Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 2/2017 PDF Drukuj
Szanowni Państwo!

Przypominamy wszystkim Zarządom Stowarzyszeń o wypełnieniu i przesłaniu do RF - Ankiety z konkursu i wystaw (kliknij by ją pobrać) .

Podsumowanie i wnioski będą omówione na WZD. Ankiety są dla nas istotną informacją, pozwalają RF prowadzić statystyki dotyczące wystawionych ptaków w danym roku hodowlanym. Dzięki tym informacjom możemy również zapoznać się z Państwa problemami, bo jak wiemy, nie każde ze Stowarzyszeń zorganizowało wystawę. Podsumowujecie nie tylko miniony sezon, ale również pracę sędziów. Stowarzyszenia, które nie miały konkursu i wystawy również proszone są o informację z jakiej przyczyny nie udało się tego zrobić. Najwięcej pracy w tym zakresie będzie miało Stowarzyszenie PZHKiPE, proszę więc Prezesów Oddziałowych o ułatwienie pracy Sekretarzowi PZHKiPE i w odpowiednim terminie przesłanie mu swoich ankiet.

Termin nadsyłania ankiet upływa wraz z końcem stycznia tego roku.
Ankiety wysyłamy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z góry dziękuję,
Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Komunikat 1/2017 PDF Drukuj
Drodzy Hodowcy kanarków śpiewających !

Planowane zebranie, które miało się odbyć pod koniec stycznia zostaje odwołane. Zamierzeniem RF było wyjść naprzeciw oczekiwaniom Hodowców i stworzyć odpowiednią sekcję za którą odpowiadałyby wybrane przez Państwa osoby. Z licznych telefonów jakie otrzymywałam w tej sprawie wynika, że sami hodowcy nie są zainteresowani zebraniem, a co za tym idzie powołaniem swojego przedstawiciela. Zatem najbliższe spotkanie odbędzie się podczas OMP.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Rozporządzenie Ministerstwa w sprawie ptasiej grypy PDF Drukuj

W związku z wystąpieniem ptasiej grypy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał rozporządzenie. Uprzejmie prosimy, aby się z nim zapoznać (kliknij, aby je zobaczyć).

 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Porządek zebrania RF (6 stycznia godz. 10.00, Katowice siedziba PFO):

 

1) Przywitanie zaproszonych Gości.

2) Powołanie mocą uchwały "Zespołu Doradców Prezydenta".

2a) Powołanie Komisji Regulaminowej.

3) Omówienie oczekiwań członków RF.

4) Umowa przekazania rzeczowego.

5) Podział obowiązków według Regulaminu Pracy RF.

6) Podsumowanie OMP.

7) Omówienie planowanych zebrań i szkoleń.

8) Wydatków RF zaplanowane na rok 2017.

9) Omówienie propozycji Klausa Webera (Sprawa będzie poddana pod głosowanie na WZD)

10) Plany organizacyjne na OMP 2017r.

11) Przygotowania do MŚ w 2018r.

12) Plan pracy Sekcji Sędziów.

13) Przymiarki nad poprawkami w Statucie PFO oraz proponowane zmiany w Regulaminach.

 

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 
List od Prezydenta PDF Drukuj

Szanowni Państwo !

Po raz kolejny stajemy w obliczu zmian, zmian tak bardzo potrzebnych Naszej Federacji. Przed NWZD biłam się z tysiącem myśli. Nie ukrywam, że ostateczną decyzję o kandydowaniu na stanowisko Prezydenta podjęłam w ostatnich sekundach, przed drzwiami do sali gdzie już wszyscy czekali. Moje wątpliwości rozwiali sami Delegaci. W imieniu swoim i nowo wybranych członków RF dziękuję za zaufanie.

Nasza Federacja ostatnimi laty przeżywała wzloty i upadki, dzięki którym mogliśmy poznać zaangażowanie nas samych w pracę społeczną. Założeniem moim jest pozytywne zjednoczenie wszystkich hodowców. W rok 2017 wchodzę z nadzieją i nowymi siłami do pracy, której jest bardzo dużo. Chciałabym aby kolejne Mistrzostwa Polski były dla nas wszystkich wyjątkowe. Będziemy przecież obchodzić 20-lecie istnienia Federacji i będziemy kontynuować cząstkę historii i garść tradycji, bo przed nami kolejny jubileusz „80”OMP. Zawsze uważałam, że czas mistrzostw powinien być świętem każdego hodowcy, uwieńczeniem trudnego roku hodowlanego. Jeśli każdy z nas zrobi w tym kierunku choćby jeden maleńki krok, będzie to krok milowy zapewniający nam wszystkim nadzieję na lepsze „jutro”. Może warto zrobić jeszcze jedno postanowienie noworoczne Drodzy Hodowcy i zakończyć wszelkie zwady, nieporozumienia. Myślę, że warto zapomnieć dla dobra wszystkich, a w szczególności dla nas samych, tych kilka przykrych słów które nie raz może usłyszeliście. Nie dopuszczajmy do psujących życzliwą atmosferę antagonizmów. Nigdy nie było i nie będzie idealnie, a różnice poglądów dają nam przecież prawdziwy koloryt człowieka. Tylko oby nie sprawdziły się po raz kolejny słowa C.K. Norwida, że „Umiemy się kłócić albo kochać, ale nie potrafimy różnić się pięknie i mocno”. Skoro mamy wyjątkową pasję to czemu nie możemy być jako organizacja społeczna, wyjątkiem od tej zasady ?!

W tym liście nic nie napisałam jak Państwo na pewno zauważyliście o pomysłach, planach, zmianach dotyczących Federacji. To nie przypadek, uważam że RF tworzą ludzie, a nie jedna osoba. Sama z pewnością nie byłabym wstanie wykonać 90% założeń. Czas i Wy Drodzy Hodowcy zweryfikujecie czy ponieśliśmy sukces czy porażkę.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę Państwu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Justyna Krawczyk

Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
Mistrzostwa Niemiec Odwołane! PDF Drukuj

Informujemy, że ze względu na powiększające się ogniska ptasiej grypy odwołane zostały Mistrzostwa Niemiec. Oficjalny komunikat znajduje się tutaj (kliknij, aby go zobaczyć).

 
Relacja z OMP Czeladź PDF Drukuj

Szanowni Państwo !

Drodzy Hodowcy !

Już za nami „79” Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. W tym roku mistrzostwa zostały podzielone na dwie oddzielne imprezy.

Konkursy kanarków śpiewających odbyły się w Poznaniu w dniach 7-10 grudnia.

To właśnie tam swoje ptaki wystawiło 25 hodowców z całej Polski. Surowej ocenie podlegały ptaki z kas A, B i C. Pan Wiesław Krajewski, Prezes Stowarzyszenia „Canaria 02” wraz z hodowcami stanął na wysokości zadania i dzięki właśnie tym ludziom, konkurs i cała oprawa uroczystości odbyła się bez zarzutów. W kolekcji kanarków harceńskich bezkonkurencyjne okazały się ptaki Pana Zdzisława Mikuły, a w pojedynkach zwyciężył Pan Janusz Szczotok. W konkursach kanarków wodnotokowych najlepszy zarówno w kolekcji jak i pojedynkach okazał się Pan Marian Rychcik.

W dniach 12-18 grudnia wróciliśmy do Czeladzi, gdzie odbywał się konkurs i wystawa pozostałych ptaków (z różnych klas wystawowych). W imprezie wzięło udział 157 hodowców z całej Polski oraz zaproszony przedstawiciel DKB z Niemiec, wielokrotny Mistrz Świata w swojej dziedzinie, hodowca o polskich korzeniach Pan Darius Palenta. Hodowcy przedstawili do oceny 1702 ptaków w klasach D - 860, E - 550, F1 - 106, F2 - 28, G1 – 9, G2 - 21, H - 33, I1 – 54, I2 - 7, J – 15, K – 18, L - 1.

Jak co roku przeważającą część ptaków stanowiły kanarki. Ilość dużej i małej egzotyki nieznacznie wzrosła w stosunku do ubiegłorocznych Mistrzostw. Co cieszy,  coraz liczniejszą grupę wystawową tworzą ptaki europejskie i hybrydy. Ubolewamy, że hodowcy dużych papug w tym roku nam nie dopisali. Rok w hodowli dla nas wszystkich był dużo trudniejszy, co przełożyło się na liczbę zgłoszonych ptaków.

 
Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów – jest prezydent! PDF Drukuj

W sobotę, 17 grudnia 2016 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Na zebraniu został wybrany nowy Prezydent – Justyna Krawczyk, a także nowi członkowie Rady – Jan Kamiński oraz Sławomir Stec.

Na zebraniu została również zatwierdzona uchwała Rady Federacji w sprawie przyjęcia członka – kandydata (Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egotycznych).

Rada Federacji PFO

 
Podział funkcji w Radzie Federacji PDF Drukuj

W sobotę, 17 grudnia 2016 roku odbyło się posiedzenie Rady Federacji, w którym dokonano podziału funkcji w RF.

 

W posiedzeniu uczestniczyli:

1. Justyna Krawczyk – Prezydent

2. Łukasz Wejman – Wiceprezydent ds. Hodowlanych

3. Artur Kupczak – Skarbnik

4. Jan Kamiński – Członek

5. Sławomir Stec – Członek

 
Nowe Stowarzyszenie w szeregach PFO! PDF Drukuj

Dziękujemy Radzie Federacji, a także delegatom za przyjęcie nas do PFO. Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy wstąpić w Wasze szeregi.

Nasze Stowarzyszenie powstało na zebraniu założycielskim 27 maja 2016 roku. Uczestniczyło w nim 12 osób. W sądzie zostaliśmy zarejestrowani 18 sierpnia 2016 roku. W chwili obecnej nasze stowarzyszenie liczy 24 osoby.

W dniach 18 – 20 listopada 2016 zorganizowaliśmy pierwszą wystawę. Hodowcy wystawili ponad 100 okazów, począwszy od najmniejszych ptaków egzotycznych do dużych papug. Wystawa nie była poprzedzona konkursem, ponieważ w tym roku nie mogliśmy jeszcze dostać sędziego z PFO.

Hodowcy RSHPE Amazonka

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna