Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Kanarki wodnotokowe na OMP w Czeladzi PDF Drukuj

W związku z rosnącym zainteresowaniem wśród hodowców kanarkami wodnotokowymi Rada Federacji wprowadziła na tegorocznych Ornitologicznych Mistrzostwach Polski konkurs dla kanarków wodnotokowych - sekcja B.

Koordynator ds. COM i OMJ Jan Kamiński po uzgodnieniach z sekretarzem COM Vincentem Van Santenem zamówił sędziego z uprawnieniami do oceny kanarków w sekcji B. Zamówiony sędzia posiada uprawnienia nadane przez Światowy Związek Sędziów-Ekspertów (OMJ), który jest częścią Światowej Konfederacji Ornitologicznej (COM). Nasza federacja może (zgodnie z Regulaminem OMJ) korzystać z sędziów OMJ poniewaz jest członkiem COM, regularnie płacącym na jej rzecz składki członkowskie.

 
Posiedzenia Zarządu Sekcji Sędziów 2/2012 PDF Drukuj
W sobotę 7 lipca 2012 w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej w Katowicach odbyło się posiedzenie Zarządu Sekcji Sędziów oraz sędziów technicznych wraz z zaproszonymi gośćmi.

 

 

Na posiedzeniu między innymi:

 • zatwierdzone zostały standardy sekcji A, D, F1, I1 I2. Standard sekcji E ma być ukończony do końca lipca, natomiast przetłumaczony standard sekcji B ze względu na brak eksperta konsultanta tymczasowo będzie materiałem poglądowym
 • ustalono skład i zadania Komisji Sekcji Sędziów - czytaj tutaj
 • zostały podjęte rozmowy z Sekretarzem Generalnym COM Constantem van Santenem i Jozefem Sandfordem z Niemiec o możliwościach uczestnictwa sędziego z uprawnieniami do oceny kanarka wodnotokowego na Mistrzostwach Polski
 • powołano konsultantów w sekcji ds. COM/OMJ: sędziego Janusza Kapuścika na konsultanta sekcji D oraz sędziego Bogusława Gacławskiego jako konsultanta sekcji F1 F2, I1, I2.

Komunikat nr 2/2012 z posiedzenia Zarządu Sekcji Sędziów

 
Korzystajmy z naszej strony internetowej PDF Drukuj
Informacja Prezydenta PFO Andrzeja Jenczury skierowana do stowarzyszeń PFO.

Stowarzyszenia członkowskie PFO mogą i powinny korzystać ze strony internetowej naszej federacji.
W dziale STOWARZYSZENIA każde stowarzyszenie ma miejsce na zamieszczanie informacji o swoim stowarzyszeniu, artykułów, zdjęć i np. relacji z wystaw. Proszę z tego korzystać, bo na pewno będzie to korzyścią dla Waszych stowarzyszeń, ale także reklamą dla całej naszej organizacji. Jak do tej pory, oprócz stowarzyszeń założycielskich PFO, tylko Polski Zwiazek Ornitologiczny z Warszawy zdecydował sie na zamieszczenie informacji na stronie PFO o swoim stowarzyszeniu.

Zamieszczanie informacji (treść i formę) proszę uzgadniać z administratorem naszej strony Jackiem Dybichem i przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Rada Federacji w pełnym składzie PDF Drukuj
Działająca w trzyosobowym składzie Rada Federacji na posiedzeniu 10 czerwca 2012 roku uzupełniła swój skład.

Wiceprezydentem ds. organizacyjnych został Michał Horzela (ZHK EGZOTA), a sekretarzem Marcin Franiczek (PZHKiPE).

Dokooptowanym członkom Rady gratulujemy i życzymy owocnej pracy, sukcesów w działalności dla dobra Polskiej Federacji Ornitologicznej.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 4/2012 PDF Drukuj
W niedzielę 10 czerwca w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: prezydent Andrzej Jenczura, skarbnik Tomasz Balcarek oraz zaproszeni goście Michał Horzela i Marcin Franiczek.
Ze względów zdrowotnych z pełnionej funkcji zrezygnował wiceprezydent ds. organizacyjnych Marian Świtała.
W czasie trwania posiedzenia Rada Federacji uzupełniła swój skład. Wiceprezydentem do spraw organizacyjnych został członek ZHK EGZOTA Michał Horzela, a sekretarzem członek KHKK oraz PZHKiPE Marcin Franiczek.
Na posiedzeniu powołana została Sekcja ds. Zmian w Statucie PFO, której kierownikiem został Michał Horzela.

 
Marian Świtała zrezygnował z funkcji wiceprezydenta PDF Drukuj

Wiceprezydent do spraw organizacyjnych Polskiej Federacji Ornitologicznej Marian Świtała z powodów zdrowotnych zrezygnował z pełnionej funkcji.

Za włożoną pracę na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej, przede wszystkim za prace przy projekcie Statutu i regulaminów PFO oraz czuwanie nad bieżącymi kwestiami formalno-organizacyjnymi Panu Marianowi serdecznie dziękujemy jednocześnie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Marian Świtała pozostaje kierownikiem Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.

 
Sprzedaż ptaków na targowiskach i giełdach ptaków PDF Drukuj
Korespondencja Rady Polskiej Federacji Ornitologicznej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

W kwietniu 2012 roku Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej wysłała  do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z zapytaniem dotyczącym legalności handlu ptakami egzotycznymi na targowiskach i giełdach ptaków w naszym kraju.

Poprosiliśmy o interpretację zapisów ustawy o ochronie zwierząt wobec zorganizowanych hodowców ptaków, będących członkami stowarzyszeń, posiadających unikalną Cechę Identyfikacyjną Hodowcy (CIH) zarejestrowaną w bazie hodowców, rejestrujących zakup obrączek w Centralnym Rejestrze Obrączek, hodujących ptaki egzotyczne dla celów wystawowych. Jednocześnie udowadniamy, że jesteśmy hodowcami ptaków ukierunkowanymi na współzawodnictwo poprzez czynne uczestnictwo w konkursach i wystawach ptaków.

 
Zgłoszenia konkursów ptaków w 2012 r. PDF Drukuj
Rada Federacja prosi o zgłoszenia konkursów i zamawianie na nie sędziów PFO.

Druk zamówienia można pobrać z działu SĘDZIOWIE (menu po lewej stronie).
Wypełniony kwestionariusz przesyłamy na adresy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zgłoszone wystawy zostaną ujęte w harmonogramie wystaw w 2012 roku oraz opublikowane na naszej stronie w dziale WYSTAWY.

 
„Goulda” szesnastym stowarzyszeniem PFO PDF Drukuj
Decyzją Rady Federacji z 5 maja 2012 roku w szeregi Polskiej Federacji Ornitologicznej przyjęte zostało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA”.

Do czasu zatwierdzenia decyzji RF o przyjęciu OSHME „Goulda” uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenie wstępujące do PFO jest kandydatem na członka rzeczywistego.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 3/2012 PDF Drukuj
W sobotę 5 maja w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się trzecie w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Jenczura – prezydent, Marian Świtała – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych.
W trakcie posiedzenia:

 1. Rada podjęła uchwały:
  – nr 6/2012 w sprawie ustalenia wzorów odznaki Sędzia Honorowy PFO i legitymacji potwierdzającej nadanie odznaki;
  – nr 7/2012 w sprawie zmiany kierownika Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.
 2. Rada podjęła decyzję Nr 3/2012 w sprawie przyjęcia do Polskiej Federacji Ornitologicznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA” w Zabrzu.
 3. Rada omówiła bieżące sprawy dotyczące działalności PFO.

KOMUNIKAT nr 3/2012 z posiedzenia Rady Federacji PFO w dniu 5 maja 2012 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 36 z 39

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna