Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wyrazy współczucia PDF Drukuj

"Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja,

bo jedynie od Niego pochodzi moja nadzieja"

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Ś.P. SŁAWOMIRA KOMARA Sędziego Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. Rada Federacji oraz całe grono Kolegium Sędziów.

Ostatnie pożegnanie Ś.P. Sławomira Komara odbędzie się w piątek 8.03.2019 o godz. 9.00 w Domu Pogrzebowym na Wolce Węglowej w sali A w Warszawie.

 
Remont hali MOSiR Czeladź / poszukiwany magazyn PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

W związku z planowanym remontem hali MOSiR w Czeladzi do dnia 10 marca musimy zabrać wszystko co PFO tam składuje. Są to m.in. regały, klatki, stoły sędziowskie itp. W związku z tym zwracamy się do Państwa z zapytaniem czy posiada ktoś może w okolicy Czeladzi pomieszczenie ok. 30m^2 do którego moglibyśmy to przewieźć?

Szczegóły pod numerem telefonu: 793 676 433

Rada Federacji

 
Seminarium RSHPE Amazonka PDF Drukuj

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na seminarium! Szczegóły znajdują się poniżej na plakacie. Zapisy do 31 marca. Ilość uczestników ograniczona!

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.


Rada Federacji


 
Współpraca z Czeskimi hodowcami PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Polityka Rady Polskiej Federacji Ornitologicznej się nie zmienia i w tym roku również stawiamy na kontakty zagraniczne, które mam nadzieję przyczyną się do rozwoju polskiej hodowli. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski - 17 grudnia 2018, spotkałam się z przedstawicielami czeskich stowarzyszeń KPEP i ACHEP. Spotkanie uważam za bardzo cenne dla obu stron. Mam nadzieję że, razem ze mną hodowcy PFO wybiorą się na wystawę do naszych kolegów. Jestem przekonana, że sportowej rywalizacji nam nie zabraknie.

Prezydent PFO

Justyna Krawczyk

Pozdrowienia dla polskich hodowców

Drodzy Przyjaciele,

To dla mnie wielki zaszczyt być przewodniczącym czeskich organizacji hodowlanych KPEP i ACHEP, i że mogę dzięki temu wziąć udział w zacieśnianiu współpracy między polskimi i czeskimi hodowcami  ptaków egzotycznych.

Myślę że to wielka szkoda, że takie partnerstwo nie działa tutaj od dawna. Jestem przekonany, że możemy pomagać sobie nawzajem zarówno w dziedzinie wiedzy specjalistycznej, jak i w dziedzinie wymiany, zakupu i sprzedaży naszych ptaków. Nasza hodowla w obu krajach na pewno skorzysta na znacznie większej wymianie niespokrewnionych ptaków a inna krew przyczyni się tylko do dalszego odrodzenia egzotycznych gatunków.

Kulminacją każdego sezonu lęgowego są oczywiście wystawy. Planujemy również współpracę dla Ciebie, która mam nadzieję ostatecznie doprowadzi do wspólnego udziału w najważniejszych wydarzeniach zarówno w Polsce, jak i w Czechach lub na Słowacji. W przyszłym miesiącu opublikujemy dalsze informacje.

Z poważaniem, Ladislav Žoha, Prezydent KPEP i ACHEP

 
Wyrazy współczucia PDF Drukuj

"Nikt z Nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie, jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana, jezeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana".

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Prezydenta Honorowego COM Jacques Philippe. Przyjaciele i znajomi zapamiętają go jako bardzo serdecznego i otwartego człowieka. Zawsze obecny na każdych Ornitologicznych Mistrzostwach Świata. Prezydent należał do tego rodzaju ludzi których całe życie było związane z ptakami.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia żonie i bliskim.

Rada Federacji

 

 
Rezygnacja Jana Kamińskiego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Dnia 17 grudnia 2018r. Pan Jan Kamiński zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezydenta PFO ds. hodowlanych.

Rada Federacji prosi zainteresowanych delegatów wszystkich stowarzyszeń o przygotowanie swoich kandydatur na to stanowisko. Głosowanie w sprawie uzupełnienia składu Rady PFO, odbędzie się na Walnym Zebraniu Delegatów.

Rada Federacji

 
Komunikat 1/2019 w sprawie składek członkowskich PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Informujemy, że zgodnie z ustaleniami Walnego Zebrania Delegatów z 2018 roku do obliczenia składki przyjmuje się stan członków na dzień 15 luty 2019. Listę członków mogą sprawdzić Państwo logując się na platformę PFO.

Składki należy wpłacić na rachunek bankowy PFO do dnia 28 lutego.

Rada Federacji

 
Komunikat 1/2019 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 23.03.2019 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO (Katowice, ul. Hallera 28) odbędzie się zebranie Kolegium Sędziów.
Program zebrania
1. Podsumowanie sędziowań za rok 2018.
2. Rozstrzygnięcie w sprawie braku przestrzegania regulaminu.
3. Uregulowanie zobowiązań regulaminowych.
4. Zdanie sprzętu w użytkowaniu KS będącego na majątku PFO.
5. Program pracy w 2019 roku.
6. Unormowanie zasad i warunków pracy nad klasami, standardami, szkoleniem i egzaminami.
7. Sprawy bieżące.

Jan Kamiński
 
Relacja z Mistrzostw Świata w Zwolle PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

W dniach 4 – 14 stycznia 2019 roku miała odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata. Gospodarzami tegorocznego mundialu byli Holendrzy, który zorganizowali imprezę w znanym wszystkim hodowcom mieście Zwolle. W konkursie wystartowało prawie 25 tysięcy ptaków zaprezentowanych przez ponad 3000 hodowców z 24 krajów.

Z Polski chęć udziału w konkursie zgłosiło 24 hodowców, zgłoszono ponad 130, ostatecznie do Holandii pojechało 119 ptaków z 22 hodowli w różnych klasach: od kanarków śpiewających przez kolorowe i kształtne, egzotykę małą i dużą aż do gołąbków egzotycznych.

W dniu 2 stycznia nasze ptaki wyruszyły do Holandii. Wyjazd zorganizowała Polska Federacja Ornitologiczna, do pomocy zapraszając sprawdzonych już z poprzedniej edycji Mistrzostw konwojentów w osobach: Robert Bossy i Tymoteusz Pruchniewski. Transport, mimo trudnych warunków pogodowych, bezpiecznie i terminowo dotarł do Zwolle. Wszystkie ptaki dojechały w dobrej kondycji. Po przyjęciu ptaków nasi konwojenci tradycyjnie zostali zagospodarowani jako pomoc w obsłudze MŚ. Do ich zadań należało codzienne karmienie i pojenie ptaków w klasach D1-D50. Poza tym byli współodpowiedzialni za wystrój i obsługę stanowiska PFO. W dniach oceny dodatkowo donosili ptaki.

Ja dojechałem do Zwolle w dniu  9 stycznia wieczorem. Trafiłem prosto na świętowanie Dnia Konwojenta – w trakcie uroczystej kolacji, podczas której konwojenci z różnych krajów prezentowali tradycyjne wyroby kulinarne, Prezydent C.O.M. Pan Carlos Ramoa dziękował konwojentom za ich pracę i poświęcenie. Wspomniał, że bez ich pomocy zorganizowanie Mistrzostw Świata nie byłoby możliwe. Atmosfera była bardzo wesoła i radosna, różne języki mieszały się ze sobą, wielu z obecnych konwojentów znała się już z poprzednich tego typu spotkań, toteż słowo „przyjaciele” wymieniane w różnych narzeczach. Impreza nie trwała zbyt długo – każdy z uczestników znał swoje obowiązki, wszyscy musieli być na drugi dzień od rana do dyspozycji, przecież trzeba było nakarmić i napoić ptaki oraz rozłożyć stoisko…
 
Polski Sukces na Mistrzostwach Świata! PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Ponownie Polska zdobyła medale na Ornitologicznych Mistrzostwach Świata! Nasi koledzy zdobyli 9 miejsc na podium.

Złoto - Maciej Materek
Srebro - Marcin Piskorski, Eugeniusz Kupczak, Jan Kamiński, Marcin Penkala, Marek Zganiacz
Brąz - Wojciech Kościelniak, Artur Kupczak, Marcin Piskorski

Nasz kraj reprezentuje wspaniała ekipa bardzo dobrych hodowców:
1. Tymoteusz Pruchniewski
2. Robert Bossy
3. Dariusz Dziedzic
4. Jacek Dybich
5. Monika Juraszek
6. Jan Kamiński
7. Wojciech Kościelniak
8. Artur Kupczak
9. Eugeniusz Kupczak
10. Michał Magner
11. Maciej Materek
12. Zdzisław Mikuła
13. Leszek Mryka
14. Krzysztof Panek
15. Marcin Penkala
16. Marcin Piskorski
17. Radosław Rokitka
18. Henryk Siromski
19. Sławomir Stec
20. Dariusz Stępień
21. Aleksander Ulfig
22. Daniel Woźniak
23. Marek Zganiacz

Jeszcze raz gratuluję i składam ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników!!!

Punkty mówią same za siebie.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna