Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 19/2017 w sprawie kolejnych Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Informujemy, że następne Ornitologiczne Mistrzostwa Świata odbędą się w następujących krajach:

2019 - Holandia

2020 - Portugalia

2021 - Turcja

2022 - Hiszpania


Rada Federacji
 
Komunikat 18/2017 w sprawie klatek na ptaki na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Polska Federacja Ornitologiczna jest w posiadaniu nowo zrobionych klatek na ptaki większe niż 30cm. Ich ilość jest jednak ograniczona. Osoby, które chciałby by zarezerwować klatki na OMP proszone są o kontakt mailowy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rada Federacji
 
Nowy sponsor OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

RF PFO pozyskała nowego sponsora OMP o którym już pisaliśmy w styczniu. Co za tym idzie gama produktów dostępnych z roku na rok się poszerza. W tym roku włoska Firma Pineta Zootecnici będzie miała możliwość zaprezentować nam swój asortyment po raz pierwszy. Producent jest znany na rynku światowym, również ze względu na kilkukrotny udział na Mistrzostwach Świata.  Wybór jak zapowiada polski przedstawiciel Pan Paweł Statucki jest bardzo duży i już dziś razem z nami zachęca Państwa do zapoznania się z bogata gamą karm specjalistycznych, witamin i barwników. Na stoisku handlowym które znajdować się będzie na dużej sali wystawowej, znajdziecie państwo również coś dla czworonożnych przyjaciół. Dostępny będzie katalog reklamowy w języku polskim. Wspólnie już dziś serdecznie zapraszamy na 80 OMP !!!!

Zapraszamy również na stronę www sponsora - http://www.pinetazootecnici.it/


Rada Federacji
 
Komunikat 17/2017 w sprawie Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Prosimy zainteresowane osoby, które chcą wysłać swoje ptaki na MŚ do Włoch o podanie do 29.10.17 swoich nazwisk i przybliżonej ilości ptaków.
Organizatorzy wystawy, proszą o dokonanie rezerwacji na klatki papierowe do końca października. Prosimy to poważnie potraktować, aby PFO nie musiała ponieść dodatkowych kosztów. Pełne zgłoszenie formalne, plus wymagana płatność będzie możliwa do końca listopada.

Rada Federacji
 
80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

Jubileuszowe 80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się od 11 do 17 grudnia 2017 roku w hali MOSiR w Czeladzi.

Zgłaszanie ptaków

Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 15 listopada 2017 do dnia 28 listopada 2017 roku na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Uwaga! Opłatę kolekcyjnego należy uiścić na rachunek bankowy PFO - 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię oraz nazwisko hodowcy, z dopiskiem "OMP 2017". Podczas przyjmowania ptaków należy mieć ze sobą potwierdzenie przelewu. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 15zł.
Przekroczenie terminu zgłoszenia ptaków skutkowało będzie naliczeniem wyższego kolekcyjnego.

 
Komunikat 16/2017 w sprawie spotkania integracyjnego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

16 grudnia o godz 17:30 w restauracji Hotelu "Anna" w Będzinie Rada Federacji planuje zorganizować spotkanie integracyjne dla zainteresowanych osób. Koszt jaki hodowca musiałby ponieść to 45zł/os. W tej cenie znajduje się jedno ciepłe danie, kawa, herbata, sałatka, półmisek wędlin. Napoje przynosimy we własnym zakresie. Rada Federacji z okazji naszego święta dostarczy jubileuszowy tort. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt (793-676-433).


Rada Federacji wynegocjowała dobrą cenę za dobę hotelową w Hotelu "Anna" dla hodowców PFO. Podczas zameldowania należy powiedzieć że jest się hodowcą PFO i z tego tytułu zostanie udzielony rabat.

Serdecznie zapraszam
Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Puchar Polski Papug - wyniki PDF Drukuj

Tegorocznymi zdobywcami Pucharu Polski Papug okazali się koledzy:

I miejsce – Krzysztof Pospiech 93 pkt., amazonka niebieskoczelna

II miejsce – Leon Strykowski 93 pkt., aleksandretta śliwogłowa

III miejsce – Bernard Słoma 93 pkt., papuga falista kolorowaPuchar Prezydenta PFO dla najlepszego hodowcy za pięć najwyżej ocenionych papug otrzymuje Waldemar Ratajak – 458 pkt. (92, 92, 92, 91, 91 pkt.)

 
Komunikat 15/2017 w sprawie Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Mistrzostwa Świata powoli pukają do drzwi i co za tym idzie dla RF PFO jest to dodatkowa praca organizacyjna zbiegająca się niemal z naszymi Mistrzostwami Polski.

Rada Federacji prosi o kontakt e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) zainteresowanych hodowców wyjazdem na cały czas trwania wystawy podczas Mistrzostw Świata w styczniu 2018 do Włoch w charakterze konwojentów odpowiedzialnych za dowóz ptaków. Możliwość własnego transportu mile widziana ale nie jest koniecznością. RF wybierze dwie osoby i udzieli niezbędnych informacji.

Zgłoszenia ptaków na MŚ będą obowiązywały do końca listopada, już wkrótce podamy więcej informacji. Na obecną chwilę są dostosowywane klasy wystawowe i polski wzór kart zgłoszeniowej.

Rada Federacji
 
Komunikat 14/2017 w sprawie zebrania organizacyjnego RF PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Dnia 16.10.17r. odbyło się zebranie członków RF PFO. Już od września prace i przygotowania do OMP się nasiliły i dziś mogliśmy ustalić kilka istotnych spraw. Zamówiliśmy puchary, byliśmy w hali wystawowej w Czeladzi aby przygotować plan rozmieszczenia na sali i dopiąć niezbędnych formalności. Rada PFO nie chce obciążać państwa kosztami, ale pragnie ujednolicić w ciągu dwóch lat "sprzęt wystawowy" poprawiający estetykę. To jak przygotujemy ptaki do pokazów i jak będą się prezentować w klatkach wystawowych ma bardzo duże znaczenie myślę dla nas wszystkich. Aby podnieść standardy musimy się liczyć ze zmianami.

Prosimy o zweryfikowanie stanu technicznego klatek wystawowych. Odnowienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Prosimy o dostosowanie koloru tła dla kanarków kolorowych Ral 6021 mat. W tym roku będą obowiązywały dwa rodzaje pojemników na wodę dla kanarków kolorowych i kształtnych (nr 1) oraz dla ptaków egzotycznych, małych i średnich papug (nr 2). Pojemniki na wodę muszą mieć białą podstawę oraz przeźroczystą górną część. Wysokość całkowita 9cm. Pojemniki są dostępne we wszystkich znanych państwu firmach z wyposażeniem klatek. W dzień przyjęcia ptaków będzie również możliwość zakupu pojemników na miejscu jeśli ktoś z państwa nie zdąży się w nie wyposażyć.


Do konkursu i wystawy nie zostaną przyjęte ptaki wystawione jak to miało niestety miejsce w ubiegłych latach w sklejonych taśmą klatkach lub posiadające np. pojemniki na ziarno po konserwach turystycznych.

Rada Federacji
 
Komunikat 13/2017 w sprawie pomocy na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji PFO jak co roku prosi Państwa o pomoc w przygotowaniach podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. Jak wiadomo, każde ręce do pracy są potrzebne bo i pracy jest na kilkanaście osób dziennie. Zdajemy sobie sprawę, że macie zapewne wiele codziennych spraw  i bieżących obowiązków, ale Wasza pomoc jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednią organizacja tak dużej imprezy jaką są OMP. Zainteresowane osoby pracą społeczną, prosimy o kontakt telefoniczny (662-210-350) z Wiceprezydentem PFO kol. Janem Kamińskim. W tym roku zostanie sporządzona imienna lista prac, co za tym idzie, osoby postronne, które odpowiednio wcześniej nie zgłoszą się do pomocy, nie będą mogły wejść na halę wystawową wcześniej niż w godzinach otwarcia w piątek.

Drodzy Hodowcy Bardzo Was Proszę o Pomoc

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 36

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna