Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Walne Zebranie Sekcji Sędziów, Warsztaty Szkoleniowe PDF Drukuj

W dniu 27.09.2015 r. odbyło się Walne Zebranie Sekcji Sędziów.

Szczegóły znajdują się tutaj (kliknij).

 

W dniu 26.09.2015 r. odbyły się Warsztaty Szkoleniowe.

Szczegóły znajdują się tutaj (kliknij).

 
Rejestracja CITES PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

W związku z dyskusją, która powstała w ostatnim czasie na jednym z for internetowych, a także z ulotkami rozdawanymi na jednej z giełd oświadczamy, że nie nastąpiły żadne zmiany w kwestii rejestracji CITES ptaków egzotycznych. Rozporządzenie Komisji (UE) Nr 1320/2014 z dnia 1 grudnia 2014 roku nie wniosło żadnych zmian w tej kwestii.


Sekcja CITES, Rada PFO

 
Nowy standard - Rozelle i Barnardy PDF Drukuj

W ubiegłym tygodniu został wydany nowy standard PFO - Rozelle i Barnardy. Zachęcamy wszystkich miłośników, hodowców, a także sędziów do nabycia. Cena - 40zł.

 
Wystawy 2015 PDF Drukuj

Informujemy, że harmonogram wszystkich wystaw organizowanych przez stowarzyszenia w obecnym roku znajduje się w dziale Wystawy.

 
Wyjazd na wystawę w Reggio Emilia PDF Drukuj

 

 
Zasady ocen w konkursach PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającymi się wystawami połączonymi z oceną ptaków informuję, że zgodnie z Ogólnym regulaminem konkursów i wystaw jak również regulaminami konfederacji COM/OMJ konkursy mogą oceniać jedynie uprawnieni sędziowie PFO lub zaproszeni sędziowie zagraniczni. W tym drugim przypadku ważne jest aby sędzia był uprawnionym sędzią w swoim kraju a kraj ten (federacja) należała do COM/OMJ.

W ubiegłym roku zdarzyły się dwie sytuacje, gdzie konkursy były oceniane przez osoby które utraciły uprawnienia sędziowie w naszym kraju. Takie działania Stowarzyszeń są sprzeczne z wewnątrz federacyjnymi unormowaniami i są szkodliwe dla współzawodnictwa pomiędzy hodowcami.

Uczulam Stowarzyszenia/Oddziały, że w przypadku naruszenia zapisów regulaminowych w tej materii Rada Federacji wyciągnie konsekwencje wobec tych Stowarzyszeń, które takiego naruszenia dokonają. Konsekwencje – począwszy od wykluczenia hodowców tych stowarzyszeń z udziału w OMP po wykluczenie zrzeszonego stowarzyszenia z członkostwa w Federacji za nieprzestrzeganie przepisów statutu, uchwał, regulaminów lub decyzji władz PFO (§22 ust. 1 pkt 4) – ta ostatnia sankcja dotyczy wyżej wspomnianych dwóch stowarzyszeń.

Michał Horzela

Prezydent PFO

 
Puchar Polski Papug 2015 PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań zaprasza na pierwszą edycję Pucharu Polski Papug. Szczegóły w poniższym plakacie:

 

 
Obrączki na rok 2016 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2016 będzie można zamówić tak jak w zeszłym sezonie za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 15 września i skończy 30 września. Pozostałe terminy będą identyczne jak w roku minionym.

Ceny obrączek na sezon 2016 nie ulegają zmianie i kosztują jak w roku 2015.

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 30 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 30 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 25 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Michał Horzela

 
OMP 2015 PDF Drukuj

Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej na wrześniowym posiedzeniu podejmie uchwały o organizacji 78 Ornitologicznych Mistrzostw Polski. Mistrzostwa Planowane są w terminie od 7 do 13 grudnia 2015 roku w Czeladzi.

 
Wyjazd na międzynarodową wystawę klubu "Agapornis" PDF Drukuj

Sekcja sędziów organizuje wyjazd na międzynarodową wystawę Czeskiego Klubu Hodowców "Agapornis". Wystawa odbędzie się w dniach 2-3 października 2015. Szczegółowe informacje znajdują się w ulotce informacyjnej (kliknij aby ją otworzyć).

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koszty związane z wystawą:
50 koron - katalog
10 koron - jeden ptak
30 koron - wynajem klatki

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna