Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Konkurs kanarków harceńskich na 77 OMP [2] PDF Drukuj

W związku z informacją podaną na stronie odnośnie konkursu kanarka harceńskiego na 77 OMP grupa hodowców reprezentujących ZHK EGZOTA z siedzibą w Sosnowcu podjęła się organizacji od strony technicznej rzeczonego konkursu.
Wobec powyższego konkurs odbędzie się zgodnie z wcześniejszym planem.

 
Konkurs kanarków harceńskich na 77 OMP PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
podczas posiedzenia RF w dniu 28 września br. jednym z punktów który omawiano była przyszłość kanarka harceńskiego w naszym kraju.W imieniu hodowców kanarka harceńskiego na zaproszenie Rady przybyli panowie Władysław Mróz, Jerzy Kozik, Teodor Żelazko oraz Ryszard Rychter.

W czasie spotkania ustalono, że do dnia 10 października zostanie przedstawiona RF lista osób będąca kandydatami do subkomisji ds. kanarka harceńskiego, która zostanie przedstawiona do do akceptacji przez Stowarzyszenia. Do dnia 13 listopada nie padła żadna propozycja płynąca ze środowiska hodowców kanarka harceńskiego.

Do tej pory pod adresem Federacji jak i samej Rady płynęły oskarżenia, że Rada próbuje zniszczyć hodowlę kanarka harceńskiego w Polsce. Na WZD poinformowałem delegatów, że ten temat będzie mi bliski, że spróbuję odbudować tradycje związane z hodowlą kanarka harceńskiego. Krokiem ku temu miało być spotkanie z przedstawicielami hodowców i utworzenia przy RF ciała doradczego złożonego właśnie z przedstawicieli sekcji A. Jednak aby to osiągnąć wymagana jest współpraca, współpraca której nie ma i o którą ciężko.

 
Nowy skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody PDF Drukuj

30 października Minister Środowiska powołał nowy skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody, która wybrała swoje prezydium. Na jego czele stanął prezes Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” dr Andrzej Kepel.

Postanowiliśmy zapytać nowego przewodniczącego o postęp prac w sprawie zniesienia obowiązku rejestracji niektórych gatunków ptaków egzotycznych objętych konwencją CITES, które zapoczątkowaliśmy ponad rok temu. Z uzyskanych informacji wynika, że prace nad nową ustawą o ochronie przyrody w Ministerstwie są planowane na rok 2015, ale projekt ma szanse trafić do parlamentu dopiero po wyborach parlamentarnych. W założeniach do nowelizacji ustawy znajdują się zmiany, które umożliwią proponowane przez „Salamandrę” rozwiązanie ograniczające listę gatunków podlegających rejestracji (więcej na ten temat znajduje się pod linkiem: http://www.pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=405:cites-lista-ptakow&catid=4:aktualnoci&Itemid=1).

 
Komunikat nr 4/2014 z posiedzenia Rady PFO w dniu 28 września 2014 r. PDF Drukuj

W dniu 28 września w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się czwarte w tym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli:
- członkowie Rady Federacji w komplecie
- przedstawiciel Komisji Kontroli Wewnętrznej (p. Łukasz Wejman)
- członkowie zarządu sekcji sędziów (P. Jan Kamiński, p. Justyna Krawczyk)
- sędziowie przybyli na obrady WZ Sekcji Sędziów
- hodowcy kanarka harceńskiego

 
Upłynął pierwszy termin zamawiania obrączek PDF Drukuj

Informujemy, że zostało zamknięte pierwsze okienko czasowe, w którym można było złożyć zamówienia na obrączki.
Zamówienia złożyły wszystkie stowarzyszenia należące do PFO.
Jak na pierwszy raz, gdy zamówienia realizowane są za pomocą Platformy Internetowej, jest to wielki sukces.

 
Stowarzyszenie Czyżyk kandydatem na członka PFO PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Czyżyk (KRS: 0000516547) decyzją Rady Federacji zostało 28 września kandydatem na członka rzeczywistego Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Jednocześnie Rada Federacja podjęła uchwalę  o ustaniu członkostwa:
1) Krakowskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Barrabanda,
2) Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Małej Egzotyki Goulda w Zabrzu.

Federację tworzy obecnie 17 stowarzyszeń

 
Polsce grozi inwazja zielonych papug? PDF Drukuj

Kilka tygodni temu w prasie i telewizji pojawiły się informacje o rzekomej inwazji zielonych papug. Nie możemy bez odpowiedzi pozostawić tego tematu, tym bardziej że wielu hodowców dzwoni i pyta o co chodzi, co się dzieje

Widocznie dotarła do zakładów naukowych wiadomość, że Parlament Europejski zajmuje się gatunkami inwazyjnymi. Wiadomości, które pojawiły się w polskich mediach są nieprawdziwe. Nie potrafimy zrozumieć jak można pisać takie niedorzeczne artykuły. Nie wiemy na jakich źródłach opierał swoje wiadomości Instytut Zoologii Uniwersytetu Poznańskiego którego dyr. Piotr Tyranowski udziela informacji mediom i mówi, że aleksandretty obrożne zostały sprowadzone do europy 40 lat temu. Bzdury, papugi te ozdabiały ogrody zoologiczne Europy już w 1880 roku.

 
Przestrzeganie obowiązującego prawa PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna pragnie zwrócić Hodowcom szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązującego nas prawa.

Nie możemy pozwolić na naruszenia prawa przez naszych Hodowców, w szczególności w zakresie hodowli oraz sprzedaży ptaków Awifauny Europejskiej, bastardów oraz ptaków wymienionych w załącznikach CITES'u bez wymaganych zezwoleń i odpowiedniej dokumentacji.
W przypadku uzasadnionego podejrzenia hodowle będą poddawane kontroli, a w przypadku ujawnienia łamania prawa PFO może wystąpić z wnioskiem o usunięcie Hodowcy z wykazu CIH na czas określony lub bezterminowo.

Mamy nadzieję, że nasi Hodowcy pomogą wspólnie kreować nasz wizerunek hodowli, w których bezpiecznie i bezproblemowo można oglądać i nabyć ptaki, nie narażając się na nieprzyjemności związane z nieprawidłowym wynikiem ewentualnych kontroli.

 
Współpraca polsko-ukraińska PDF Drukuj

W lipcu tego roku zapoczątkowana została współpraca pomiędzy Polską Federacją Ornitologiczną a Ukraińską Organizacją Społeczną „ZOOCBIT”.

Pani  Elena Goenko – prezes Ukraińskiej Organizacji Społecznej „ZOOCBIT” – zwróciła się do PFO z prośbą i jednocześnie zaproszeniem pana Jana Kamińskiego na wystawę i ocenę ptaków egzotycznych oraz kanarków, która ma się odbyć w Kijowie w październiku tego roku. Pan Jan Kamiński nie będzie mógł uczestniczyć w ocenie ptaków w tym terminie. W zastępstwie Sekcja Sędziów PFO zaproponowała wyjazd na wystawę i ocenę ptaków sędziego pana Krzysztofa Kalusa.

 
Komunikat nr 3/2014 z posiedzenia Rady PFO w dniu 22 czerwca 2014 r. PDF Drukuj

W dniu 22 czerwca w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Rady Federacji (RF).
W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Rady:
1) Michał Horzela – prezydent PFO,
2) Mariusz Herich – wiceprezydent ds. organizacyjnych,
3) Artur Kupczak – skarbnik,
4) Henryk Chojnacki – sekretarz,
oraz goście:
1) Marek Żyłkowski – przewodniczący KKW,
2) Łukasz Wejman – sekretarz KKW.
Obradom posiedzenia przewodniczył Prezydent RF. Posiedzenie przebiegało zgodnie z porządkiem przez niego przedstawionym.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna