Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Zgłoszenia konkursów ptaków w 2012 r. PDF Drukuj
Rada Federacja prosi o zgłoszenia konkursów i zamawianie na nie sędziów PFO.

Druk zamówienia można pobrać z działu SĘDZIOWIE (menu po lewej stronie).
Wypełniony kwestionariusz przesyłamy na adresy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zgłoszone wystawy zostaną ujęte w harmonogramie wystaw w 2012 roku oraz opublikowane na naszej stronie w dziale WYSTAWY.

 
„Goulda” szesnastym stowarzyszeniem PFO PDF Drukuj
Decyzją Rady Federacji z 5 maja 2012 roku w szeregi Polskiej Federacji Ornitologicznej przyjęte zostało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA”.

Do czasu zatwierdzenia decyzji RF o przyjęciu OSHME „Goulda” uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenie wstępujące do PFO jest kandydatem na członka rzeczywistego.

 
Komunikat z posiedzenie Rady Federacji 3/2012 PDF Drukuj
W sobotę 5 maja w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się trzecie w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu uczestniczyli: Andrzej Jenczura – prezydent, Marian Świtała – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych.
W trakcie posiedzenia:

  1. Rada podjęła uchwały:
    – nr 6/2012 w sprawie ustalenia wzorów odznaki Sędzia Honorowy PFO i legitymacji potwierdzającej nadanie odznaki;
    – nr 7/2012 w sprawie zmiany kierownika Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek.
  2. Rada podjęła decyzję Nr 3/2012 w sprawie przyjęcia do Polskiej Federacji Ornitologicznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Małej Egzotyki „GOULDA” w Zabrzu.
  3. Rada omówiła bieżące sprawy dotyczące działalności PFO.

KOMUNIKAT nr 3/2012 z posiedzenia Rady Federacji PFO w dniu 5 maja 2012 r.

 
Zaproszenie do składania ofert na organizację Mistrzostw Regionalnych i Specjalistycznych w 2013 r. PDF Drukuj
Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację Ornitologicznych Mistrzostw Regionu (OMR) i Ornitologicznych Mistrzostw Specjalistycznych (OMS) w 2013 r. oraz towarzyszących im wystaw, na zasadach i warunkach określonych w Ogólnym regulaminie konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Zgodnie z ww. regulaminem zaleca się termin przeprowadzenia Ornitologicznych Mistrzostw Regionu na dwa tygodnie przed Ornitologicznymi Mistrzostwami Polski.

 
Relacja z WZD PFO 2012 PDF Drukuj
W sobotę 24 marca w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej odbyło się Walne Zebranie Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

W zebraniu uczestniczyło 45 delegatów z 14 stowarzyszeń członkowskich

Zebranie przyjęło sprawozdanie z działalności Rady Federacji oraz sprawozdanie finansowe. Zatwierdzona została decyzja RF dotycząca przyjęcia krakowskiego stowarzyszenia Barrabanda. Uchwałą WZD ustalona została na 30 zł wysokość składki na rzecz PFO za rok 2013.

 
Sprawozdanie Rady PFO za drugi rok kadencji PDF Drukuj
Szanowni Państwo,
Zbudowani tym, co udało się wykonać obecnej Radzie w pierwszym roku jej działalności, a także zmotywowani nowym statutem i frekwencją oraz ilością ptaków zgłoszonych do konkursów podczas 73 Ornitologicznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w 2010 roku w Czeladzi, weszliśmy w drugi rok kadencji z postanowieniem dalszej naprawy naszej Federacji.

Jedną z ważniejszych spraw jaką sobie założyliśmy, a sygnalizowaną Prezesowi Sekcji Sędziów przez cały pierwszy rok kadencji Rady, było doprowadzenie do rozpoczęcia kursu dla kandydatów na sędziów, a wcześniej jeszcze zorganizowanie czynnym sędziom warsztatów szkoleniowych.

 
Wybrano organizatora 75 OMP PDF Drukuj
Od 3 do 9 grudnia 2012 roku czeladzki Oddział PZHKiPE organizował będzie 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski.

Mistrzostwa odbywać się będą w Hali Sportowej  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi  przy ul. Sportowej 8.
Oferta PZHKiPE Oddział Czeladź była jedyną ofertą zgłoszoną do konkursu ofert na organizację OMP.
Szczegóły dotyczące konkursów i wystawy zostaną podane w późniejszym terminie.

 
Nowe stowarzyszenie w PFO PDF Drukuj
W sobotę 11 lutego Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej przyjęła w szeregi PFO Krakowskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych „Barrabanda”.

Do czasu zatwierdzenia decyzji RF o przyjęciu KSHKiPE „Barrabanda” uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenie wstępujące do PFO jest kandydatem na członka rzeczywistego.

Po przystąpieniu stowarzyszenia Barrabanda Polska Federacja Ornitologiczna zrzesza piętnaście stowarzyszeń zrzeszających hodowców ptaków.

 
PDF Drukuj

Komunikat nr 2/2012 z posiedzenia Rady w dniu 11.02.2012

W dniu 11 lutego 2012 w siedzibie PFO w Katowicach przy ulicy Hallera 28 odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Rady Federacji (RF).

 
Walne Zebranie Delegatów PFO 2012 PDF Drukuj
Walne Zebranie Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej odbędzie się w Katowicach przy ul. Gen. Józefa Hallera 28 w sobotę 24 marca 2012 r. Rozpoczęcie WZD przewidziano na godzinę 10.00.

Proponowany porządek obrad przesłany został do stowarzyszeń członkowskich oraz zamieszczony poniżej:

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 40 z 42

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna