Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 14/2017 w sprawie zebrania organizacyjnego RF PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Dnia 16.10.17r. odbyło się zebranie członków RF PFO. Już od września prace i przygotowania do OMP się nasiliły i dziś mogliśmy ustalić kilka istotnych spraw. Zamówiliśmy puchary, byliśmy w hali wystawowej w Czeladzi aby przygotować plan rozmieszczenia na sali i dopiąć niezbędnych formalności. Rada PFO nie chce obciążać państwa kosztami, ale pragnie ujednolicić w ciągu dwóch lat "sprzęt wystawowy" poprawiający estetykę. To jak przygotujemy ptaki do pokazów i jak będą się prezentować w klatkach wystawowych ma bardzo duże znaczenie myślę dla nas wszystkich. Aby podnieść standardy musimy się liczyć ze zmianami.

Prosimy o zweryfikowanie stanu technicznego klatek wystawowych. Odnowienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Prosimy o dostosowanie koloru tła dla kanarków kolorowych Ral 6021 mat. W tym roku będą obowiązywały dwa rodzaje pojemników na wodę dla kanarków kolorowych i kształtnych (nr 1) oraz dla ptaków egzotycznych, małych i średnich papug (nr 2). Pojemniki na wodę muszą mieć białą podstawę oraz przeźroczystą górną część. Wysokość całkowita 9cm. Pojemniki są dostępne we wszystkich znanych państwu firmach z wyposażeniem klatek. W dzień przyjęcia ptaków będzie również możliwość zakupu pojemników na miejscu jeśli ktoś z państwa nie zdąży się w nie wyposażyć.


Do konkursu i wystawy nie zostaną przyjęte ptaki wystawione jak to miało niestety miejsce w ubiegłych latach w sklejonych taśmą klatkach lub posiadające np. pojemniki na ziarno po konserwach turystycznych.

Rada Federacji
 
Komunikat 13/2017 w sprawie pomocy na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji PFO jak co roku prosi Państwa o pomoc w przygotowaniach podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. Jak wiadomo, każde ręce do pracy są potrzebne bo i pracy jest na kilkanaście osób dziennie. Zdajemy sobie sprawę, że macie zapewne wiele codziennych spraw  i bieżących obowiązków, ale Wasza pomoc jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednią organizacja tak dużej imprezy jaką są OMP. Zainteresowane osoby pracą społeczną, prosimy o kontakt telefoniczny (662-210-350) z Wiceprezydentem PFO kol. Janem Kamińskim. W tym roku zostanie sporządzona imienna lista prac, co za tym idzie, osoby postronne, które odpowiednio wcześniej nie zgłoszą się do pomocy, nie będą mogły wejść na halę wystawową wcześniej niż w godzinach otwarcia w piątek.

Drodzy Hodowcy Bardzo Was Proszę o Pomoc

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Wystawa Ptaków ZMDI Radlin - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia ZMDI w Radlinie, 7 października wybrałam się w odwiedziny do hodowców na wystawę, która się odbyła w Miejskim Ośrodku Kultury w Gaszowicach.

I cóż ten Radlin w sobie ma, że zawsze tak dobrze się tam czuję... Hodowcy stowarzyszenia czekali na mnie dość długo, bo zjawiłam się ok. godz. 19.00. Już samo wejście na salę robiło duże wrażenie. Nic się nie zmieniło... jak zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. Relacja fotograficzna myślę, że bardziej odda mój zachwyt. Wchodząc można od razu poczuć się jak w lesie. Ile tam było włożonego serca i pracy, proszę państwa!!

 

 
Puchar Polski Papug - relacja PDF Drukuj

Szanowni Państwo, Drodzy Hodowcy!

Stowarzyszenie Hodowców "Canaria 02" w Poznaniu zorganizowało III Edycję Pucharu Polski Papug.

6 października w Poznańskiej Hali wystawowej podczas corocznych międzynarodowych targów zoologicznych "AQUA ZOO-SALON ZOOLOGICZNY" nasi Koledzy po raz kolejny zorganizowali wystawę i konkurs specjalistyczny, połączony z Mistrzostwami Wielkopolski gdzie do konkursu podchodziły kanarki i ptaki egzotyczne oraz konkurs papużki falistej WPF. Do udziału w wystawie dołączyli się inni hodowcy z naszych stowarzyszeń, a wśród nich dwa nie będące członkiem PFO.

 
Wyrazy Współczucia PDF Drukuj

 
Urlop hodowców RSHPE Amazonka PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Niektórym jak widać los sprzyja i w ciekawy sposób potrafią zorganizować sobie urlop. W Polsce chyba po raz pierwszy hodowcy wybrali się w grupie na zasłużony odpoczynek i to na tydzień czasu. Zwykle wyjazdy ograniczone są tym czasem, a tu proszę, jak możemy przeczytać można zaplanować sobie wolny czas w bardzo ciekawy sposób, na spokojnie i na dłużej.

 
Wystawa Ptaków KSHKiPE Krosno PDF Drukuj

Krośnieńskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z Krosna już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę kanarków, papug i ptaków egzotycznych, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej PDF Drukuj

Na posiedzeniu 10 października 2010 roku Rada Federacji uchwałą 12/2010 przyjęła i wprowadziła do stosowania w Polskiej Federacji Ornitologicznej „Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej”.

Regulamin został zmieniony uchwałą Rady Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej nr 10/2017.

Regulamin do pobrania poniżej
Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
Konkurs w Niemczech PDF Drukuj

Osobiście bardzo się cieszę, że hodowcy PFO stają się z każdym rokiem pewniejsi siebie i mają odwagę konkurować z najlepszymi hodowcami z różnych państw. Poniższa relacja jest dobrym przykładem, że warto spróbować i sprawdzić swoje możliwości. Cały rok drodzy hodowcy przecież na to ciężko pracujecie. Zbliżają się dużymi krokami Mistrzostwa Świata 2018, już teraz należy zrobić selekcję i wytypować na ten prestiżowy konkurs najlepsze ptaki. Jeśli w tym roku komuś się nie powiodło w hodowli, trudno i to należy przyjąć ale za dwa lata po raz kolejny możemy pojechać na MŚ do Holandii (Zwolle - 2019). Nie traćmy czasu, bo ten mija bardzo szybko.

 
Komunikat 12/2017 w sprawie platformy PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Obecnie trwa wyścig z czasem jeżeli chodzi o przerobienie i dostosowanie platformy do możliwości przeprowadzenia przez nią konkursu OMP. Informatyk pracujący nad platformą "pracuje na otwartym sercu", więc Rada Federacji nie może dać gwarancji, że w czasie użytkowania modułu "Konkursy" przez Stowarzyszenia nie nastąpi zanik danych bądź ogólna awaria systemu. Priorytetem jest dostosowanie funkcjonalności platformy do czasu rozpięcia OMP, gdyż akurat moduł "Konkursy" jest najbardziej przebudowywany - co wiąże się z chęcią włączenia możliwości indywidualnego zgłaszania ptaków przez hodowców do poszczególnych konkursów. Zatem prace, które trwają mogą niekorzystnie wpłynąć na obsługiwane konkursy w sezonie 2017.
Wobec powyższego RF PFO zdecydowała o wyłączeniu możliwości korzystania z platformy w tym sezonie (moduł "Konkursy"), aby nie doprowadzić do sytuacji, że przez błąd bądź niepoprawne działanie platformy poszkodowane byłyby Stowarzyszenia lub hodowcy.

Rada Federacji
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 28
Polska Federacja Ornitologiczna