Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 3/2018 - sprawozdanie z posiedzenia Rady PFO PDF Drukuj

W dniu 24 lutego w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się posiedzenie Rady PFO. Obradom posiedzenia przewodniczyła Prezydent Rady. Posiedzenie przebiegało zgodnie z porządkiem przedstawionym przez panią Prezydent.

W trakcie posiedzenia Rady:
1. Pani Prezydent podziękowała wszystkim osobom, które wraz z nią pracowały dla PFO w roku 2017 - tym.
2. Podsumowany został poprzedni rok działalności Rady PFO:
a. Omówione zostały 80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Czeladzi. Poruszono problemy, jakie wyniknęły podczas organizacji OMP oraz działania, które należy podjąć aby problemów tych uniknąć na przyszłość.
b. Podsumowano wyjazd naszych hodowców na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Ceseny. Przedstawione zostały koszty wyjazdu poniesione przez PFO, podziękowano raz jeszcze konwojentom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu.
3. Poruszono temat udziału naszej federacji w przyszłych Ornitologicznych Mistrzostwach Świata w Holandii.
4. Podjęty został temat nadchodzącego Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Delegatów PFO, oraz sprawy organizacyjne z nim związane.

5. Omówiono stan prac nawiązujących do rejestracji i zwolnień z rejestracji ptaków egzotycznych. Aby przyspieszyć działania nad nowelizacją ustawy o ochronie ptaków, wstępnie zaplanowano wizytę przedstawicieli PFO w Ministerstwie Środowiska.
6. Zaproponowano dyskusję nad wprowadzeniem do obiegu bezpłatnego czasopisma wydawanego przez PFO, które byłoby wielowątkowym przekazem do hodowców.
7. Zaoferowano udział zagranicznych sędziów na najbliższych Ornitologicznych Mistrzostwach Polski, a także udział naszych sędziów w wystawach w Niemczech.
8. Poruszono temat projektu i budowy kabiny do oceny ptaków śpiewających oraz regałów wystawowych. Nawiązano do problemu ujednolicenia klatek wystawowych, dyskutowano nad klatkami dla papug.
9. Obecny w drugiej części posiedzenia przedstawiciel Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych pan Janusz Woźnicki podjął temat współpracy PFO z PZHKiPE. Dyskusja skupiła się wokół tematów:
a) nazewnictwa Mistrzostw PZHKiPE – w kwestii nazwy Mistrzostw PZHKiPE pan Janusz Woźnicki, zgodnie z zawartym wcześniej porozumieniem, zobowiązał się poruszyć ten temat na Walnym Zebraniu PZHKiPE i zaproponować wprowadzenie zmiany w statucie tak, by w nazwie Mistrzostw PZHKiPE nie występowało słowo ”Polski”. W ten sposób, statutowy zapis PZHKiPE nie byłby sprzeczny z zapisami Ogólnego Regulaminu Konkursu i Wystaw (Rozdział 1, Rodzaje i cele konkursów) obowiązującego stowarzyszenia członkowskie PFO,
b) zamawiania obrączek dla ptaków – pan Janusz Woźnicki zaproponował, aby Zarząd PZHKiPE sam zamawiał obrączki dla swoich członków, wysyłając do Rady PFO potwierdzenie zamówień. Takie działanie miałoby ułatwić pracę Zarządowi PZHKiPE.
Ta propozycja nie została zaakceptowana przez Radę PFO, bo łamałaby w sposób oczywisty zasady obowiązujące wszystkie stowarzyszenia członkowskie w zakresie zamawiania obrączek. Zgodnie z zapisami statutu PFO to Federacja zaopatruje hodowców w obrączki dla ptaków. Nie ma więc możliwości, aby Zarząd PZHKiPE zaopatrywał swoich członków w obrączki, posługując się wzorem przyjętym i  obowiązującym w PFO, z pominięciem platformy zakupowej, przekazując Radzie PFO tylko potwierdzenia zamówień. Poprzez takie działanie Federacja straciłaby kontrolę nad zakupami obrączek a zatem bezcelowe byłoby prowadzenie Centralnego rejestru obrączek, tak nam potrzebnego chociażby w kwestiach CITES. Pamiętać należy, że w kontaktach z organami państwowymi powołaliśmy się (i nadal zamierzamy powoływać) na Rejestr cech identyfikacyjnych hodowców zrzeszonych w PFO oraz na Centralny rejestr obrączek jako na mocne instrumenty, które czynią naszą organizację wiarygodnym partnerem do jakichkolwiek rozmów w spawach rejestracji ptaków egzotycznych. Prowadzona przez PFO platforma zakupowa umożliwia złożenie zamówienia przez uprawnione osoby tylko rzeczywistym członkom stowarzyszenia, zapobiegając tym samym próbie jakichkolwiek nieuczciwych praktyk. Dlatego w interesie hodowców zrzeszonych w naszej federacji jest, aby zachowana została wypracowana i ustalona droga zakupu obrączek dla ptaków.
Aby odciążyć w stu procentach Zarząd PZHKiPE w kwestii zamawiania obrączek, pani Prezydent zaproponowała ze strony Rady PFO rozwiązanie, aby każdy Oddział PZHKiPE obrączki na platformie zamawiał samodzielnie, płacąc za zamówienie bezpośrednio do PFO Spółka z.o.o. Pan Janusz Woźnicki został poproszony o przedstawienie propozycji pani Prezydent na Walnym Zjeździe Delegatów PZHKiPE.
 
Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów PFO PDF Drukuj

Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów odbędzie się 24 marca 2018r. o godz. 9.00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ulicy Gen. J. Hallera 28.

Proponowany porządek obrad:
1. Wybór Przewodniczącego i Prezydium Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Delegatów.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie i zatwierdzenie rocznych sprawozdań Rady Federacji i Komisji Kontroli Wewnętrznej.
4. Wybór Rady i Komisji Kontroli Wewnętrznej na kadencję 2018-2021.
5. Zatwierdzenie rocznego planu pracy oraz preliminarza finansowego Rady na 2018 r.
6. Ustalenie wysokości składek członkowskich na 2019 r.
7. Inne sprawy – wolne wnioski, zapytania.

Wyciąg ze statutu PFO dotyczący ilości delegatów:
§ 39.
1. Stowarzyszenia członkowskie PFO reprezentowane są na Walnych Zebraniach
Delegatów przez następującą ilość delegatów:
1) liczące do 50 członków rzeczywistych – trzech;
2) liczące od 51 do 100 członków rzeczywistych – czterech;
3) liczące więcej niż 100 członków rzeczywistych – czterech, plus dodatkowych
delegatów wybranych powyżej 100 członków w proporcji 2 delegatów na
każdych kolejnych 100 członków.

Uprzejmie prosimy Stowarzyszenia członkowskie o zgłoszenie do dnia 10 marca 2018 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. listy swoich delegatów, którzy obecni będą na Sprawozdawczo-Wyborczym Walnym Zebraniu Delegatów PFO.

Rada Federacji

 
Jubileusz Stowarzyszenia Astryld PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Pomorskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych „Astryld" obchodzi właśnie 10-lecie swojego istnienia. Serdecznie gratulujemy, życzymy samych wspaniałych osiągnięć i kolejnych jubileuszy.

Zapraszamy do przeczytania protokołu z jubileuszowego zebrania, a także do oglądnięcia galerii zdjęć z jubileuszowym tortem.

Rada Federacji

 
Seminarium dla hodowców PDF Drukuj

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników papug i ptaków egzotycznych na seminarium, które odbędzie się 14 kwietnia 2018 w siedzibie Stowarzyszenia Amazonka (Rybnik, Fundacja PGE Energia Ciepła, ul. Podmiejska). Szczegóły na plakacie.

Rada Federacji przyłącza się do zaproszenia.

 
Komunikat 2/2018 - zebranie rady PFO PDF Drukuj

Informujemy, że 24 lutego (sobota) o godz. 10:00 odbędzie się zebranie RF w siedzibie PFO w Katowicach.

Tematy jakie zostaną poruszone i omówione to:
1) Wnioski po Ornitologicznych Mistrzostwach Polski.
2) Wnioski nasuwające się po 66 Mistrzostwach Świata.
3) Wstępne przygotowanie do Sprawozdawczo–Wyborczego WZD.
4) Sprawy bieżące PFO.

Rada Federacji

 

 
Targi Zoologiczne PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Rada Federacji od sierpnia tamtego roku jest w kontakcie i współpracy z działami handlowymi jednych z największych targów zoologicznych w Polsce. Ptak Warsaw Expo - "Animals Days" oraz z Międzynarodowymi Targami "Animal Baltic". Plakaty z obu imprez zachęcały Państwa do udziału w tych wydarzeniach już na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w Czeladzi. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z nami lub bezpośrednio z organizatorami obu targów. Czasu jest co raz mniej.

Termin targów, które odbędą się w okolicach Warszawy to 6-8 kwietnia 2018. Swój udział potwierdził Polski Związek Ornitologiczny z Warszawy.

Drugi termin to 22 kwietnia, a miejsce imprezy - Gdańsk. Nasi koledzy ze stowarzyszenia "Astryld" również tam będą.

Kolejny termin to 12-13 października 2018r. miejsce targów - Wrocław.

Serdecznie zachęcamy do promowania swoich stowarzyszeń, jak również polskiej hodowli bo każdy sposób jest dobry.

Rada Federacji


 

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata to już historia! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Ornitologiczne Mistrzostwa Świata przeszły do historii. Jeszcze raz chcieliśmy serdecznie podziękować naszym niezawodnym konwojentom oraz wszystkim uczestnikom, w szczególności medalistom.

Jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy,

Rada Federacji

 
Cesena 2018 - Mistrzostwa trwają! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Ornitologiczne Mistrzostwa Świata trwają w najlepsze. We Włoszech sa już nasi hodowcy z różnych Stowarzyszeń. Zapraszamy do oglądnięcia bogatej galerii zdjęć.

Z tego miejsca gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom, którzy wystawili ptaki. Wszystkim należą się wielkie gratulacje! Są to:

- Będkowski Piotr

- Bossy Robert

- Dybich Jacek

- Ejneberg Andrzej

- Józefowicz Roman

- Kamiński Jan

- Kłuciński Marek

- Łysak Teodor

- Materek Maciej

- Mitko Jarosław

- Mikuła Zdzisław

- Mryka Leszek

 

- Mrugała Paweł

 
Cesena 2018 - są wyniki! Jest sukces! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Są już wyniki Ornitologicznych Mistrzostw Świata. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że wśród wystawionych ponad 32 tysięcy ptaków zdobyliśmy osiem medali! Jest to niewątpliwie wielki sukces. Serdecznie gratulujemy naszym medalistom!

1 Miejsce "Złoto" - Mikuła Zdzisław - klasa A - kolekcja 361 punktów

3 Miejsce "Brąz" - Stec Sławomir - klasa A - kolekcja 359 punktów

1 Miejsce "Złoto" - Penkala Marcin - klasa M65 - kolekcja 372 punkty

1 Miejsce "Złoto" - Kamiński Jan - klasa F2 59 - kolekcja 368 punkty

2 Miejsce "Srebro" - Mryka Leszek - klasa D33- kolekcja 371 punkty

2 Miejsce "Srebro" - Stępień Dariusz - klasa E217- kolekcja 361 punkty

2 Miejsce "Srebro" - Materek Maciej - klasa E262- pojedynka 93 punkty

3 Miejsce "Brąz" - Rozynek Wiesław - klasa E257 - kolekcja 363 punkty

Rada Federacji

 

 
Cesena 2018 - "światowe" emocje PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Bardzo się cieszę, że wspólnie przeżywamy te "Światowe" emocje. Nie tylko polscy hodowcy ale i z całego świata śledzą poczynania Tymka i Roberta na naszych stronach. Bardzo dziękuję za telefony i wszystkie wiadomości z najlepszymi życzeniami dla wystawców i konwojentów. Mam nadzieję, że zapamiętamy ten czas i te przeżycia tylko i wyłącznie w sposób pozytywny i budujący na przyszłe lata. Jeszcze wiele przed nami. Trochę zazdrościmy naszym Kolegom tych wrażeń - pracy mniej. Ale już niedługo niektórzy z Was będą mogli się osobiście z nimi spotkać i porozmawiać. Będzie na pewno o czym dyskutować. Omówcie plusy i minusy abyśmy wspólnie mogli wyciągnąć wnioski na przyszłość. Hm... chyba OMP nie budziło tylu emocji. :) Albo..... cały czas się zmieniamy na lepsze.

Jeszcze parę informacji prosto z Ceseny:

1) Ptaki i nasi koledzy mają się dobrze.

2) Wystawcy którzy wybierają się do Włoch, proszeni są o odbiór opasek "wejściówek" w okienku przy kasach. Taki bilet będzie aktualny 3 dni więc starajcie się nie zniszczyć ich bo drugich nie będzie :).

3) Osoby które miały odebrać ptaki w Katowicach informuję że odbiór odbędzie się w Czeladzi.

Poniżej kilka świeżych zdjęć.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna