Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawy 2016 PDF Drukuj

Informujemy, że w zakładce Wystawy zostają sukcesywnie dodawane wystawy, które zostaną zorganizowane przez Stowarzyszenia w 2016 roku.

Tutaj, znajduje się obsada sędziowska wszystkich konkursów (kliknij, aby ją zobaczyć).

 
Obrączki na rok 2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2017 będzie można zamówić tak jak w poprzednich sezonach za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 15 września i skończy 30 września. 

Szczegółowe informacje na temat cen, a także dodatkowych zamówień znajdują się w sekcji Obrączki (kliknij, aby przejść do sekcji).

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 30 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 30 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 25 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Rada Federacji

 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Informujemy, że otrzymaliśmy pismo z Departamentu Ochrony Przyrody w sprawie zmian w ustawie o ochronie przyrody. W piśmie znajduje się lista proponowanych gatunków do wyłączenia z rejestracji. Znajduje się tam większość gatunków, które proponowaliśmy właśnie do wyłączenia z rejestracji. Kliknij, aby zobaczyć pismo.

Ponadto odnieśliśmy się do pisma dołączając jeszcze kilka gatunków, które naszym zdaniem również nie powinny podlegać rejestracji, a mianowicie: Kakadu różowe, Nierozłączka taranta, Wróbliczka Zielonorzytna, Rudosterka Kasztanowobrzucha, Żółtobrzucha, Czerwonobrzucha, Amazonka Niebieskoczelna, Kurika oraz Lora Wielka.

Liczymy na to, że już niedługo nasze długotrwałe starania będą miały szczęśliwy finał!

Sekcja CITES

 
Mistrzostwa Świata 2017 PDF Drukuj

Informujemy, że najbliższe Ornitologiczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Hiszpanii w Almerii. Więcej informacji znajduje się na www.almeria2017.com

 
Warsztaty szkoleniowe dla sędziów i hodowców PDF Drukuj

W dniu 24.09.2016 (sobota) o godzinie 9.00 w siedzibie PFO Katowice ul. Gen. Hallera 28 odbędą się warsztaty szkoleniowe dla sędziów i hodowców PFO (bez opłaty, wystarczy tylko zgłosić uczestnictwo - Jan Kamiński  tel: 66-22-10-350) zgodnie z harmonogramem (kliknij, aby go zobaczyć).

 
Wytyczne regulaminowe do wystawiania i oceny ptaków w PFO PDF Drukuj

Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi regulaminowymi do wystawiania i oceny ptaków w PFO. Kliknij, aby je zobaczyć.

 
Walne Zebranie Sekcji Sędziów PDF Drukuj

W dniu 25.09.2016 (niedziela) o godzinie 9.00 w siedzibie PFO Katowice ul. Gen. Hallera 28 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Sekcji Sędziów. Więcej informacji w zakładce Sędziowie.

 
Nowi członkowie Sekcji ds. komunikacji społecznej PDF Drukuj

Ogłaszamy, że nowymi członkami sekcji ds. komunikacji społecznej zostali Marcin Piskorski oraz Leszek Szajer. Pierwszym ich celem będzie szukanie sponsorów na tegoroczne OMP.

Serdecznie dziękujemy za wyrażenie chęci pomocy jednocześnie życząc powodzenia.

Rada Federacji

 
Jan Kamiński ponownie Prezesem Sekcji Sędziów PDF Drukuj

W dniu 25.06.2016 r., zgodnie z harmonogramem odbyło się zebranie sekcji sędziów. Poza sędziami w zebraniu uczestniczyli członkowie Rady Federacji - Jan Kozik oraz Łukasz Wejman.

Na prośbę obecnych sędziów oraz członków Rady Federacji Jan Kamiński oraz Justyna Krawczyk zgodzili się wycofać rezygnacje z pełnionych funkcji.

Na wniosek jednego z sędziów przegłosowano przywrócenie obowiązków. Wynik głosowania był następujący: 9 głosów za, 4 osoby wstrzymały się od głosu. Głosowali tylko uprawnieni, czyli prawomocni członkowie sekcji sędziów.

W związku z powyższym Jan Kamiński powrócił na stanowisko Prezesa Sekcji Sędziów, a Justyna Krawczyk powróciła na stanowisko Sekretarza Sekcji Sędziów.

Jan Kamiński wyznaczył Justynę Krawczyk na koordynatora do spraw COM oraz OMJ.

Życzymy powodzenia

 

 
Zebranie Sekcji Sędziów PDF Drukuj

Chciałbym przypomnieć i jednocześnie serdecznie zaprosić na zebranie sekcji sędziów, które zaplanowane zostało na 25.06.2016 r.

Zebranie odbędzie się w siedzibie PFO, o godzinie 10:00.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Łukasz Wejman

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna