Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Mistrzostwa Śląska 2012 - informacje PDF Drukuj

Od 21 do 25 listopada 2012 roku w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu przy ul. Chopina 21. w Raciborzu odbędą się Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska.

Organizatorem mistrzostw jest raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych
Konkursy zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującym ogólnym Regulaminem Organizacji Konkursów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Wyniki mistrzostw do obejrzenia tutaj - Katalog Mistrzostw Śląska Racibórz 2012

 
Zgłaszamy ptaki na OMP PDF Drukuj

Zgłoszenia ptaków na 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski należy przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Przysyłamy wypełnione formularz zgłoszeniowe, które można pobrać poniżej.

Formularze zgłoszeniowe: plik rtf do ściągnięcia tutaj, plik docx  do ściągnięcia tutaj, plik pdf do ściągnięcia tutaj

Zgłoszenia drogą elektroniczną należy składać od 10 listopada 2012 roku do 25 listopada 2012 roku.

Szczegółowy harmonogram i pozostałe informacje 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - informacje

 
Komunikat z posiedzenia Rady Federacji PFO 6/2012 r. PDF Drukuj

We wtorek 6 listopada 2012r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się szóste w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.
W trakcie posiedzenia:

  1. Rada podjęła uchwały:
    • nr 22/2012 o sfinansowaniu ze środków własnych PFO transportu ptaków na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Hasselt.
    Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest zgłoszenie przez hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach członkowskich PFO, do dnia 09.12.2012 roku, co najmniej 100 ptaków, co pozwoli na uniknięcie kosztów opiekowania się ptakami w Hasselt, które Organizator wyliczył na kwotę 925 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane na OMP w Czeladzi w dniach 07 – 09 grudnia 2012 na stoisku PFO. Wystawca zobowiązany jest do zapłacenia w dniu zgłoszenia ptaków, kolekcyjnego w kwocie 11 euro za ptaka i 15 euro za katalog z Mistrzostw,
 
Obrączki dla ptaków na rok 2013 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Coraz częściej sędziowie PFO spotykają się z sytuacjami oceniania ptaków w stowarzyszeniach i oddziałach stowarzyszeń, które zaobrączkowane są obrączkami niewiadomego pochodzenia. Jesteśmy wszyscy zorganizowani poprzez stowarzyszenia członkowskie w PFO, czyli w organizacji która posiada wzór obrączki dla ptaków, bazę hodowców i rejestr obrączek zakupionych przez hodowców. Skorzystaliśmy już w tym roku z tych rejestrów przed Ministerstwem Rolnictwa, w obronie hodowców sprzedających ptaki na giełdach i jeszcze nie raz będziemy po ten oręż sięgali. Poza tym, wyrażanie zgody na zgłaszanie ptaków o nierejestrowanych obrączkach godzi w zdrową rywalizacje pomiędzy hodowcami na konkursach. Bardzo łatwo jest bowiem, zamiast wyhodować dobre ptaki, sklecić kolekcję z ptaków nieswojej hodowli. Taki proceder godzi w hodowców, którzy sumiennie pracują na swoje wyniki.

 
Wycieczka na Mistrzostwa Świata w Hasselt PDF Drukuj

Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych zaprasza na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata 2013 do Hasselt w Belgii .

Wyjazd na wystawę plrzewidywany jest w piątek 25 stycznia. Planowany przyjazd do Hasselt sobota 26 stycznia rano. Wyjazd z Hasselt w niedzielę 27 stycznia około godziny 17. Koszt przejazdu 275 zł i zakwaterowania 225 zł.

 
75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą sie w dniach 2-9 grudnia 2012 r w hali MOSiR przy ul. Sportowej 2 w Czeladzi.

Zgłoszenia ptaków należy przysyłać drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. od 10 do 25 listopada 2012 roku. Ptaki można też będzie zgłosić w dniu ich przyjmowania przez Organizatora do konkursu, wtedy jednak wystawca zapłaci większą opłatę.

 
Mistrzostwa Świata - Hasselt 2013 PDF Drukuj

Od 17 do 27 stycznia w Hasselt w Belgii odbywać się będą 56. Ornitologiczne Mistrzostwa Świata.
Miejscem przeprowadzania Mistrzostw będzie Ethias Arena Hasselt.Wystawa ptaków będzie trwała od środy 23 stycznia do niedzieli 27 stycznia.

Polska Federacja Ornitologiczna dokonuje rozpoznania co do możliwości zorganizowania wywozu ptaków na Mistrzostwa Świata do Hasselt, oraz ilości ptaków, które zostałyby zgłoszone do Mistrzostw przez naszych hodowców. O niniejszym powiadomimy na stronie PFO. Poniżej przedstawiamy program i informacje na temat mistrzostw.

 
Relacja z warsztatów szkoleniowych PDF Drukuj
W dniach 29-30 września w Czeladzi odbyły się warsztaty szkoleniowe dla sędziów i hodowców z zakresu genetyki, standardów i oceny praktycznej ptaków. W warsztatach uczestniczyło 28 osób.

Otwarcia warsztatów dokonał prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej Andrzej Jenczura. W krótkim przemówieniu poinformował uczestników o działalności Rady Federacji i życzył udanych prelekcji.
Część teoretyczną genetyki w praktyce hodowlanej prowadził profesor Marek Łabaj. Omówienia standardu kanarka kolorowego i oceny praktycznej dokonali Kazimierz Gandurski i Adam Motulewicz. Nowości hodowlane, oczekujące na uznanie przez COM omówił Tadeusz Byś.

 
Cel powołania przez PFO spółki o nazwie PFO Spółka z o.o. PDF Drukuj
Spółka PFO sp. z o.o. została powołana do życia przez Polską Federację Ornitologiczną, aby poprzez jej pośrednictwo prowadzić działalność Federacji, która nie spełnia kryteriów działalności statutowej stowarzyszenia (§55 Statutu PFO).

Na Walnym Zebraniu Delegatów PFO, które odbyło się w marcu 2012 roku w Katowicach, padły pod adresem Rady niemiłe słowa odnoszące się do zakupu obrączek dla ptaków. Kilku Delegatom nie podobało się, że stowarzyszenia muszą płacić za obrączki czeskiemu producentowi, podczas gdy można ten zakup przeprowadzić przez konto PFO. Na nic zdały się wtedy tłumaczenia członków Rady, że PFO nie prowadzi działalności gospodarczej (chociaż taka jest wpisana do statutu, to nie zarejestrowana w KRS). Zatem przeprowadzenie takiej operacji finansowej co do zasady narażało członków Rady Federacji na konsekwencje karno-skarbowe.

 
Komunikat z posiedzenia Rady Federacji PFO w dniu 18 września 2012 r. PDF Drukuj
We wtorek 18 września w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się piąte w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Jenczura – prezydent, Michał Horzela – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych; Tomasz Balcarek - skarbnik. Obradom przewodniczył Prezydent Rady.

W trakcie posiedzenia Rada podjęła dziewięć uchwał. Omówiła sprawy organizacyjne związane z Ornitologicznymi Mistrzostwami Polski 2012 w Czeladzi. Zdecydowano na stronie internetowej PFO uruchomić dział, w którym znajdą się wszystkie potrzebne informacje i formularze, a także adres elektroniczny umożliwiający zgłoszenie ptaków do konkursu.

Członkowie Rady zostali zapoznani z programem informatycznym do obsługi konkursu na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski i innych konkursów ptaków w ramach PFO.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 36

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna