Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Jubileusz 115 rocznicy Stowarzyszenia Poznańskich Hodowców "Canaria 02" PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

SHP "Canaria 02" jest  stowarzyszeniem należącym do Polskiej Federacji Ornitologicznej mogącym się pochwalić udokumentowaną historią tylu dziesiątek lat,  115 lat tylko można pozazdrościć!!!  Obchody odbyły się uroczyście. W jubileuszu uczestniczyli koledzy, a zarazem przedstawiciele Zarządów stowarzyszeń "Calisia" i "Kakadu" oraz jedno stowarzyszenie nie będące członkiem PFO. Nie znałam wcześniej listy zaproszonych Gości, więc ich obecność na tym spotkaniu mile mnie zaskoczyła.

Może dlatego, że się nie spodziewałam aż tak swobodniej, życzliwej  i koleżeńskiej atmosfery. W tamtym miejscu, wśród takich ludzi miało się wrażenie, że wracasz do domu po długiej podróży, a tam czeka na ciebie rodzina zaaferowana codziennymi obowiązkami. Muszę się przyznać teraz do czegoś, że widok członków wyżej wymienionych Zarządów uśmiechniętych, zadowolonych ze wspólnego bycia razem z innymi hodowcami lekko mnie wzruszył i musiałam mieć chwilę aby wejść  swobodnie do głównej sali. Taki widok to niby nic, a jednocześnie tak wiele.

 
Komunikat 25/2017 - regulacje dotyczące Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Drodzy Hodowcy

Nie ma co zwlekać i poniżej zamieszczam podstawowe informacje do zapoznania się z nimi (w moim przekładzie językowym) jakie otrzymałam od Prezydenta COM.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć informacje.

Termin wysyłania wniosków przedłużam o dwa dni tzn. do 7 grudnia aby każdy mógł na spokojnie zweryfikować swoje zgłoszenie. Jest wiele spraw "niepisanych" o których się z oficjalnych stron nie dowiemy, a są bardzo istotne. Na FB jest podany proces prawidłowego uzupełniania zgłoszeń.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Po długim czasie ponownie coś drgnęło w naszych staraniach o wyłączenie z rejestracji powszechnie hodowanych gatunków ptaków. Regularnie kontaktujemy się Ministerstwem Środowiska, aby w końcu zaszły zmiany w Ustawie o Ochronie Przyrody. W naszych staraniach wspiera nas zaprzyjaźniony Poseł Czesław Sobierajski. Wysłaliśmy list do Ministra Andrzeja Szwedy- Lewandowskiego z prośba o przyśpieszenie prac nad zmianami w ustawie, ponieważ nasze sprawy utknęły. Otrzymaliśmy odpowiedz od Zastępcy Dyrektora Departamentu Ochrony Przyrody Agnieszki Dalbiak, że projekt ustawy jest w procedowaniu. Poniżej zamieszczamy ową odpowiedź. Chcielibyśmy również nadmienić, że zostaliśmy zaproszeni do Ministerstwa Środowiska w celu rozmowy na temat naszych problemów. Wyjazd na to spotkanie planujemy na miesiąc luty 2018.

Sekcja CITES
 
Komunikat 11/2017 Kolegium Sędziów w sprawie egzaminów na uprawnienia sędziowskie PDF Drukuj

Dnia 14.12.2017 o godzinie 9.00 podczas OMP odbędzie się egzamin kwalifikacyjny na uprawnienia sędziowskie w sekcjach DEFGH.

Skład Komisji Egzaminacyjnej:
Marek Łabaj (przewodniczący), Janusz Kapuścik, Wojciech Kościelniak, Jan Kamiński

Promotorzy osób zdających:
Kazimierz Gandurski, Justyna Krawczyk, Ryszard Jakubczyk

Kandydaci na sędziów:
Waldemar Kańtoch, Marcin Penkala, Ewa Sor, Marek Winek, Łukasz Wejman

Egzamin próbny (nieobowiązkowy):
Piotr Jabłoński (Prowadzący promotor)
Dariusz Donifacy, Dawid Piechota

Kolegium Sędziów
 
Komunikat 24/2017 - spotkanie hodowców, którzy zgłosili ptaki na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Dnia 17 grudnia o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie tylko dla hodowców którzy zgłosili ptaki na Mistrzostwa Świata. Zebranie odbędzie się w sali "nad widownią" podczas trwania Mistrzostw Polski w Czeladzi.

Serdecznie zapraszam.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Wystawa Ptaków RSHPE Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Po raz kolejny odwiedziłam wystawę stowarzyszeniową. Tym razem na "widelcu" podaję Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych "Amazonka". Mam nieodparte wrażenie, że nie tylko ptaki konkurują w jakości, ale również i stowarzyszenia z czego się bardzo cieszę. Ten rok dominuje w sportową rywalizację na każdym kroku i bardzo dobrze, bo jak na początku pisałam o "małych krokach" to pod koniec roku widzę, że są to kroki milowe wręcz. To z jednej strony mnie martwi bo OMP są na końcu i czym tu zwiedzających zaskoczyć jak już wszystko było, a ja tego nie lubię, wolę mieć przysłowiowego "asa w rękawie" !!!

Ogromnie mnie cieszy, że Zarządy mają taką siłę i werwę do pracy.

 
Mistrzostwa oddziału PZHKiPE - Tarnowskie Góry - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Dnia 11 listopada drugim miejscem, jakie odwiedziłam był "Oddział Tarnowskie Góry" PZHKiPE. Dla Hodowców wyjątkowy czas, święto wspólnej pracy i pasji, konkurs i wystawa połączona z obchodami rocznicowymi. Tu niezmiennie na czele tej grupy od kilkudziesięciu lat stoi pan Ginter Landel, niedawno obchodzący 88 urodziny. Piękny wiek i co ważne zdrowie dopisuje. Panu Ginterowi życzymy 100 lat!!! Oddział wystąpił o odznakę dla swojego prezesa, jakże zasłużoną.

 

Oczywiście bez pomocy członków Zarządu nie byłoby takich efektów pracy. Pan Daniel Woźniak, Marcin Penkala i Mariusz Gasiewicz dokładają wszelkich starań,

 
Komunikat 23/2017 - karta zgłoszeniowa na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !!!

Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia ptaków na MŚ oraz dokument obowiązkowy, z którym na krótko przed wyjazdem ptaków będziecie Państwo musieli zgłosić się do powiatowego lekarza weterynarii o uzupełnienie.

Dokument ten poświadcza, że w chwili wywozu ptaki są zdrowe i nie ma przeciwwskazań do ich transportu poza granice naszego państwa. Proponuję, aby przesłać wcześniej drogą e-mail wyżej wspomniany dokument do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, aby osoby odpowiedzialne mogły się z jego treścią wcześnie zapoznać. Hodowca musi mieć oryginał i dwie kopie oraz dopilnować aby nie zabrakło czytelnych podpisów i pieczątek.

Zaświadczenie należy dostarczyć wraz z ptakami na wyznaczone miejsce "zbiórki" ptaków do transportu tj. do siedziby PFO w Katowicach. Termin i godzina będą podane na początku stycznia.

Samo wypełnione zgłoszenie ptaków (w języku włoskim - nasze klasy są tylko wzorem), zgodnie z obowiązującymi klasami wystawowymi przesyłacie Państwo na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do maksymalnie 5 grudnia 2017r. Dodatkowo we wiadomości proszę o podanie łącznej sumy w Euro za: zgłoszone ptaki, obowiązkowy katalog i kwotę wypożyczenia klatek.

Wpłatę należy dokonać na konto PFO w przeliczeniu euro po kursie 4.30zł.

Karta zgłoszeniowa - kliknij tutaj, aby ją pobrać.

Dokument weterynaryjny - kliknij tutaj, aby go pobrać.

Regulamin MŚ - kliknij tutaj, aby go pobrać.

Procedura transportu ptaków - kliknij tutaj, aby ją pobrać.

Klasy konkursowe MŚ znajdują się tutaj:

https://www.cesena2018.com/iscrizioni-regolamenti/classi-a-concorso/sezioni-a-b-c-canarini-da-canto.html

lub tutaj - kliknij, aby je pobrać.

W prawym menu należy wybrać odpowiednią sekcję i pobrać plik PDF.

Nasze klasy konkursowe na OMP (dla porównania) - kliknij tutaj, aby pobrać.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Komunikat 22/2017 w sprawie sprzedaży ptaków z konkursu na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

W dniu przyjęcia ptaków na OMP będzie możliwość podania nr klatek z ptakami wystawowymi, które Państwo wyznaczają do sprzedaży. Należy podać cenę niepodlegającą negocjacji niezależną od zajętej lokaty przez ptaka w konkursie. Taką informację należy podać osobą rejestrującym zgłoszenia. Nie jest to oczywiście konieczność, ale chcemy w ten sposób dodatkowo ułatwić hodowcom sprzedaż. Potencjalny kupujący będzie podczas wystawy mógł zarezerwować sobie wybrany okaz i od razu uiścić za niego należność. W tym celu należy zlokalizować na sali osobę Wiceprezydenta pana Jana Kamińskiego. Odbiór będzie możliwy dopiero po zakończeniu wystawy w niedzielę po godzinie 14:00 w obecności właściciela ptaka.

Rada Federacji
 
Komunikat 21/2017 w sprawie spotkania integracyjnego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Do końca listopada przyjmowane są zapisy na spotkanie integracyjne o którym wcześniej pisaliśmy na stronie. Koszt spotkania to 45zł od osoby.
Rada Federacji zapewni ze swojej strony dodatkowo tort jubileuszowy.
Niestety po upływie tego terminu nie będzie możliwości dokonania rezerwacji.

Rada Federacji
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna