Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Międzynarodowe Mistrzostwa A.O.V.O. PDF Drukuj

Prezydent  Włoskiej Federacji A.O.V.O. pan Ivan Mascarin (Cod. Ass. F.O.I. 388) zaprasza wszystkich hodowców zrzeszonych w PFO do udziału w międzynarodowej wystawie ptaków. W tym roku A.O.V.O. organizuje VI Mistrzostwa - Expo, Ptaki Wschodniej Wenecji, a zarazem pierwsze międzynarodowe.

Wydarzenie odbędzie się w CAORLE w Wenecji w Palaexpomarze, od 11 do 15 października 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie drodzy państwo bezpośrednio na stronie internetowej www.aovo.it

Na stronie w kontaktach znajdują się również namiary na włoskie kluby specjalistyczne.

Poniżej zamieszczamy dla zainteresowanych kartę zgłoszeniową, oficjalny plakat oraz obowiązujące klasy wystawowe.

Ja również gorąco zachęcam do skorzystania z zaproszenia oraz do prześledzenia storn naszych włoskich kolegów.

Kliknij tutaj, aby pobrać plakat wraz z klasami konkursowymi.

Kliknij tutaj, aby pobrać kartę zgłoszeniową.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO


 
Wystawa Ptaków KHKK PDF Drukuj

Klub Hodowców Kanarków Kształtnych z Łazisk Górnych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę, która odbędzie się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
Wystawa Ptaków Canaria Gliwice PDF Drukuj

Związek Hodowców Kanarków "Canaria" w Gliwicach już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
Komunikat 9/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 23 września (sobota) 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28 odbędą się warsztaty dla sędziów i hodowców PFO.

Program warsztatów:

9.00 - Kanarki kolorowe technika oceny - prowadzący Janusz Kapuścik.

10.00 - Kanarki posturalne fryzowane technika oceny - prowadzący Gabriel Zawadzki

11.00 - Genetyka dziedziczenia hybryd - prowadzący prof. Marek Łabaj.

12.00  - Tajniki hodowli „miękkojadów” na wybranych gatunkach papug. Prowadząca - Justyna Krawczyk.

13.00  - Omówienie nowo powstającego standardu papug „nierozłączki tom 2” pod względem rodzaju i cech mutacji. Prowadzący - Jan Kamiński.

 

W dniu 24 września (niedziela) 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Kolegium Sędziów.

Program zebrania:

1. Otwarcie zebrania.

2. Sprawozdanie zarządu z działalności.

3. Głosowanie w sprawie udzielenia zarządowi absolutorium.

4. Rozdział sędziowań.

 
Umowa kupna/sprzedaży PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Zbliża się okres wyjazdów na giełdy zagraniczne. Specjalnie dla Was Kierownik ds. komunikacji społecznej Marcin Piskorski przygotował dokument pochodzenia ptaka (umowa kupna/sprzedaży), który jest niezbędny, aby zarejestrować w urzędzie/starostwie nowe nabytki przywiezione zza granicy.

Dokument można pobrać klikając tutaj.

Rada Federacji

Ten post został z edytowany

 
Obrączki na rok 2018 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2018 będzie można zamówić tak jak w poprzednich sezonach za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 15 września i skończy 30 września. 

Szczegółowe informacje na temat cen, a także dodatkowych zamówień znajdują się w sekcji Obrączki (kliknij, aby przejść do sekcji).

Ceny obrączek nie uległy zmianom w stosunku do roku 2017.

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 30 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 30 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 25 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Rada Federacji

 
Wyrazy Współczucia dla Prezesa PZHKiPE PDF Drukuj

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 sierpnia 2017 roku (czwartek) o godz. 14.00 w zabytkowym kościółku św. Anny w Nowym Targu przy ul. Zacisze 17.

Rada Federacji w imieniu wszystkich hodowców Polskiej Federacji Ornitologicznej pragnie złożyć kol. Pawłowi Mrugale wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci Mamy.

Łączymy się w bólu z Rodziną Zmarłej, Przyjaciółmi zachowując Śp. Danutę Mrugałę w naszej pamięci.

Polska Federacja Ornitologiczna

 
Wystawa Ptaków OSHKIPE PDF Drukuj

Opolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych 10 Brygady już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.

Rada Federacji


 
Komunikat 8/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Przypominamy, że do 15 września należy wysłać zgłoszenie zapotrzebowania na sędziów (na nowym druku dostępnym w zakładce SĘDZIOWIE).

Kolegium Sędziów oraz Rada Federacji

 
Prezent dla PFO PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

PFO spotkała bardzo miła niespodzianka, a mianowicie dostaliśmy oryginalny i co ważne własnoręcznie wykonany prezent!

Taki podarek to coś więcej niż "drobiazg", to wkład serca we wspólne jutro i zapowiedź dobrej atmosfery na OMP. Pan Waldemar Kańtoch, "złota rączka" federacji z duchowym wsparciem kol. Marka Winka i w imieniu wszystkich hodowców Stowarzyszenia Związek Hodowców Kanarków "Egzota" ze Sosnowca przekazali na ręce RF dwa pojemniki na ziarno. Pojemniki służące do dosypywania karmy tak aby nie otwierać klatek i dodatkowo nie stresować ptaków oraz szufelkę do zboża.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pamięć i niepowtarzalny pomysł. A panu Waldkowi za wykonanie. Przecież bez takich ludzi jak kol. Kańtoch to mistrzostwa by się nie mogły odbyć :) !!!!

Rada Federacji

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 33
Polska Federacja Ornitologiczna