Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat Kolegium Sędziów 2/2017 PDF Drukuj
W dniu 25.03.2017 (sobota) o godzinie 9:00 w siedzibie PFO - Katowice ul. Gen. Hallera 28, odbędzie się egzamin teoretyczny na uprawnienia sędziowskie sekcji A.

Zdający:
 • Tomasz Firek
 • Paweł Zieliński

Skład komisji:
 • Przewodniczący - Jan Kamiński
 • Promotorzy - Teofil Mrowiec, Zdzisław Mikuła, Ryszard Rychter

O godzinie 10:00 odbędzie się Zebranie Kolegium Sędziów. W programie:
 • Podsumowanie sędziowań za rok 2016
 • Podsumowanie egzaminów
 • Statystyka aktywności sędziowskiej
 • Weryfikacja klas wystawowych
 • Propozycje tematyczne na warsztaty
 • Sprawy bieżące
 
Komunikat Kolegium Sędziów 1/2017 PDF Drukuj
Harmonogram zebrań Kolegium Sędziów PFO na rok 2017:
Zebrania Kolegium Sędziów odbędą się w siedzibie PFO - Katowice ul. Gen. Hallera 28.

 • 25.03.2017, godzina 10:00
 • 24.06.2017, godzinia 9:00
 • 23.09.2017, godzinia 9:00 - Warsztaty szkoleniowe
 • 24.09.2017, godzinia 9:00 - Zebranie Walne Sprawozdawcze i rozdział sędziowań
 • 11.12.2017, godzinia 18:00 - na OMP, spotkanie techniczno-organizacyjne z sędziami i hodowcami sekcji A

Zebrania konsultacyjne według potrzeb.
 
65 Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - 2017r. Almeria (Hiszpania) PDF Drukuj

65 Mistrzostwa Świata dobiegły końca. Pokrótce z docierających do mnie informacji od przyjaciół, jak również dostępnych relacji fotograficznych i filmowych możemy przybliżyć sobie te emocje panujące na wystawie, ten pośpiech, gwar i wiele dyskusji w różnych językach, co do organizacji wystawy, samego przebiegu konkursu, czy też zajętych czołowych miejsc. Jedni wybrali się na mistrzostwa, aby zobaczyć wystawione ptaki, inni, aby je kupić. Z pewnością takie imprezy przyciągają miłośników i pasjonatów z całego świata.

 
Komunikat 4/2017 PDF Drukuj
Szanowni Państwo!

Przypominamy, że wysokość składki członkowskiej za bieżący, 2017 rok została ustalona w wysokości 40zł. Składkę należy opłacić do dnia 31 marca na konto Polskiej Federacji Ornitologicznej (41 1050 1634 1000 0022 7706 9767).
Przypominamy również, że do obliczenia wysokości składki rocznej na rzecz PFO przyjmuje się liczbę członków rzeczywistych Stowarzyszenia, według stanu na dzień 1 marca br. Uprzejmie prosimy Państwa o zweryfikowanie listy i liczby hodowców w platformie.

Rada Federacji PFO
 
Mistrzostwa Świata 2018 PDF Drukuj

Informujemy Państwa, że pod koniec ubiegłego roku Francja zrezygnowała z organizacji Ornitologicznych Mistrzostw Świata 2018. Oficjalne potwierdzenie tej decyzji miało miejsce na tegorocznych Mistrzostwach.

W związku z taką decyzją kolegów z Francji, Ornitologiczne Mistrzostwa Świata w 2018 roku odbędą się we Włoszech. Poniżej prezentujemy ich program:


 
Jak założyć Stowarzyszenie? PDF Drukuj

Jak założyć Stowarzyszenie? Wielu z nas zadaje sobie często to pytanie. Dla wszystkich zainteresowanych były Prezydent, a obecnie członek Zespołu Doradców Prezydenta - Michał Horzela przygotował artykuł w którym wszystko szczegółowo opisuje. Do artykułu dołączone są również przykładowe uchwały, niezbędne podczas zakładania stowarzyszenia, a także wzór statutu.

Zapraszamy do lektury.

Kliknij tutaj, aby otworzyć artykuł.

 

Załączniki:

Lista obecności - wzór (kliknij, aby pobrać)

Statut - wzór (kliknij, aby pobrać)

Uchwała o powołaniu Stowarzyszenia (kliknij, aby pobrać)

Uchwała o powołaniu Zarządu (kliknij, aby pobrać)

Uchwała o powołaniu Komisji Wewnętrznej (kliknij, aby pobrać)

 
Ornitologiczne Mistrzostwa w Holandii 2017 PDF Drukuj

Na podstawie relacji naszych Hodowców

17 stycznia 2017r. odbył się konkurs i wystawa międzynarodowa w Holandii. Ocenionych zostało 11836 ptaków. Zgłoszonych wystawców było 1270. Z relacji naszych hodowców wynika, że jakość wystawionych ptaków była bardzo wyrównana. Najwyżej oceniona kolekcja zdobyła 380pkt., a ptak pojedynczy 95pkt. W indywidualnych ocenach najniższa nota to 88pkt. Na klatkach nie zawieszono kart ocen tylko informację o ilości zdobytych punktów i podstawowych danych hodowcy. Bardzo wiele państw odeszło od publicznego pokazywania kart. Szczegółowe dane można było oczywiście znaleźć w katalogu. Z racji tego, że COM/OMJ wprowadził wyższą punktacje na MŚ, Polska również w tym roku dostosuje się  do tej skali punktacyjnej.  Wracając do mistrzostw w Holandii na samej giełdzie doliczono się 2086 klatek. Nagrodami dla zwycięzców były małe statuetki wykonane z pleksi. Przepraszam, ale nie widziałam z relacji fotograficznych dyplomów, medali i pucharów.

 
Aktualizacja danych kontaktowych PDF Drukuj

Informujemy, że z dniem dzisiejszym zmieniły się dane kontaktowe (e-mail) do Wiceprezydentów RF. Aktualne dane:

Łukasz Wejman (Wiceprezydent ds. organizacyjnych) - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jan Kamiński (Wiceprezydent ds. hodowlanych) - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Komunikat 3/2017 PDF Drukuj
Drodzy Państwo!

Prosimy wszystkich Prezesów Stowarzyszeń o przesłanie:
- aktualnych adresów mailowych,
- aktualnych nr tel. kontaktowych,
- imienny spis obecnych władz stowarzyszenia.
Dane należy przesłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga!!
Przypominamy również o konieczności uzupełnienia danych osobowych hodowców w platformie. Są duże braki w bazie danych. Wszystkie zaległości prosimy uzupełnić najpóźniej, do końca czerwca tego roku. W przypadku braku odpowiedzi z Państwa strony i nie dopilnowania tak istotnej dla prawidłowego funkcjonowania Federacji powinności, RF postanowiła nałożyć na dane stowarzyszenie sankcję w postaci nie przyjęcia zamówienia w kolejnym terminie (we wrześniu) na obrączki. Wszystkie skargi hodowców jakie wpłyną do nas w tym czasie, będą odsyłane do Zarządów danego Stowarzyszenia.
Ten temat był wielokrotnie poruszany, więc mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się uzupełnić tak istotne sprawy dla nas wszystkich.
Przypominamy, że Hodowcy we wniosku o nadanie CIH, podpisywali zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dane prosimy uzupełnić w tym arkuszu (kliknij, aby go pobrać).
Adres mailowy w sprawie CIH: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z góry dziękujemy za pomoc.
Rada Federacji PFO
 
Zebranie RF z dnia 6 stycznia PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

6 styczna 2017 r. odbyło się zebranie RF. Pogoda i warunki drogowe nas nie rozpieszczały, ale na zebraniu zjawili się prawie wszyscy zaproszeni Goście i członkowie RF. Nie zabrakło na przywitanie zaproszonych osób tortu z napisem „Na dobry początek” i szampana. Tu już słyszę głosy „dociekliwych” ale spokojnie, tego typu zakupy były zrobione z prywatnej inicjatywy.

 

Spraw do omówienia było bardzo dużo, ale dzięki życzliwej atmosferze i pozytywnemu nastawieniu, nawet kontrowersyjne punkty przeanalizowaliśmy sprawnie. Dużym sukcesem było powołanie „Zespołu Doradców Prezydenta”. Bardzo dziękuję Panu Michałowi Horzeli, Markowi Łabajowi i Andrzejowi Jenczurze, że zgodzili się podzielić z nami swoją wiedzą, czasem i nadal mają tyle sił i cierpliwości aby wspierać nas swoją radą. Dziękuję również Panu Mariuszowi Fabisiakowi, że zadeklarował chęć pomocy RF. Pan Mariusz będzie nowym Kierownikiem Sekcji ds. CIH, myślę że Pan Artur Kupczak jako członek tej komisji wesprze swoim doświadczeniem i radą nowego Kierownika.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna