Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Konkurs fotograficzny „Ptaki naszych hodowli” PDF Drukuj

Zarząd Sekcji Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej ogłasza konkurs fotograficzny „Ptaki naszych hodowli”.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich hodowców stowarzyszeń PFO oraz osoby niezrzeszone i ma zasięg ogólnopolski.
Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . do 31.07.2015 roku. Termin rozstrzygnięcia Konkursu to 10.11.2015 r. Wyniki Konkursu oraz miejsce i termin wręczenia nagród zostaną podane na stronie internetowej PFO.
Organizatorzy uhonorują atrakcyjnymi nagrodami zdobywców I, II i III miejsca oraz zastrzegają sobie prawo do przyznania 2 wyróżnień.
Nagroda za 1 miejsce - 300 zł, 2 miejsce - 200 zł, 3 miejsce - 100zł.
Wręczenie nagród odbędzie się na Ornitologicznych  Mistrzostwach  Polski – w grudniu 2015 roku.

Szczegóły określe regulamin konkursu – http://www.pfo.info.pl/images/pdf/Regulamin%20konkursu%20fotograficznego.pdf

 
Odpowiedź Ministerstwa Środowiska PDF Drukuj

Odpowiedź  Ministerstwa Środowiska na pismo Rady Federacji w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie hodowli ptaków ozdobnych.

 

 
List do Ministra Środowiska w sprawie przepisów w zakresie hodowli ptaków ozdobnych PDF Drukuj

Rada Federacji wysłała pismo do Ministra Środowiska Pana Macieja Grabowskiego oraz Prezesa Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz oraz w sprawie obowiązujących przepisów w zakresie hodowli ptaków ozdobnych i ewentualnej zmiany ustawy.

Poniżej publikujemy treść pisma.

Szanowny Panie Ministrze,
Polska Federacja Ornitologiczna zwraca się z prośbą o przyspieszenie prac nad zmianami w ustawie o ochronie przyrody. Obecna ustawa w sposób znaczący utrudnia hodowlę ptaków ozdobnych (obowiązek rejestracji) oraz ich obrót (kupno, sprzedaż) na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.

 
Relacja z kongresu COM – Rosmalen 2015 PDF Drukuj

Dnia 24.01.15 r. o godzinie 10.00 odbył się Kongres Światowej Organizacji Ornitologicznej COM, w którym uczestniczyli przedstawiciele większości państw należących do COM.

W Kongresie uczestniczyła delegacja Polskiej Federacji Ornitologicznej w składzie Jan Kamiński, Justyna Krawczyk oraz Marek Żyłkowski

Poniżej przedstawiamy relację z kongresu.

 
Rezygnacja z funkcji sekretarza RF PFO PDF Drukuj

Z dniem 2 stycznia 2015 roku rezygnację z funkcji sekretarza Rady Federacji  złożył p. Henryk Chojnacki.
Wobec tej decyzji, informuję, że Rada Federacji nie skorzysta z prerogatywy określonej w §46.1 Statutu.
Dziękuję Panu Chojnackiemu za trud pracy i czas poświęcony Federacji.

 
Relacja z 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski PDF Drukuj

Zakończyła się 77 edycja Ornitologicznych Mistrzostw Polski. Po raz dziesiąty z rzędu czeladzka  hala MOSiR gościła kanarki i wiele innych gatunków ptaków egzotycznych należących do 201 hodowców z całej Polski oraz z Czech i Słowacji.  W konkursach uczestniczyło 2090 ptaków. To największa ilość wystawianych okazów w historii naszych mistrzostw.

Oceniane ptaki podzielone były na klasy konkursowe utworzone przez Sekcję Sędziów według Międzynarodowego Systemu Klasyfikacji Wystawowej Ptaków COM. Jak co roku najliczniejszą grupę stanowiły kanarki kolorowe 1034 ptaki – 227 kolekcji i 126 ptaków pojedynczych, następnie kanarki kształtne 655 ptaki – 1033 kolekcji i 243 ptaki pojedyncze, kanarki harceńskie 162 ptaki – 29 kolekcji i 16 ptaków pojedynczych. Ptaki egzotyczne (sekcje F–P) w tym roku były zaprezentowane w znacznie większej liczbie niż w poprzednich latach. Mogliśmy obejrzeć ich 26 kolekcje i 165 ptaki pojedyncze.

 
Statystyki 77 OMP PDF Drukuj

W 77 Ornitologicznych Mistrzostwach Polski w 2014 roku oceniono 2090 ptaków

Sekcja Kolekcji Pojed. Ptaków
A 29 16 132
B 0 0 0
D 227 126 1034
E 103 243 655
F-P 26 165 269
F1 10 54 94
F2 6 14 38
G1
1 1
G2
2 2
H 2 6 14
I1 4 47 63
I2 0 6 6
J 2 7 15
K 0 26 26
L 0 0 0
M 2 2 10
Razem 2090

 

 
Konkurs kanarków harceńskich na 77 OMP [2] PDF Drukuj

W związku z informacją podaną na stronie odnośnie konkursu kanarka harceńskiego na 77 OMP grupa hodowców reprezentujących ZHK EGZOTA z siedzibą w Sosnowcu podjęła się organizacji od strony technicznej rzeczonego konkursu.
Wobec powyższego konkurs odbędzie się zgodnie z wcześniejszym planem.

 
Konkurs kanarków harceńskich na 77 OMP PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
podczas posiedzenia RF w dniu 28 września br. jednym z punktów który omawiano była przyszłość kanarka harceńskiego w naszym kraju.W imieniu hodowców kanarka harceńskiego na zaproszenie Rady przybyli panowie Władysław Mróz, Jerzy Kozik, Teodor Żelazko oraz Ryszard Rychter.

W czasie spotkania ustalono, że do dnia 10 października zostanie przedstawiona RF lista osób będąca kandydatami do subkomisji ds. kanarka harceńskiego, która zostanie przedstawiona do do akceptacji przez Stowarzyszenia. Do dnia 13 listopada nie padła żadna propozycja płynąca ze środowiska hodowców kanarka harceńskiego.

Do tej pory pod adresem Federacji jak i samej Rady płynęły oskarżenia, że Rada próbuje zniszczyć hodowlę kanarka harceńskiego w Polsce. Na WZD poinformowałem delegatów, że ten temat będzie mi bliski, że spróbuję odbudować tradycje związane z hodowlą kanarka harceńskiego. Krokiem ku temu miało być spotkanie z przedstawicielami hodowców i utworzenia przy RF ciała doradczego złożonego właśnie z przedstawicieli sekcji A. Jednak aby to osiągnąć wymagana jest współpraca, współpraca której nie ma i o którą ciężko.

 
Nowy skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody PDF Drukuj

30 października Minister Środowiska powołał nowy skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody, która wybrała swoje prezydium. Na jego czele stanął prezes Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” dr Andrzej Kepel.

Postanowiliśmy zapytać nowego przewodniczącego o postęp prac w sprawie zniesienia obowiązku rejestracji niektórych gatunków ptaków egzotycznych objętych konwencją CITES, które zapoczątkowaliśmy ponad rok temu. Z uzyskanych informacji wynika, że prace nad nową ustawą o ochronie przyrody w Ministerstwie są planowane na rok 2015, ale projekt ma szanse trafić do parlamentu dopiero po wyborach parlamentarnych. W założeniach do nowelizacji ustawy znajdują się zmiany, które umożliwią proponowane przez „Salamandrę” rozwiązanie ograniczające listę gatunków podlegających rejestracji (więcej na ten temat znajduje się pod linkiem: http://www.pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=405:cites-lista-ptakow&catid=4:aktualnoci&Itemid=1).

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 35

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna