Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Pokaz ptaków ZMDI Radlin PDF Drukuj

Bardzo się cieszę, że mam okazję na "wspomnienia" i to te pozytywne, którymi pragnę się z Państwem podzielić. Jak zaczynałam swoją przygodę z PFO, a dokładniej z "nauką prawidłowej oceny" jednym ze stowarzyszeń, jakie utkwiło mi w pamięci i tak już zostanie, było właśnie Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie. Dokładniej mówiąc wystawa przez hodowców zorganizowaną w Gaszowicach. Ktoś powie... wystawa jak wystawa, ale nie, nie drodzy państwo! Aby zapamiętać na długie lata taką "uroczystość", musi w niej być coś wyjątkowego. I tam właśnie tak było. Duża sala, przestronne woliery dla papug, czysto i schludnie, ale przede wszystkim dużo różnych gatunków ptaków i nie tylko. Organizacyjnie zapięte na ostatni guzik. Z panem Augustynem Ledwoniem ocenialiśmy wtedy do późnych godzin, dyskutowaliśmy i porównywaliśmy ze sobą najlepsze egzemplarze, a czasami się spieraliśmy, co do ich punktacji. Co jeszcze tam drodzy hodowcy znajdziecie? Życzliwych ludzi i koleżeńską atmosferę. Wiadomo, zawsze znajdzie się jakiś malkontent, ale to nic, czasami wypływa to ze zwykłej zazdrości.

 
Animal Sosnowiec PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna serdecznie zaprasza wszystkich hodowców do zapoznania się z ofertą handlową Firmy Animal z Sosnowca. Pan Jacek Wyszyński jest jednym z wieloletnich sponsorów OMP i już dziś po raz kolejny zaprasza na swojej stronie internetowej razem z nami na tegoroczne Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. Dla wszystkich tych, którzy szukają karm dla ptaków niemieckiej firmy Quiko, włoskiej STA Soluzioni oraz niezbędnych dodatków i akcesorii do hodowli kanarków, szczygłów i innych łuszczaków, zapraszamy na stoisko firmowe w stałym miejscu w Czeladzi podczas OMP. Dla hodowców papug i gołębi też coś odpowiedniego się znajdzie. Serdecznie zapraszamy.

Szersza oferta dostępna jest na stronie internetowej firmy - http://animal.sosnowiec.pl/

Rada Federacji


 
Pożegnanie Prezydenta COM PDF Drukuj

Z przykrością informujemy, że wczoraj w nocy odszedł od nas wspaniały człowiek, wielce zasłużony dla światowej społeczności COM. Zapamiętamy Go jako człowieka życzliwego, chętnego do pomocy, otwartego na pomysły i dobrego organizatora.

Za Jego kadencji wprowadzono wiele potrzebnych zmian z których do dnia dzisiejszego korzystają wszystkie państwa również PFO. Dziś wraz ze wszystkimi krajami będącymi członkiem  COM, łączymy się w smutku z rodziną Śp. Prezydenta, składając jej  wyrazy głębokiego współczucia.


Polska Federacja Ornitologiczna

 
Pismo do Zarządu PZHKiPE PDF Drukuj

W związku z objęciem funkcji pełniącego obowiązki prezesa Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych przez Pawła Mrugałę Polska Federacja Ornitologiczna wystosowała list, którego treść można przeczytać tutaj (kliknij, aby ją zobaczyć).

Edycja:

Po interwencji PFO PZHKiPE zmieniło protokół z posiedzenia Zarządu.

Oryginał można zobaczyć tutaj (strona 1, strona 2, strona 3) oraz oryginalną Uchwałę Zarządu.

Protokół po modyfikacjach (strona 1, strona 2, strona 3)

 
Relacja ze spotkania „techniczno – integracyjnego” PDF Drukuj


5 sierpnia (sobota) tak jak Rada Federacji wcześniej zaproponowała, odbyło się spotkanie zainteresowanych hodowców chętnych do pracy społecznej na rzecz PFO. Tego dnia, aby zamknąć się w kosztach zakupu materiałów wykonywaliśmy klatki wystawowe dla dużych i średnich papug, które posłużą nam podczas Mistrzostw Polski. Swój wolny czas, chęci oraz ręce do pracy zaoferowali koledzy:

- Waldemar Kańtoch (Egzota)
- Marek Winek (Egzota)
- Aleksander Ulfig (RSHPE Amazonka)
- Zygfryd Ulfig (RSHPE Amazonka)
- Marcin Penkala (PZHKiPE)
- Jan Kamiński (PZHKiPE)

Ja pewnie bardziej przeszkadzałam niż pomagałam, ale byłam „na straży” :) Cóż, moje główne zajęcie mogę nazwać hum…. kuchenno–polowym :(.
 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

29.07.2017r. odbyło się kolejne zebranie RF PFO, na którym obecni byli:

Prezydent - Justyna Krawczyk (ŁSHKiPO)
Wiceprezydent - Jan Kamiński (PZHKiPE)
Skarbnik - Artur Kupczak (RSHPE Amazonka)
Przewodniczący KKW - Marek Żyłkowski (PZHKiPE/PZO)
Sekretarz KKW - Janusz Woźnicki (PZHKIPE)
Członek Spółki PFO - Przemysław Pytlik (OSHKIPE)
Prezes Spółki PFO - Michał Horzela /2 spotkanie (Aves)

Głównym powodem spotkania obecnych na zebraniu była nowelizacja ORKiW.

Niestety mimo postępów w tym temacie, niezbędne będzie jeszcze jedno spotkanie. Nadesłanych przez hodowców wniosków i zmian jest dużo, ale członkowie RF i przedstawiciele wszystkich sekcji muszą kierować się podstawowymi zasadami tj. czytelność dokumentu oraz jego zwięzłość. Zdajemy sobie również sprawę z oczekiwań wszystkich hodowców.
 
Vogelmarkt Zwolle PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy
Zbliża się termin jednej z największych giełd ptaków w Europie, "Vogelmarkt Zwolle". Postanowiłam podzielić się moimi spostrzeżeniami, dla jednych są to sprawy oczywiste, ale nie zaszkodzi nikomu przypomnieć paru kwestii. Corocznie "zjazd" odbywa się w dwóch terminach w lutym i we wrześniu.  Większość zna to miejsce doskonale i nie muszę dodatkowo go reklamować, ale niezdecydowanym mogę powiedzieć jedno, warto tam pojechać. Zwykle do dyspozycji są dwie ogromne hale wystawowe i w tym roku myślę, że tak właśnie będzie, choćby ze względu na likwidację dużej hali w Czechach. Co można kupić w Holandii, głównie w 90% papugi, ale nie zabraknie nam też ciekawych okazów drobnej egzotyki, fauny europejskiej, hybryd. Dla miłośników rzadkich mutacji będzie na pewno spory wybór. Jeśli chodzi o kanarki to radziłabym wybrać się jednak do Włoch na zakupy. Ceny oczywiście w Euro i to zróżnicowane. Zwykle najdrożej jest od rana, czyli od momentu rozpoczęcia giełdy do godziny ok. 11.00 i tu ceny mogą być czasami wyższe niż "rynkowe". Pod koniec giełdy ceny "normalnieją”, ale wtedy ptaki są z reguły "przebrane". Z dokumentami bywa tam kłopot, więc przygotujmy umowę kupna/sprzedaży i  poprośmy o badania DNA, bo często dziwna sprawa nawet jak hodowca/sprzedający je posiada, nie zawsze ma ochotę je nam oddać. Co do ptaków z załącznika B sprawa wygląda tak, że większość hodowli z UE posiada opiekę weterynaryjną i stosowny dokument potwierdzający, że ptak pochodzi z hodowli, ale nie oznacza to, że musimy go otrzymać. Co do ptaków CITES-owych dokumenty "muszą" sprzedający posiadać. Dobrze oczywiście w ferworze zakupów "pozbierać" kilka wizytówek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się pomocne.
 
Kontrola pod Poznaniem 29 czerwca 2017! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

29 czerwca w "hodowli" pod Poznaniem odbyła się kontrola. To jest dobry temat do rozmowy i dyskusji w szerszym gronie np. na zebraniach stowarzyszeniowych. Średnio z naszych informacji i obserwacji wynika, że trzy razy w roku takie interwencje dotyczą "ptaków". Rada Federacji pozostawia temat bez komentarza do indywidualnej oceny. Prosimy na spokojnie przeanalizować materiały zamieszczone poniżej.
 
Komunikat 11/2017 w sprawie listy hodowców PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Sekretarz RF PFO prosi o przekazanie drogą elektroniczną do końca sierpnia imiennej listy hodowców wraz z takimi danymi jak: nr telefonu, gatunki/rasy posiadane w hodowli. Takie listy potrzebne są RF do sporządzenia biuletynu informacyjnego na Mistrzostwa Świata. Biuletyn ten będzie formą "reklamy" dla wszystkich hodowców PFO. Delegaci będą rozdawać go podczas wystawy na stoisku PFO zainteresowanym osobom. Nakład będzie zależał od ilości danych i co za tym idzie formy wydania. Aby ułatwić nam wszystkim pracę taką listę mogą przesyłać również bezpośrednio "jednostki terenowe", Stowarzyszenia PZHKiPE. Listę proszę kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Już dziś dziękujemy Wszystkim za współpracę
Rada Federacji
 
Komunikat 10/2017 w sprawie budowy klatek PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

W dniu 5 sierpnia RF PFO pod przewodnictwem Wiceprezydenta kol. Jana Kamińskiego, planuje dobrowolne "spotkanie społeczne" z hodowcami zainteresowanymi pomocą przy montażu klatek wystawowych dla dużej egzotyki. Taka inicjatywa ma na celu pomniejszenie kosztów, które ograniczać się będą do samego zakupu materiałów. RF zapewni uczestnikom obiad, a Prezydent we własnym zakresie kolację. Będzie to dobra okazja również do obejrzenia hodowli pana Kamińskiego. Maksymalna ilość chętnych ogranicza się do 12 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (662-210-350).

Z góry dziękujemy
Rada Federacji
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 32

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna