Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Gloster Show Poland, Wałbrzych 2014 PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kanarków na wystawę glosterów GLOSTER SHOW POLAND 2014.
Wystawa odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” przy Alei Podwale 1 w Wałbrzychu.
Oceniającym wystawione ptaki będzie Ian Allison (Anglia) hodowca i wystawca kanarków rasy gloster oraz Prezydent I.G.B.A. (International Gloster Breeders Association).

 
Drugi termin zamawiania obrączek PDF Drukuj

Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej informuje, że 31 grudnia 2013 r.  upływa drugi (dodatkowy) termin zamawiania obrączek.

 
Boże Narodzenie 2013 PDF Drukuj

 
76 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

 

 
76 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - zapowiedź PDF Drukuj
76 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się od 9 do 15 grudnia 2013 roku w hali MOSiR w Czeladzi

Harmonogram 76 OMP2013

OMP2013 – zgłoszenie ptaków [doc]
OMP2013 – zgłoszenie ptaków [pdf]

OMP2013 – klasy konkursowe [pdf]

Uwagi:

1. PRZY OZNACZANIU KLAS KONKURSOWYCH W ZGŁOSZENIACH PROSZĘ UŻYWAĆ OZNACZENIA NUMERYCZNEGO ORAZ OPIS KLASY np:
D29 Czerwone Intensywne,
D271 Agatowe Opalowe Żółte, Mozaikowe, samce

2. Hodowcy zrzeszeni w stowarzyszeniach członkowskich PFO zgłaszać mogą do konkursów tylko ptaki zaobrączkowane obrączkami, które znajdują się w Centralnym rejestrze obrączek. Nie będą przyjmowane ptaki posiadające więcej niż jedną obrączkę, lub obrączkę niezgodną z wzorem PFO. Hodowcy nie związani z PFO muszą posiadać ze swojego macierzystego stowarzyszenia pismo potwierdzające, że są właścicielami cechy CIH, która znajduje się na obrączkach zgłoszonych do konkursu ptaków.

3. Dla usprawnienia organizacji mistrzostw wystawcom udostępniony zostanie adres internetowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu zgłaszania ptaków do konkursu. Ptaki należy zgłaszać na drukach, które będzie można pobrać ze strony internetowej PFO w dziale „OMP 2013”. Zgłoszenia drogą elektroniczną należy składać od dnia 10 listopada 2013 roku do dnia 02 grudnia 2013 roku, przyjmując w/w dzień  jako ostatni. Przekroczenie terminu zgłoszenia ptaków skutkowało będzie naliczeniem wyższego kolekcyjnego (obostrzenie podyktowane jest koniecznością zatrudnienia i opłacenia informatyka do rejestracji spóźnionych zgłoszeń).

4. Rada Federacji podjęła uchwałę o dopuszczeniu do 76 Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2013 hodowców niezrzeszonych w PFO.

Harmonogram 76 OMP2013

Postanowienia w sprawie organizacji 76 OMP2013

Kontakt: Jerzy Kozłowski, tel. 501 555 294

 
Internetowa Platforma Polskiej Federacji Ornitologicznej PDF Drukuj
Od maja bieżącego roku trwają zaawansowane prace nad stworzeniem kompleksowego oprogramowania dla potrzeb Polskiej Federacji Ornitologicznej. Platforma Internetowa Polskiej Federacji Ornitologicznej (zwanej dalej: Platformą) w pełni automatyzuje procesy zachodzące w Federacji.

Platforma została podzielona na etapie architektury projektowej na kilka modułów.

Pierwszym modułem jaki został już napisany jest moduł do zarządzania nadawaniem Cechy Identyfikacyjnej Hodowcy (CIH). Moduł ten pozwoli na wprowadzenie do Platformy z poziomu każdego stowarzyszenia członkowskiego wniosku o nadanie CIH. Po wprowadzeniu wniosku kierownik sekcji ds. CIH i obrączek wie, że dokumentacja dotycząca nadania CIH jest w drodze, a po otrzymaniu której dokonuje automatycznego nadania nr CIH. Wierzymy głęboko, że skróci to czas oczekiwania na CIH, który nierzadko jest wydłużany na skutek nieprzesyłania wniosków do kierownika CIH w terminie.

 
Komunikat nr 5/2013 z posiedzenia Rady PFO w dniu 06 października 2013 r. PDF Drukuj

W dniu 06 października w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się piąte w tym roku posiedzenie Rady Federacji (RF).

W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Rady:
1) Andrzej Jenczura – prezydent PFO; 
2) Michał Horzela – wiceprezydent ds. organizacyjnych;
3) Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych
oraz zaproszeni goście:

 
Komunikat nr 4/2013 z posiedzenia Rady PFO w dniu 25 sierpnia 2013 r. PDF Drukuj
W dniu 25 sierpnia w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się czwarte w tym roku posiedzenie Rady Federacji (RF).

W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Jenczura – prezydent PFO, Michał Horzela – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych, Jerzy Kozłowski – przewodniczący KKW
Obradom posiedzenia przewodniczył Prezydent RF. Posiedzenie przebiegało zgodnie z porządkiem przez niego przedstawionym.

 
PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków CANARIA02 Poznań kolejnym członkiem PFO

Podczas posiedzenia w dniu 25 sierpnia 2013 roku Rada Federacji pozytywnie zaopiniowała prośbę przyjęcia w struktury PFO Stowarzyszenia Hodowców Ptaków "CANARIA 02" Poznań.

Decyzją nr 1/2013 Rady, stowarzyszenie "Canaria 02" Poznań zostało kandydatem na członka rzeczywistego PFO, mając tym samym wszystkie prawa i obowiązki wynikające ze statutu i regulaminów obowiązujących w naszej federacji, oprócz biernego i czynnego prawa wyborczego. Zatwierdzenie stowarzyszenia jako członka rzeczywistego nastąpi na Walnym Zebraniu Delegatów PFO w marcu 2014 roku.

Historia Stowarzyszenia Hodowców Ptaków „CANARIA 02” w Poznaniu

 
Komunikat nr 3/2013 z posiedzenia Rady PFO w dniu 14 lipca 2013 r. PDF Drukuj

W dniu 14 lipca w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Rady Federacji (RF).

W posiedzeniu uczestniczyli:
1) Andrzej Jenczura – prezydent PFO; 
2) Michał Horzela – wiceprezydent ds. organizacyjnych;
3) Jerzy Kozłowski – przewodniczący KKW
4) Kazimierz Gandurski – członek KKW

oraz zaproszeni goście, którzy odpowiedzieli na apel Rady w kwestii podjęcia pracy społecznej na rzecz PFO i wyrazili chęć pomocy Radzie, w osobach:

1)    Eugeniusz Kupczak – członek stowarzyszenia ARA
2)    Artur Kupczak – członek stowarzyszenia ARA
3)    Tomasz Łukawski – członek Oddziału PZHKiPE Mysłowice

W trakcie posiedzenia RF między innymi:

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 39

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna