Wiceprezydent ds. hodowlanych - Jan Kamiński
Sekretarz - Marek Winek
Skarbnik - Artur Kupczak
Doradca Prezydenta - Michał Horzela
Doradca Prezydenta - Marek Łabaj
Kierownik Sekcji CITES - Eugeniusz Kupczak


Program zebrania:
1) Zgromadzenia Wspólników Spółki PFO SP. Z O.O.
2) Przygotowanie merytoryczne do WZD.
3) Przyjęcie w poczet członków rzeczywistych Polskiej Federacji Ornitologicznej Opolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych 10 Brygady (OSHKiPE). Podjęto uchwałę nr 6/2017.
4) Wstępne prace nad poprawkami w Regulaminach PFO.
5) Sprawy bieżące.

Protokół oraz szczegółowe informacje ukażą się w najbliższym czasie.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 30

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna