Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski (sekcja A i B) PDF Drukuj

 

79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski klas A i B odbędą się od 7 do 11 grudnia 2016 roku w Domu Kultury "Na Skarpie" w Poznaniu, Os. Piastowskie 104.

Wszystkie informacje na temat OMP Kanarków Śpiewających Harceńskich i Wodnotokowych znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć).

Kontakt:
Wiesław Krajewski – tel. kom. +48 502 582 311
Sławomir Stec – tel. kom. +48 609 399 235

 
79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski (za wyjątkiem klas A i B) odbędą się od 13 do 18 grudnia 2016 roku w hali MOSiR w Czeladzi.

Zgłaszanie ptaków

Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 15 listopada 2016 do dnia 30 listopada 2016 roku na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Uwaga! W tym roku opłatę kolekcyjnego należy uiścić na rachunek bankowy PFO - 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię oraz nazwisko hodowcy, z dopiskiem "OMP 2016". Podczas przyjmowania ptaków należy mieć ze sobą potwierdzenie przelewu. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 20zł.
Przekroczenie terminu zgłoszenia ptaków skutkowało będzie naliczeniem wyższego kolekcyjnego.

 
Nadzwyczajne WZD PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

 

Rada Federacji postanawia zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się dnia 17 grudnia 2016 roku w Czeladzi od godz. 9.00.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów zostaje zwołane w celu zapewnienia stabilnej i ciągłej pracy Rady Federacji poprzez uzupełnienia składu Rady Federacji, obsadzając stanowisko Prezydenta, którego ostatnie Walne Zebranie Delegatów nie wyłoniło.

Uprzejmie prosimy, aby Stowarzyszenia poważnie podeszły do tematu i na nadchodzące Zebranie przedstawiło własnych kandydatów.

 

Porządek obrad zostanie opublikowany i przesłany do Państwa do dnia 7 listopada.

 

Dbając o dobro hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach tworzących PFO - Członkowie Rady Federacji

 
Odpowiedź na pismo PZHKiPE PDF Drukuj

W odpowiedzi na pismo zamieszczone na stronie Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych:

 

„… Informujemy hodowców ze Zarząd PZHKiPE nie ma żadnego wpływu na wysokość cen obrączek, ani na termin i sposób ich zamawiania. Wszystkie te kwestie zależą od Rady Federacji PFO. …”

„… Grudniowy termin zamawiania obrączek został zlikwidowany przez PFO. …”

 

Informujemy, że PFO bezpośredniego wpływu na cenę obrączek również nie ma. Nie jest producentem, a tylko pośredniczy w zamawianiu obrączek. Z pośród nadesłanych ofert cenowych została wybrana najkorzystniejsza. Rada Federacji po negocjacjach zaakceptowała zaoferowane ceny, które uwzględniają podniesiony koszt surowca oraz osłabiony kurs złotówki na rynku walut.

W czasie Walnego Zebrania Delegatów na wyraźną prośbę delegata PZHKiPE zostały omówione terminy zamawiania obrączek, po dyskusji Rada Federacji postanowiła przenieść termin grudniowy na styczeń. Jednocześnie przypominamy, iż obrączki z symbolem roku 17 powinny być używane do obrączkowania ptaków wyklutych w roku kalendarzowym 2017.

Pełna treść pisma PZHKiPE znajduje się tutaj (kliknij, aby otworzyć).

 
Wystawy 2016 PDF Drukuj

Informujemy, że w zakładce Wystawy zostają sukcesywnie dodawane wystawy, które zostaną zorganizowane przez Stowarzyszenia w 2016 roku.

Tutaj, znajduje się obsada sędziowska wszystkich konkursów (kliknij, aby ją zobaczyć).

 
Obrączki na rok 2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2017 będzie można zamówić tak jak w poprzednich sezonach za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 15 września i skończy 30 września. 

Szczegółowe informacje na temat cen, a także dodatkowych zamówień znajdują się w sekcji Obrączki (kliknij, aby przejść do sekcji).

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 30 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 30 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 25 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Rada Federacji

 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Informujemy, że otrzymaliśmy pismo z Departamentu Ochrony Przyrody w sprawie zmian w ustawie o ochronie przyrody. W piśmie znajduje się lista proponowanych gatunków do wyłączenia z rejestracji. Znajduje się tam większość gatunków, które proponowaliśmy właśnie do wyłączenia z rejestracji. Kliknij, aby zobaczyć pismo.

Ponadto odnieśliśmy się do pisma dołączając jeszcze kilka gatunków, które naszym zdaniem również nie powinny podlegać rejestracji, a mianowicie: Kakadu różowe, Nierozłączka taranta, Wróbliczka Zielonorzytna, Rudosterka Kasztanowobrzucha, Żółtobrzucha, Czerwonobrzucha, Amazonka Niebieskoczelna, Kurika oraz Lora Wielka.

Liczymy na to, że już niedługo nasze długotrwałe starania będą miały szczęśliwy finał!

Sekcja CITES

 
Mistrzostwa Świata 2017 PDF Drukuj

Informujemy, że najbliższe Ornitologiczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Hiszpanii w Almerii. Więcej informacji znajduje się na www.almeria2017.com

 
Warsztaty szkoleniowe dla sędziów i hodowców PDF Drukuj

W dniu 24.09.2016 (sobota) o godzinie 9.00 w siedzibie PFO Katowice ul. Gen. Hallera 28 odbędą się warsztaty szkoleniowe dla sędziów i hodowców PFO (bez opłaty, wystarczy tylko zgłosić uczestnictwo - Jan Kamiński  tel: 66-22-10-350) zgodnie z harmonogramem (kliknij, aby go zobaczyć).

 
Wytyczne regulaminowe do wystawiania i oceny ptaków w PFO PDF Drukuj

Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi regulaminowymi do wystawiania i oceny ptaków w PFO. Kliknij, aby je zobaczyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 36

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna