Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wypełniamy powystawowe ankiety PDF Drukuj

Przypominamy, że w Ogólnym Regulaminie konkursów i wystaw znajduje się kilka załączników, z których stowarzyszenia zobowiązane są korzystać organizując konkursy i wystawy ptaków.

Jednym z nich jest załącznik nr 6 będący ankietą z wystawy i konkursu.  Zapisy w Ogólnym regulaminie mówią, że Organizator wystawy w terminie do 14 dni od jej zakończenia wypełnioną ankiete przesyła na adresy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
PDF Drukuj

Walne Zebranie Sekcji Sędziów - zasady rozliczania sędziów z organizatorami konkursów ptaków oraz koordynowanie skierowań na konkursy ptaków.

Na Walnym Zebraniu Sekcji Sędziów, które odbyło się 01 października 2011 roku w Katowicach sędziowie przyjęli zaproponowane przez Radę Federacji rozwiązanie zalegalizowania pracy sędziów pod kątem pobieranych przez nich pieniędzy za ocenę ptaków.

 
PDF Drukuj

Protokół z posiedzenia Rady Federacji (12)

Posiedzenie odbyło sie 03 lipca 2011 roku w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej. W posiedzeniu udział wzięli nw. członkowie Rady Federacji:

 
Warsztaty dla sędziów PFO PDF Drukuj
W sobotę 28 maja 2011 roku w siedzibie PFO w Katowicach odbyły się warsztaty dla sędziów – członków Sekcji Sędziów PFO.

Spośród trzydziestu sześciu zaproszonych pisemne do wzięcia udziału w spotkaniu sędziów w warsztatach wzięło udział jedenastu z nich, reprezentujących egzotykę, kanarki kolorowe i kształtne. Na spotkaniu nie pojawił się ani jeden sędzia z sekcji "A". Zgodnie z ustaleniami przyjętymi na posiedzeniu Rady Federacji z dnia 15 kwietnia 2011 roku warsztaty poprowadził zarządca komisaryczny Sekcji Sędziów Pan Marek Łabaj.

 

 
Posiedzenie Rady Federacji [9] PDF Drukuj
W niedzielę 15 kwietnia 2011 w siedzibie Polskiej Federacji Ornitologicznej odbyło się dziewiąte posiedzenie Rady Federacji.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie RF: Andrzej Jenczura – prezydent, Marek Łabaj – wiceprezydent ds. hodowlanych, Marian Świtała – wiceprezydent ds. organizacyjnych, Jacek Dybich – sekretarz, Tomasz Balcarek – skarbnik oraz jako gość: Tadeusz Byś jeden z członków Komisji Technicznej Sekcji Sędziów.

Na posiedzeniu omawiano między innymi problemy Sekcji Sędziów, zatwierdzono zaproszenie do składania ofert na wykonanie obrączek na rok 2012 oraz zastanawiano się nad priorytetami działania w obszarze CITES – weryfikacji gatunków wymagających zezwoleń, świadectw oraz możliwością hodowli ptaków awifauny europejskiej.

 
Nowy Statut PFO PDF Drukuj

Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej 27 marca 2011 roku zmienił Statut Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Nowy Statut znajduje się pod odnośnikiem poniżej.

Statut Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
Walny Zjazd Delegatów 2011 PDF Drukuj

Walny Zjazd Delegatów PFO 2011W niedzielę 27 marca 2011 roku w Katowicach odbył się Walny Zjazd Delegatów Polskiej Federacji Ornitologicznej. Uczestniczyło w nim 44 delegatów z trzynastu stowarzyszeń członkowskich.

Delegaci przyjęli i zatwierdzili rozliczenia finansowe i sprawozdanie z działalności Rady Federacji oraz roczne sprawozdanie Komisji Kontroli Wewnętrznej.

 
Nowe stowarzyszenia w PFO PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna powiększyła się o dwa stowarzyszenia członkowskie:

• Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza
z siedzibą   44-310 Radlin, ul. Mariacka 9, nr KRS: 0000023935

• Kaliskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych „Calisia”
z siedzibą w Kaliszu, kod pocztowy 62-800, ul. Marii Konopnickiej 14-16/37, nr KRS: 0000371758.

 
Więcej ptaków, więcej hodowców! PDF Drukuj
73 Ornitologiczne  Mistrzostwa Polski Czeladź 2010 przeszły do historii. W konkursach i wystawie uczestniczyła rekordowa ilość  1615 ptaków. Swoimi wynikami pracy hodowlanej pochwaliło się 170 hodowców. To niewątpliwie nasz wspólny sukces!

Od 5 do 12 grudnia w hali MOSiR w Czeladzi odbywały się 73 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. Już po raz siódmy imprezę organizował czeladzki oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Jak co roku większość prezentowanych okazów stanowiły kanarki. Ptaki wystawiano tradycyjnie w kolekcjach, a także jako pojedyncze. Liczymy, że z biegiem lat popularność konkursów ptaków pojedynczych dorówna popularności konkursów kolekcji. Każdy uczestnik OMP dostał przygotowany przez Radę Federacji kalendarz na 2011 rok oraz smycz PFO z identyfikatorem wystawcy.

Wyniki mistrzostw –> Katalog Ornitologicznych Mistrzostw Polski Czeladź 2010

 
Dbamy o wizerunek PFO PDF Drukuj

System komentarzy jest nam potrzebny. Chcemy znać Wasze pomysły, poglądy na różne sprawy, wskazówki co do dalszego funkcjonowania federacji, oceny.

Rezygnujemy z dotychczasowej formy komentarzy i udostępniamy je tylko zarejestrowanym użytkownikom. Może wtedy wypowiedzi będą bardziej przemyślane i uzasadnione. Może wtedy zwrócicie uwagę, że parę osób poświęca mnóstwo swojego czasu federacji  i dba o jej dobry wizerunek.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 40 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna