Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Mistrzostwa Świata 2019 - ważne informacje PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Dla Rady PFO zbliża się najbardziej gorący okres, a grudzień będzie szczególnie pracowitym miesiącem. Nakładają się Mistrzostwa Polski, przygotowania do Mistrzostw Świata oraz wydanie kolejnego numery "Ptaki hobby". Różne informacje będą pojawiać się na naszej stronie, a więc prosimy wszystkich o śledzenie wszelkich wiadomości. Dziś kilka informacji dotyczących Mistrzostw Świata.

1) Klasy wystawowe będą się różniły od polskich, ale Rada będzie pomagać uczestnikom w tym temacie.
2) Do 20 listopada (tak było w ubiegłych latach) jeśli termin nie ulegnie zmianie, należy ostatecznie zgłosić ptaki - formularz zgłoszeniowy niedługo zamieścimy. Podobnie jak w ubiegłym roku, aby zgłoszenie zostało przyjęte należy wysłać potwierdzenie wpłaty za ptaki i obowiązkowy katalog. Numer rachunku bankowego 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767. Wpłaty dokonać należy oczywiście w złotówkach po przeliczeniu kursu euro podanego przez RF.
3) Zgłoszenie i potwierdzenie wpłaty należy wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
4) W hali prawdopodobnie gdzie będzie odbywać się sprzedaż ptaków, będzie punkt w którym możemy nabyć dokument "przekazania ptaków"  potrzebny do rejestracji. Koszt 5 euro.
5) Można zakupić bilety on-line i dzięki temu ominąć kasę o największym nasileniu. Właściciele takich biletów będą mogli skorzystać z tzw. "szybkiego pasa".
6) Dla wystawców będzie oddzielne przejście.
7) Konwojenci z ptakami muszą się zgłosić do wejścia A28. Ptaki zostaną umieszczone w kartonowych klatkach.
8) Koszt stoiska giełdowego "standardowego" to 980 euro (dozwolone 150 klatek), za każdy dodatkowy metr doliczyć należy 250 euro (25 klatek dodatkowo). Koszt wypożyczenia klatek kartonowych 2,5 euro.
9) Poniżej prezentujemy prawidłowe i nieprawidłowe klatki na giełdę.
https://com.mondial2019.nl/verkoop/ - proszę zwrócić uwagę na ilość ptaków w odpowiednich transportówkach.
10) Opłata za wstęp na wystawę 10 euro dla osób niepełnoletnich do 16-roku życia i 15 euro dla dorosłych. Bilet taki ważny jest przez 1 dzień.
Koszt katalogu dla zwiedzających 15 euro, a dla hodowców/wystawców obowiązkowo 12 euro. Koszt wystawienia 1 ptaka to 13 euro i 50 centów.
11) W tym roku można zwiedzać 4 dni ptaki. Otwarcie dla publiczności zaczyna się od czwartku do niedzieli. W godzinach od 10-17:00 a ostatniego dnia do 16:00.
12) W załączniku znajduje się dokument z którym na krótko przed wyjazdem ptaków (tydzień) należy się zgłosić do powiatowego weterynarza (kliknij tutaj, aby go pobrać).
Potrzebne będą 3 komplety tych dokumentów (oryginał i 2 kopie). Kolor pieczątek i podpisu nie może być czarny. Dla ułatwienia należy mięć tłumaczenie przysięgłe. W ubiegłym roku nie każdy wet. chciał wypełnić obcojęzyczne dokumenty. Ostatnio ten problem był rozwiązany w taki sposób, że jedna osoba zleciła tłumaczenie i udostępniła kopie, a RF oddała hodowcy za tłumaczenie. I takie rozwiązanie ułatwi nam pracę.
13) O miejscach w których będą odbywać się odbiory ptaków, poinformujemy przy ostatecznym terminie zgłoszenia ptaków.
14) Pomimo podanych hoteli na stronie organizatora ... o wolne miejsca jest bardzo trudno, praktycznie już należy w tym momencie szukać w sporej odległości od wystawy. Na szczęście większość naszych hodowców już ma załatwione noclegi. Zapowiada się liczna Polska ekipa.
15) Plan hal wystawowych poniżej, a wymagania co do klatek wystawowych znajdują się tutaj (kliknij, aby je pobrać).


 
Komunikat 7/2018 - OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Informujemy,że:

1) Klasy wystawowe obowiązujące na OMP 2018 będą takie same jak w ubiegłym roku. Przy czym w tym roku, jeśli hodowca zgłosi ptaki w złej klasie musi liczyć się z deklasacją. Co do klas wystawowych na Mistrzostwa Świata do 20 listopada należy przesłać nam polskie klasy na e-maila, a my podamy państwu prawidłową numerację. Ptaki należy zgłosić elektronicznie w terminie od 15-28 listopada 2018 na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

2) Przypominamy o obowiązującym kolorze tła dla kanarków kolorowych - RAL 6021 mat i o białych pojemnikach na wodę (9cm). Generalnie większość zasad obowiązuje z ubiegłego roku. O pozostałych szczegółach technicznych powiadomimy po zebraniu RF.

3) W tym roku dno klatek wystawowych wysypujemy karmą (nie dotyczy to kanarów śpiewających). Klatki dla dużych i średnich papug należy sobie zarezerwować drogą e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Ilość ograniczona i będzie liczyło się pierwszeństwo zgłoszenia. Klatki dla kanarków oraz drobnej egzotyki również będzie można wypożyczyć ale w tym przypadku odpłatnie. Co do kosztów takiego wypożyczenia będziemy informować.

4) Koszty kolekcyjnego dla hodowców PFO nie ulegną zmianie. Co do kosztów i możliwość wystawienia ptaków dla hodowców spoza naszej federacji poinformujemy państwa po najbliższym zebraniu Rady Federacji (23.09.2018).

5) Do oceny kanarków kształtnych i kolorowych przyjadą sędziowie z Niemiec. Do drobnej egzotyki sędzia z Włoch. Do kanarków śpiewających sędziowie z Czech i Niemiec. Polski skład sędziowski będzie podany na początku października tuż po Walnym Zjeździe Kolegium Sędziów.

6) W czwartek, czyli w dzień po ocenie ptaków odbędzie się darmowy wykład dla hodowców drobnej egzotyki. Wykład będzie prowadził włoski sędzia. Mamy nadzieję, że co roku hodowcy będą mogli skorzystać z takiej możliwości w rożnych sekcjach.

7) Przypominamy, że jak co roku jest możliwość darmowego uczestnictwa w szkoleniu dla hodowców w ostatnią sobotę września. Szkolenie odbywa się w siedzibie PFO w Katowicach.

8) Jako konwojenci na Mistrzostwa Świata pojadą ponownie koledzy z Poznania, Tymoteusz Pruchniewski i Robert Bossy.

Informacje z COM:

Dnia 18.08.2018 - Prezydent COM - Carlos Fernando Ramoa poinformował przedstawicieli krajów członkowskich o konsekwencjach przykrego incydentu jaki miał miejsce podczas Mistrzostw Świata we Włoszech w tym roku. Niestety dokonano kradzieży ptaków konkursowych. Całe szczęście, że był monitoring i sprawców odnaleziono. Z dochodzenia wynikało bez żadnych wątpliwości, że Vitor Jesus i Nuno Sobral byli zaangażowani w znikanie ptaków należących do Jose Banares. Trzeciemu hodowcy, Carlosowi Moia nie zarzucono kradzieży, a złamanie regulaminu i zabranie swoich ptaków przed czasem zakończenia wystawy. Komisja COM nałożyła karę pozbawienia wszelkich praw przysługujących hodowcom na okres 9 lat (Vitor Jesus i Nuno Sobral). Co do pierwszych dwóch hodowców toczy się osobne postępowanie karne.

Dnia 3.09.2018 - Prezydent PFO otrzymała list od Prezydenta Generalnego COM między innymi z informacją, że udział w Mistrzostwach Świata 2019 jest zarezerwowany dla hodowców ze struktury należącej do COM (jednej z danego państwa). Co za tym idzie, hodowcy nie będący członkiem PFO nie mogą uczestniczyć w konkursie. Prezydent odnosząc się do nazwy Mistrzostwa Polski nadmienił, że oczywistą sprawą dla niego jest nadawanie rangi narodowej imprezom najważniejszym, organizowanym przez organ nadrzędny w danym państwie. List Prezydenta zawierał również nadzieję na pozytywne zakończenie wewnętrznych nieporozumień.

 
81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się od 10 do 16 grudnia 2018 roku w hali MOSiR w Czeladzi.

Zgłaszanie ptaków

Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 15 listopada 2018 do dnia 28 listopada 2018 roku na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenia dokonujemy na formularzu (wraz z załącznikiem) pobranym ze strony pfo.info.pl/OMP 2018/Zgłaszanie ptaków (kliknij tutaj, aby przejść do formularza zgłoszeń)

Należy wypełnić wszystkie pola zaznaczone na wzorze kolorem żółtym. Niewypełnienie jakiegokolwiek wymaganego pola, bądź wypełnienie nieczytelne będzie skutkowało tym, że formularz nie zostanie uznany za ważny. W takiej sytuacji zgłoszenie nie będzie honorowane, a przy przyjęciu ptaków będzie wymagany poprawnie wypełniony formularz (nowy – nie będzie można poprawiać starego formularza) oraz będzie naliczony wyższy koszt zgłoszenia ptaków (z dnia przyjęcia). Jedyne zmiany, jakich będzie można bez konsekwencji dokonać na formularzu w dniu przyjęcia to numery obrączek/ptaków. W przypadku zgłoszenia większej liczby ptaków, niż przywieziona w dniu przyjęcia opłaty kolekcyjne za niedowiezione ptaki nie będą zwracane. W przypadku zgłoszenia liczby ptaków przekraczającej ilość pól w formularzu nadliczbowe ptaki należy wpisać na kolejnym formularzu – w takim wypadku dodatkowy formularz musi mieć wypełnione co najmniej rubryki: imię i nazwisko hodowcy.

Formularz nie będzie sprawdzany przez organizatora OMP pod względem merytorycznym, tzn. każdy hodowca musi samodzielnie określić i wpisać klasy zgłaszanych ptaków. W przypadku błędnego zaklasyfikowania należy liczyć się z deklasacją podczas oceny.

Uwaga! Opłatę kolekcyjnego należy uiścić na rachunek bankowy PFO: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię, nazwisko oraz CIH (osoby, które mają) hodowcy, z dopiskiem "OMP 2018" w formie: „Jan Kowalski K999 OMP2018”. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 15zł.


Przekroczenie terminu zgłoszenia ptaków skutkowało będzie naliczeniem wyższego kolekcyjnego.

 
Wystawa Ptaków KSHPE Calisia PDF Drukuj

Kaliskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Calisia już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na VII Wystawę Ptaków Egzotycznych, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie. 
Obrączki na rok 2019 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2019 będzie można zamówić tak jak w poprzednich sezonach za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 15 września i skończy 30 września. 

Szczegółowe informacje na temat cen, a także dodatkowych zamówień znajdują się w sekcji Obrączki (kliknij, aby przejść do sekcji).

Ceny obrączek nie uległy zmianom w stosunku do roku 2018.

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 30 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 30 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 25 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Rada Federacji

 
Bilety Reggio Emilia online PDF Drukuj

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do kupna biletów na giełdę Reggio Emilia przez Internet.
Rada Federacji


 
XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych PDF Drukuj

Klub Hodowców Kanarków Kształtnych z Łazisk Górnych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników kanarków kształtnych na XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych, który odbędzie się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.

 
Wystawa Ptaków ZMDI Radlin PDF Drukuj

Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę, która odbędzie się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 
Puchar Polski Kanarka Kolorowego PDF Drukuj

Mikołowski Klub Hodowców Kanarka Kolorowego już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na Puchar Polski Kanarka Kolorowego, który odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie. 
Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej PDF Drukuj

Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na V Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej, które odbędą się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna