Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - kolejne ważne informacje! PDF Drukuj

Drodzy hodowcy!

Dokumentacja weterynaryjna dla osób zgłaszających ptaki na Mistrzostwa Świata do Zwolle. Poniższy link ściąga na komputer oryginał dokumentu potwierdzającego zdrowie ptaków. Dokument ten należy wypełnić w 2 egzemplarzach: jeden pozostanie w Holandii, drugi będzie potrzebny konwojentom do powrotu. Na dokumencie jest miejsca dla pięciu ptaków, ale można dorobić kolejne numery, jeśli ktoś zgłaszał więcej niż 5 ptaków.

https://com.mondial2019.nl/wp-content/uploads/Sanitairy-Certificate.docx

Dokument musi wypełnić powiatowy lekarz weterynarii w dniu wyjazdu ptaków (dla Polski: 2 stycznia 2019r.).

Przykład wypełnienia certyfikatu znajduje się tutaj (kliknij, by go pobrać).

Poniżej skany tłumaczenia dokumentu na język polski dla okazania lekarzowi weterynarii w przypadku, kiedy nie będzie władał językiem angielskim/holenderskim lub gdy nie będzie wyrażał chęci wypełnienia obcojęzycznego dokumentu.

UWAGA: lekarz weterynarii musi wypełnić ORYGINAŁ, a więc dokument obcojęzyczny. Tłumaczenie wykonano tylko dla ułatwienia załatwienia sprawy.

Powodzenia!

Rada Federacji

 
Szkolenie z zakresu drobnej egzotyki PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

13 grudnia (czwartek) o godz. 10:00 możemy zorganizować szkolenie w zakresie drobnej egzotyki. Wykład poprowadziłby nie kto inny jak sędzia oceniający nasze ptaki na OMP, pan Jari Spagna z Włoch.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, ale aby wykład się mógł odbyć - muszą być chętni więc abym mogła poprosić naszego gościa o prelekcję, proszę chętnych uczestników o potwierdzenie swojego przybycia.

Zgłoszenia osobowe proszę kierować na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Justyna Krawczyk, prezydent PFO


 
Spotkanie integracyjne - informacje PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Pozostało ostatnich 10 wolnych miejsc na spotkanie integracyjne hodowców PFO. Radzę nie zwlekać do ostatniej chwili ... bo nie pomieści wszystkich restauracja.

Przypominam data 15 grudnia (sobota) godzina 17:30 Restauracja "Art - Cafe" w Czeladzi obok hali sportowej. Auta proszę zostawić właśnie na terenie ośrodka, będzie wygodniej kawałeczek dojść. Proponuję również umówić się z kolegami co do wspólnego transportu. Większość z Państwa nocuje w Hotelu w Będzinie, a jest to kawałek, więc jakiś kierowca nieszczęśnik by się przydał.

Jednocześnie proszę nie wpłacać za spotkanie integracyjne na konto PFO. W dniu 15 grudnia o godzinie 17:30 spotykamy się przed budynkiem restauracji i wtedy poproszę abyście Państwo uregulowali sobie składkę za kolację. Prezydent PFO zbierze należność.

Informacja ta dotyczy tylko tych osób które swój udział potwierdziły telefonicznie. Nie będzie możliwości dołączenia do spotkania jeśli się Państwo nie zapiszecie - restauracja naszykuje tyle dań, ile PFO zgłosi odpowiednio wcześniej.

Justyna Krawczyk, prezydent PFO


 
Podziękowanie PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna składa serdeczne podziękowania panu Bogusławowi Rybarczykowi - hodowcy Stowarzyszenia "CANARIA 02" w Poznaniu za ufundowanie baneru reklamowego z okazji 81 Ornitologicznych Mistrzostw Polski.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy!

Rada Federacji

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - ważne informacje! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Poniżej publikujemy dla Państwa materiały dotyczące Ornitologicznych Mistrzostw Świata Zwolle 2019. Prosimy każdego hodowcę zainteresowanego udziałem o zapoznanie się z treściami.

Do 28 listopada należy wysłać uzupełnione formularze zgłoszeniowe na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dziś zostanie podany numer konta do opłat.

Ogólne przepisy - tłumaczenie na język polski (kliknij, aby otworzyć)

Formularz zgłoszeniowy (docx - kliknij, aby pobrać)

Tłumaczenie certyfikatu zdrowia (kliknij by powiększyć):

Edycja:

Klasy konkursowe - kliknij, by zobaczyć.

Konto do opłat na OMŚ: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767; POLSKA FEDERACJA ORNITOLOGICZNA; ul. Gen. J. Hallera 28, 40-321 Katowice - tytułem "Składka na wyjazd na Mistrzostwa Świata - (CIH)"

Koszt za 1 zgłoszonego ptaka to - 57zł, Obligatoryjnie katalog - 53zł.

Zgłoszenia muszą mieć formę edytowalną czyli nie skan, pdf czy zdjęcie!

Rada PFO zaznacza, że ptaki hodowca przekazuje na własną odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań aby wszystko przebiegło sprawnie ale RF nie bierze odpowiedzialności za padnięte sztuki czy to na samej Hali Wystawowej czy podczas transportu ani za kradzież ptaków. Ptaki nie podlegają ubezpieczeniu na czas podróży.

14 grudnia podczas OMP w Czeladzi o godzinie 14:00 odbędzie się zebranie RF z hodowcami wystawiającymi ptaki na MŚ.

Rada Federacji

 
Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów PDF Drukuj

Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej zwołuje na dzień 15.12.2018 na godzinę 9.30 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów z proponowanym porządkiem obrad:

1. Zmiana Statutu Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Z uwagi na powagę sprawy, która będzie debatowana na WZD uprasza się wszystkich delegatów o przybycie.

Uzasadnienie:
Na Walnym Zebraniu Delegatów w dniu 24 marca 2018 roku jednym z punktów obrad była zmiana statutu Polskiej Federacji Ornitologicznej. Sąd rejestrowy uznał, że punkt ten nie znalazł się wcześniej w porządku obrad i uznał, że WZD nie mogło dokonać zmian w statucie na tym posiedzeniu. PFO przysługiwało odwołanie się od zarządzenia referendarza w przeciągu 7 dni od dnia doręczenie pisma. Pismo zostało doręczone i odebrane przed osobę upoważnioną do odbioru, ale dostarczone Radzie w czasie późniejszym, przez co upłynął termin na odwołania się. W opinii Rady PFO statut został zmieniony w sposób poprawny i sąd w tej materii nie miał racji, odmawiając wpisu. Z racji faktu, że nie było to zebranie nadzwyczajne, to nie musiało się ograniczać tylko do treści i zakresu spraw dla których zostało zwołane (porządek obrad wysłany do delegatów na 30 dni przez terminem WZD), ale można było dokonywać zmian porządku obrad i za zgodą delegatów wprowadzać nowe punkty porządku obrad. Statut pozwala na zmianę statutu przy obecności do najmniej połowy ogólnej liczby delegatów jeżeli za zmianą głosuje co najmniej 2/3 zebranych. Ten warunek także został spełniony. Jednak z przyczyn technicznych Rada nie wniosła odwołania. Wobec powyższego koniecznym stało się powtórzenie Walnego Zebrania celem zmiany statutu.

Rada Federacji
 
Wypożyczenie klatek na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada PFO kupiła 208 klatek wystawowych (zdjęcie poniżej). Jeśli ktoś nie dysponuje "telewizorkami" lub stan posiadanych pozostawia wiele do życzenia, klatki federacyjne można wypożyczyć na Mistrzostwa Polski. Zastanówcie się państwo - może ktoś ma daleko i nie dysponuje autem a chce wystawić to jest duża szansa, bo wtedy zabiera się tylko transportery w drogę.

Koszt wypożyczenia to 5zł za sztukę. Płatność na miejscu podczas zgłoszenia ptaków do konkursu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 662-210-350.


Rada Federacji

 
Ważne informacje dotyczące OMP! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Przypominam, iż w trakcie tegorocznych Ornitologicznych Mistrzostw Polski będą obowiązywały następujące zasady:

Klatki muszą być czyste, w dobrym stanie technicznym (tzn. że nie mogą być zardzewiałe, obdrapane z farby, posklejane taśmą klejącą ani wiązane drutem itp.). Szczególna uwaga będzie zwracana na tło klatek, odpowiednio: dla kanarków kolorowych obowiązująca barwa to RAL6021 matowy, dla egzotyki tło białe. Dno klatek wysypujemy karmą odpowiednią dla danego gatunku lub zrębkami tak, żeby dno było całkowicie zakryte (tzn. że dno klatki ma być zasłonięte przez karmę/zrębki i nie może być widać dna). Nie wolno mieszać karmy ze zrębkami , sypiemy albo karmę, albo zrębki. W przypadku kanarków kolorowych i części kanarków kształtnych (tych ras, które są wystawiane w klatkach typu „telewizorek”, np. lizard) wszystkie rynienki na karmę mają być po prawej stronie (z perspektywy oglądającego) i na dnie klatki nie mogą znajdować się zrębki, tylko sama karma.

Poidła wg wzoru zamieszczonego w Komunikacie 14/2017 Rady Federacji PFO (kliknij tutaj, aby przejść do komunikatu).

Do dużych klatek, dla papug średnich i większych, należy mieć poidła metalowe, przykręcane do klatki.

Za odpowiednie przygotowanie klatek do OMP, zaopatrzenie się w poidła, zrębki/karmę na dno klatek odpowiadają hodowcy.
Poniższe poglądowe zdjęcie przedstawia błędne i prawidłowe wysypane dno klatki karmą. Prawidłowe jest C oraz D:

Marcin Piskorski
v-prezydent PFO ds. organizacyjnych

 
Premia za pomoc na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Rada Federacji informuje że, wszyscy którzy będą pomagać przy OMP mają do dyspozycji stawkę 65zł brutto za cały dzień pracy. To hodowca wskaże co RF ma mu załatwić w tej sumie.
1) Zapłacimy za nocleg ze śniadaniem w Hotelu "Anna".
2) Rozliczymy sumę w kolekcyjnym. Czyli np. Hodowca wystawiający 2 kolekcję i 1 ptaka pojedynczego dopłaca 5zł. I to będzie liczone jako 1 pełny dzień pracy.
3) Kupimy karmę ale z racji tego że na fakturę to stawka pomniejszona będzie o wat.
4) innych opcji nie ma

Uwaga !!! osoby deklarujące pomoc w piątek, sobotę i niedzielę muszą zdawać sobie sprawę że, jeśli zostaną wyznaczone na dyżur na sali głównej to będzie to sala wystawowa a nie piętro niżej.

Telefon kontaktowy w tej sprawie 662210350.

Rada Federacji

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna