Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Rada Federacji w pełnym składzie PDF Drukuj
Działająca w trzyosobowym składzie Rada Federacji na posiedzeniu 10 czerwca 2012 roku uzupełniła swój skład.

Wiceprezydentem ds. organizacyjnych został Michał Horzela (ZHK EGZOTA), a sekretarzem Marcin Franiczek (PZHKiPE).

Dokooptowanym członkom Rady gratulujemy i życzymy owocnej pracy, sukcesów w działalności dla dobra Polskiej Federacji Ornitologicznej.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 4/2012 PDF Drukuj
W niedzielę 10 czerwca w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: prezydent Andrzej Jenczura, skarbnik Tomasz Balcarek oraz zaproszeni goście Michał Horzela i Marcin Franiczek.
Ze względów zdrowotnych z pełnionej funkcji zrezygnował wiceprezydent ds. organizacyjnych Marian Świtała.
W czasie trwania posiedzenia Rada Federacji uzupełniła swój skład. Wiceprezydentem do spraw organizacyjnych został członek ZHK EGZOTA Michał Horzela, a sekretarzem członek KHKK oraz PZHKiPE Marcin Franiczek.
Na posiedzeniu powołana została Sekcja ds. Zmian w Statucie PFO, której kierownikiem został Michał Horzela.

 
Marian Świtała zrezygnował z funkcji wiceprezydenta PDF Drukuj

Wiceprezydent do spraw organizacyjnych Polskiej Federacji Ornitologicznej Marian Świtała z powodów zdrowotnych zrezygnował z pełnionej funkcji.

Za włożoną pracę na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej, przede wszystkim za prace przy projekcie Statutu i regulaminów PFO oraz czuwanie nad bieżącymi kwestiami formalno-organizacyjnymi Panu Marianowi serdecznie dziękujemy jednocześnie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Marian Świtała pozostaje kierownikiem Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.

 
Sprzedaż ptaków na targowiskach i giełdach ptaków PDF Drukuj
Korespondencja Rady Polskiej Federacji Ornitologicznej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

W kwietniu 2012 roku Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej wysłała  do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z zapytaniem dotyczącym legalności handlu ptakami egzotycznymi na targowiskach i giełdach ptaków w naszym kraju.

Poprosiliśmy o interpretację zapisów ustawy o ochronie zwierząt wobec zorganizowanych hodowców ptaków, będących członkami stowarzyszeń, posiadających unikalną Cechę Identyfikacyjną Hodowcy (CIH) zarejestrowaną w bazie hodowców, rejestrujących zakup obrączek w Centralnym Rejestrze Obrączek, hodujących ptaki egzotyczne dla celów wystawowych. Jednocześnie udowadniamy, że jesteśmy hodowcami ptaków ukierunkowanymi na współzawodnictwo poprzez czynne uczestnictwo w konkursach i wystawach ptaków.

 
Zgłoszenia konkursów ptaków w 2012 r. PDF Drukuj
Rada Federacja prosi o zgłoszenia konkursów i zamawianie na nie sędziów PFO.

Druk zamówienia można pobrać z działu SĘDZIOWIE (menu po lewej stronie).
Wypełniony kwestionariusz przesyłamy na adresy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zgłoszone wystawy zostaną ujęte w harmonogramie wystaw w 2012 roku oraz opublikowane na naszej stronie w dziale WYSTAWY.

 
„Goulda” szesnastym stowarzyszeniem PFO PDF Drukuj
Decyzją Rady Federacji z 5 maja 2012 roku w szeregi Polskiej Federacji Ornitologicznej przyjęte zostało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA”.

Do czasu zatwierdzenia decyzji RF o przyjęciu OSHME „Goulda” uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenie wstępujące do PFO jest kandydatem na członka rzeczywistego.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 3/2012 PDF Drukuj
W sobotę 5 maja w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się trzecie w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Jenczura – prezydent, Marian Świtała – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych.
W trakcie posiedzenia:

  1. Rada podjęła uchwały:
    – nr 6/2012 w sprawie ustalenia wzorów odznaki Sędzia Honorowy PFO i legitymacji potwierdzającej nadanie odznaki;
    – nr 7/2012 w sprawie zmiany kierownika Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.
  2. Rada podjęła decyzję Nr 3/2012 w sprawie przyjęcia do Polskiej Federacji Ornitologicznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA” w Zabrzu.
  3. Rada omówiła bieżące sprawy dotyczące działalności PFO.

KOMUNIKAT nr 3/2012 z posiedzenia Rady Federacji PFO w dniu 5 maja 2012 r.

 
Zaproszenie do składania ofert na organizację Mistrzostw Regionalnych i Specjalistycznych w 2013 r. PDF Drukuj
Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację Ornitologicznych Mistrzostw Regionu (OMR) i Ornitologicznych Mistrzostw Specjalistycznych (OMS) w 2013 r. oraz towarzyszących im wystaw, na zasadach i warunkach określonych w Ogólnym regulaminie konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Zgodnie z ww. regulaminem zaleca się termin przeprowadzenia Ornitologicznych Mistrzostw Regionu na dwa tygodnie przed Ornitologicznymi Mistrzostwami Polski.

 
Relacja z WZD PFO 2012 PDF Drukuj
W sobotę 24 marca w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej odbyło się Walne Zebranie Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

W zebraniu uczestniczyło 45 delegatów z 14 stowarzyszeń członkowskich

Zebranie przyjęło sprawozdanie z działalności Rady Federacji oraz sprawozdanie finansowe. Zatwierdzona została decyzja RF dotycząca przyjęcia krakowskiego stowarzyszenia Barrabanda. Uchwałą WZD ustalona została na 30 zł wysokość składki na rzecz PFO za rok 2013.

 
Sprawozdanie Rady PFO za drugi rok kadencji PDF Drukuj
Szanowni Państwo,
Zbudowani tym, co udało się wykonać obecnej Radzie w pierwszym roku jej działalności, a także zmotywowani nowym statutem i frekwencją oraz ilością ptaków zgłoszonych do konkursów podczas 73 Ornitologicznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w 2010 roku w Czeladzi, weszliśmy w drugi rok kadencji z postanowieniem dalszej naprawy naszej Federacji.

Jedną z ważniejszych spraw jaką sobie założyliśmy, a sygnalizowaną Prezesowi Sekcji Sędziów przez cały pierwszy rok kadencji Rady, było doprowadzenie do rozpoczęcia kursu dla kandydatów na sędziów, a wcześniej jeszcze zorganizowanie czynnym sędziom warsztatów szkoleniowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 30

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna