Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat z Walnego Zebrania Sekcji Sędziów PFO (10.12.2011) PDF Drukuj
W sobotę 10 grudnia 2011 roku w Czeladzi odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo–Wyborcze Sekcji Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Na zebraniu między innymi wybrano Zarząd Sekcji Sędziów. Prezesem Sekcji został Jan Kamiński, sekretarzem  Przemysław Zontek, a skarbnikiem Mirosław Hampel. Poniżej komunikat z Zebrania.

 
Posiedzenia Rady Federacji PFO (10.12.2011 r.) PDF Drukuj
W sobotę 10 grudnia 2011 roku w Czeladzi przy ul. Sportowej 2, w czasie trwania Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2011, odbyło się kolejne posiedzenie Rady Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Spotkanie zostało zwołane w tym dniu dlatego, aby wszyscy członkowie Rady Federacji mogli uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród. W posiedzeniu udział wzięli wszyscy członkowie Rady Federacji.

 
Zakończył się Kurs na sędziów PDF Drukuj

Zakończony został tegoroczny kurs na sędziów PFO.

Od 07 grudnia 2011 roku w Sekcji Sędziów mamy siedmiu nowych członków, którzy zdali teoretyczny i praktyczny egzamin sędziowski. Na najbliższym Walnym Zebraniu Sekcji Sędziów nowym sędziom zostaną wręczone legitymacje sędziowskie.

Nowi sędziowie to:

 
Wypełniamy powystawowe ankiety PDF Drukuj

Przypominamy, że w Ogólnym Regulaminie konkursów i wystaw znajduje się kilka załączników, z których stowarzyszenia zobowiązane są korzystać organizując konkursy i wystawy ptaków.

Jednym z nich jest załącznik nr 6 będący ankietą z wystawy i konkursu.  Zapisy w Ogólnym regulaminie mówią, że Organizator wystawy w terminie do 14 dni od jej zakończenia wypełnioną ankiete przesyła na adresy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
PDF Drukuj

Walne Zebranie Sekcji Sędziów - zasady rozliczania sędziów z organizatorami konkursów ptaków oraz koordynowanie skierowań na konkursy ptaków.

Na Walnym Zebraniu Sekcji Sędziów, które odbyło się 01 października 2011 roku w Katowicach sędziowie przyjęli zaproponowane przez Radę Federacji rozwiązanie zalegalizowania pracy sędziów pod kątem pobieranych przez nich pieniędzy za ocenę ptaków.

 
PDF Drukuj

Protokół z posiedzenia Rady Federacji (12)

Posiedzenie odbyło sie 03 lipca 2011 roku w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej. W posiedzeniu udział wzięli nw. członkowie Rady Federacji:

 
Warsztaty dla sędziów PFO PDF Drukuj
W sobotę 28 maja 2011 roku w siedzibie PFO w Katowicach odbyły się warsztaty dla sędziów – członków Sekcji Sędziów PFO.

Spośród trzydziestu sześciu zaproszonych pisemne do wzięcia udziału w spotkaniu sędziów w warsztatach wzięło udział jedenastu z nich, reprezentujących egzotykę, kanarki kolorowe i kształtne. Na spotkaniu nie pojawił się ani jeden sędzia z sekcji "A". Zgodnie z ustaleniami przyjętymi na posiedzeniu Rady Federacji z dnia 15 kwietnia 2011 roku warsztaty poprowadził zarządca komisaryczny Sekcji Sędziów Pan Marek Łabaj.

 

 
Posiedzenie Rady Federacji [9] PDF Drukuj
W niedzielę 15 kwietnia 2011 w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej odbyło się dziewiąte posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie RF: Andrzej Jenczura – prezydent, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych, Marian Świtała – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Jacek Dybich – sekretarz, Tomasz Balcarek – skarbnik oraz jako gość: Tadeusz Byś jeden z członków Komisji Technicznej Sekcji Sędziów.

Na posiedzeniu omawiano między innymi problemy Sekcji Sędziów, zatwierdzono zaproszenie do składania ofert na wykonanie obrączek na rok 2012 oraz zastanawiano się nad priorytetami działania w obszarze CITES – weryfikacji gatunków wymagających zezwoleń, świadectw oraz możliwością hodowli ptaków awifauny europejskiej.

 
Nowy Statut PFO PDF Drukuj

Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej 27 marca 2011 roku zmienił Statut Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Nowy Statut znajduje się pod odnośnikiem poniżej.

Statut Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
Walny Zjazd Delegatów 2011 PDF Drukuj

Walny Zjazd Delegatów PFO 2011W niedzielę 27 marca 2011 roku w Katowicach odbył się Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej. Uczestniczyło w nim 44 delegatów z trzynastu stowarzyszeń członkowskich.

Delegaci przyjęli i zatwierdzili rozliczenia finansowe i sprawozdanie z działalności Rady Federacji oraz roczne sprawozdanie Komisji Kontroli Wewnętrznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna