Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komisja statutowa PFO PDF Drukuj
Od października br. rozpocznie prace powołana przez Radę Federacji komisja statutowa. Jej zadaniem będzie przygotowanie niezbędnych zmian w statucie naszej Federacji.

Jeżeli są jeszcze chętni do pracy w wyżej opisanej komisji prosimy o kontakt na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Do udziału w pracach komisji zachęcamy osoby, które mają wizję rozwoju Federacji jak również te, które mają uwagi, czy sugestie do obecnego brzmienia statutu.

 
Rozpoczynamy cykl publikacji PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
poniższym artykułem, zamierzam rozpocząć cykl publikacji dotyczących Stowarzyszeń - ich funkcjonowania w życiu gospodarczym, obowiązków jakie Stowarzyszenia muszą spełnić w stosunku do innych instytucji, gospodarki finansowo-podatkowej oraz uwarunkowań prawnych.

Mam nadzieję, że teoria i przykłady opisane tutaj, w formie bardzo przystępnej, znajdą zastosowanie w stowarzyszeniach członkowskich PFO i pomogą zarządom tych stowarzyszeń w sposób właściwy kierować organizacjami.

Stowarzyszenia – podstawowe informacje, podstawy działania i niektóre obowiązki w stosunku do KRS, US I GUS.

Michał Horzela - wiceprezydent ds. organizacyjnych

 
Kanarki wodnotokowe na OMP w Czeladzi PDF Drukuj

W związku z rosnącym zainteresowaniem wśród hodowców kanarkami wodnotokowymi Rada Federacji wprowadziła na tegorocznych Ornitologicznych Mistrzostwach Polski konkurs dla kanarków wodnotokowych - sekcja B.

Koordynator ds. COM i OMJ Jan Kamiński po uzgodnieniach z sekretarzem COM Vincentem Van Santenem zamówił sędziego z uprawnieniami do oceny kanarków w sekcji B. Zamówiony sędzia posiada uprawnienia nadane przez Światowy Związek Sędziów-Ekspertów (OMJ), który jest częścią Światowej Konfederacji Ornitologicznej (COM). Nasza federacja może (zgodnie z Regulaminem OMJ) korzystać z sędziów OMJ poniewaz jest członkiem COM, regularnie płacącym na jej rzecz składki członkowskie.

 
Posiedzenia Zarządu Sekcji Sędziów 2/2012 PDF Drukuj
W sobotę 7 lipca 2012 w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej w Katowicach odbyło się posiedzenie Zarządu Sekcji Sędziów oraz sędziów technicznych wraz z zaproszonymi gośćmi.

 

 

Na posiedzeniu między innymi:

  • zatwierdzone zostały standardy sekcji A, D, F1, I1 I2. Standard sekcji E ma być ukończony do końca lipca, natomiast przetłumaczony standard sekcji B ze względu na brak eksperta konsultanta tymczasowo będzie materiałem poglądowym
  • ustalono skład i zadania Komisji Sekcji Sędziów - czytaj tutaj
  • zostały podjęte rozmowy z Sekretarzem Generalnym COM Constantem van Santenem i Jozefem Sandfordem z Niemiec o możliwościach uczestnictwa sędziego z uprawnieniami do oceny kanarka wodnotokowego na Mistrzostwach Polski
  • powołano konsultantów w sekcji ds. COM/OMJ: sędziego Janusza Kapuścika na konsultanta sekcji D oraz sędziego Bogusława Gacławskiego jako konsultanta sekcji F1 F2, I1, I2.

Komunikat nr 2/2012 z posiedzenia Zarządu Sekcji Sędziów

 
Korzystajmy z naszej strony internetowej PDF Drukuj
Informacja Prezydenta PFO Andrzeja Jenczury skierowana do stowarzyszeń PFO.

Stowarzyszenia członkowskie PFO mogą i powinny korzystać ze strony internetowej naszej federacji.
W dziale STOWARZYSZENIA każde stowarzyszenie ma miejsce na zamieszczanie informacji o swoim stowarzyszeniu, artykułów, zdjęć i np. relacji z wystaw. Proszę z tego korzystać, bo na pewno będzie to korzyścią dla Waszych stowarzyszeń, ale także reklamą dla całej naszej organizacji. Jak do tej pory, oprócz stowarzyszeń założycielskich PFO, tylko Polski Zwiazek Ornitologiczny z Warszawy zdecydował sie na zamieszczenie informacji na stronie PFO o swoim stowarzyszeniu.

Zamieszczanie informacji (treść i formę) proszę uzgadniać z administratorem naszej strony Jackiem Dybichem i przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Rada Federacji w pełnym składzie PDF Drukuj
Działająca w trzyosobowym składzie Rada Federacji na posiedzeniu 10 czerwca 2012 roku uzupełniła swój skład.

Wiceprezydentem ds. organizacyjnych został Michał Horzela (ZHK EGZOTA), a sekretarzem Marcin Franiczek (PZHKiPE).

Dokooptowanym członkom Rady gratulujemy i życzymy owocnej pracy, sukcesów w działalności dla dobra Polskiej Federacji Ornitologicznej.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 4/2012 PDF Drukuj
W niedzielę 10 czerwca w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: prezydent Andrzej Jenczura, skarbnik Tomasz Balcarek oraz zaproszeni goście Michał Horzela i Marcin Franiczek.
Ze względów zdrowotnych z pełnionej funkcji zrezygnował wiceprezydent ds. organizacyjnych Marian Świtała.
W czasie trwania posiedzenia Rada Federacji uzupełniła swój skład. Wiceprezydentem do spraw organizacyjnych został członek ZHK EGZOTA Michał Horzela, a sekretarzem członek KHKK oraz PZHKiPE Marcin Franiczek.
Na posiedzeniu powołana została Sekcja ds. Zmian w Statucie PFO, której kierownikiem został Michał Horzela.

 
Marian Świtała zrezygnował z funkcji wiceprezydenta PDF Drukuj

Wiceprezydent do spraw organizacyjnych Polskiej Federacji Ornitologicznej Marian Świtała z powodów zdrowotnych zrezygnował z pełnionej funkcji.

Za włożoną pracę na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej, przede wszystkim za prace przy projekcie Statutu i regulaminów PFO oraz czuwanie nad bieżącymi kwestiami formalno-organizacyjnymi Panu Marianowi serdecznie dziękujemy jednocześnie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Marian Świtała pozostaje kierownikiem Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.

 
Sprzedaż ptaków na targowiskach i giełdach ptaków PDF Drukuj
Korespondencja Rady Polskiej Federacji Ornitologicznej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

W kwietniu 2012 roku Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej wysłała  do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z zapytaniem dotyczącym legalności handlu ptakami egzotycznymi na targowiskach i giełdach ptaków w naszym kraju.

Poprosiliśmy o interpretację zapisów ustawy o ochronie zwierząt wobec zorganizowanych hodowców ptaków, będących członkami stowarzyszeń, posiadających unikalną Cechę Identyfikacyjną Hodowcy (CIH) zarejestrowaną w bazie hodowców, rejestrujących zakup obrączek w Centralnym Rejestrze Obrączek, hodujących ptaki egzotyczne dla celów wystawowych. Jednocześnie udowadniamy, że jesteśmy hodowcami ptaków ukierunkowanymi na współzawodnictwo poprzez czynne uczestnictwo w konkursach i wystawach ptaków.

 
Zgłoszenia konkursów ptaków w 2012 r. PDF Drukuj
Rada Federacja prosi o zgłoszenia konkursów i zamawianie na nie sędziów PFO.

Druk zamówienia można pobrać z działu SĘDZIOWIE (menu po lewej stronie).
Wypełniony kwestionariusz przesyłamy na adresy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zgłoszone wystawy zostaną ujęte w harmonogramie wystaw w 2012 roku oraz opublikowane na naszej stronie w dziale WYSTAWY.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 28
Polska Federacja Ornitologiczna