Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 11/2017 w sprawie listy hodowców PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Sekretarz RF PFO prosi o przekazanie drogą elektroniczną do końca sierpnia imiennej listy hodowców wraz z takimi danymi jak: nr telefonu, gatunki/rasy posiadane w hodowli. Takie listy potrzebne są RF do sporządzenia biuletynu informacyjnego na Mistrzostwa Świata. Biuletyn ten będzie formą "reklamy" dla wszystkich hodowców PFO. Delegaci będą rozdawać go podczas wystawy na stoisku PFO zainteresowanym osobom. Nakład będzie zależał od ilości danych i co za tym idzie formy wydania. Aby ułatwić nam wszystkim pracę taką listę mogą przesyłać również bezpośrednio "jednostki terenowe", Stowarzyszenia PZHKiPE. Listę proszę kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Już dziś dziękujemy Wszystkim za współpracę
Rada Federacji
 
Komunikat 10/2017 w sprawie budowy klatek PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

W dniu 5 sierpnia RF PFO pod przewodnictwem Wiceprezydenta kol. Jana Kamińskiego, planuje dobrowolne "spotkanie społeczne" z hodowcami zainteresowanymi pomocą przy montażu klatek wystawowych dla dużej egzotyki. Taka inicjatywa ma na celu pomniejszenie kosztów, które ograniczać się będą do samego zakupu materiałów. RF zapewni uczestnikom obiad, a Prezydent we własnym zakresie kolację. Będzie to dobra okazja również do obejrzenia hodowli pana Kamińskiego. Maksymalna ilość chętnych ogranicza się do 12 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (662-210-350).

Z góry dziękujemy
Rada Federacji
 
Komunikat 9/2017 w sprawie zakupu obrączek PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Podczas tegorocznego WZD (01.04.2017) jedna z obecnych osób na sali podniosła temat ceny zakupu obrączek przez Spółkę PFO, a kosztów ich sprzedaży. Jak obiecałam wracamy do tego tematu. Nadwyżka wypracowana ze sprzedaży obrączek waha się w granicach 8 gr/szt. Wszystko zależy oczywiście od kursu sprzedaży bankowej (CZK/PLN) w danym dniu. Operacja zakupu obrączek zawsze odbywa się poprzez konto bankowe, nigdy "do ręki". Nadwyżka spółki jest przekazywana na cele statutowe Federacji z zachowaniem środków na koncie. Czyli dzięki "zarobionej" kwocie, RF jest wstanie np. wysłać hodowców lub delegacje na Mistrzostwa Świata. Dzięki temu federacja ma płynność finansową i nie musi się obawiać, że w razie pilnego wydatku będziemy na debecie. Dzięki temu, że mamy spółkę nie płacimy VATu, przez co obrączki są o około 20 gr/szt tańsze niż byśmy kupowali je poprzez firmę zewnętrzną. Roczne koszty wyjazdu do Czech po obrączki oraz koszty obsługi, podane są poniżej:
  • delegacje Czechy (2-3 razy) - ok 700 zł
  • dystrybucja obrączek (poczta, kurierzy) - ok 1200 zł
  • obsługa biura rachunkowego - ok 300 zł

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

Michał Horzela
Prezes Spółki PFO
 
Komunikat 7/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 24 czerwca 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28 odbyło się Zebranie Kolegium Sędziów.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem (kliknij, aby go zobaczyć).

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z:

 

 
Festyn 10 Brygady logistycznej OSHKIPE Opole PDF Drukuj

Kolejne Stowarzyszenie postanowiło promować nasze piękne hobby. Zachęcamy do przeczytania kilku słów od Prezesa OSHKIPE Henryka Siromskiego:

W dniu 30.06.2017 odbył się festyn 10 Brygady Logistycznej Wojskowa Polskiego w którym uczestniczyło jak co roku Opolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na festynie zostały wyeksponowane kilkanaście okazów ptaków od Kanarków, awifauny Europejskiej, po papugi. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników festynu zwłaszcza dzieci i młodzieży. Hodowcy opowiadali o swojej pasji związanej z hodowlą ptaków, doradzali jak prawidłowo opiekować się swoimi pupilami w warunkach domowych. Mam nadzieję poprzez takie imprezy zwiększy grono miłośników ptaków.

Rada Federacji


 
Wielkopolska Gościnność PDF Drukuj

1 lipca (sobota) Kaliskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych, zorganizowało spotkanie integracyjne, na które wraz z mężem zostałam zaproszona. Droga do Kalisza zapewniła mi możliwość zapoznania się z pięknem tamtejszych okolic. Takie widoki po dniu pracy działały na mnie wręcz kojąco. Samo gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą „Zacisze”, w którym mieliśmy przyjemność się spotkać mówiło wiele, cisza, spokój i obcowanie z naturą. Jedynie ten stan rzeczy przerywały nasze dyskusje i śmiech.  Hodowcy stowarzyszenia przybyli z rodzinami a wśród nich było dwoje uczestników „najważniejszych”, bo niespełna dwuletnich.

 
Nasz sponsor - Karma Mix PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !

Firma "Karma Mix", jeden z naszych sponsorów pragnie zaprosić razem z nami już dziś na tegoroczne 80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski wszystkich swoich klientów oraz osoby zainteresowane współpracą. Po raz kolejny będziemy mogli zapoznać się z ofertą firmy, która jest producentem karm dla kanarków, papug, gołębi, bażantów i gryzoni.

 

Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z hodowcami zaowocowała odpowiednio przygotowanymi i zbilansowanymi produktami.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage "Karma Mix" (kliknij, aby go otworzyć)

Rada Federacji

 

 
Zebranie RF z dnia 15 czerwca PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

W dniu 15.06.2017r. w Katowicach odbyło się kolejne zebranie Rady Federacji na którym omówiono bardzo istotne kwestie. Prosimy o uważne zapoznanie się z protokołem. Kliknij tutaj, aby go otworzyć.

Rada Federacji

 
Komunikat 8/2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że wraz z końcem czerwca kończy się czas na przesłanie kompletnych danych osobowych hodowców. Jak informowaliśmy w styczniu, w przypadku braku uzupełnienia zaległości RF postanowiła nałożyć na dane stowarzyszenie sankcję w postaci nie przyjęcia zamówienia w kolejnym terminie (we wrześniu) na obrączki.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniom, które dane do uzupełnienia przesłały, dla spóźnialskich publikujemy jeszcze raz arkusz do uzupełnienia danych (kliknij, aby go pobrać).
Uzupełnione dane prosimy przesyłać na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rada Federacji PFO
 
Puchar Polski Papug PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków "CANARIA 02" Poznań zaprasza na III edycję Pucharu Polski Papug oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kanarków, Ptaków Egzotycznych i konkurs Wystawowej Papużki Falistej.

Rada Federacji również serdecznie zaprasza wszystkich hodowców na tę imprezę. Polscy hodowcy posiadają piękne okazy papug w wielu barwnych mutacjach - przywieźmy je do Poznania i pochwalmy się nimi, a przy okazji zaczerpnijmy trochę sportowej rywalizacji!

Szczegóły imprezy znajdują się na plakacie:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 28
Polska Federacja Ornitologiczna