Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Sprawozdanie z zebrania Rady PFO i hodowcami Kanarków śpiewających PDF Drukuj

W niedzielę 8 lipca Rada Federacji spotkała się z zaproszonymi hodowcami. Spotkaniu przewodniczyła prezydent PFO - Justyna Krawczyk. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz hodowców rozpoczęto od przedstawienia nowych stowarzyszeń, które weszły w skład PFO. Drogą uchwały podjętej jednogłośnie przez Radę PFO (Uchwała RF nr2/2018 i 3/2018) jako kandydata na członka rzeczywistego powitano: Mikołowski Klub Kanarka Kolorowego oraz Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Prezydent nadmieniła przybyłym delegatom stowarzyszeń (delegaci: Marcin Penkala, Leszek Mryka, Krzysztof Panek, Bogumił Dyga) o ich prawach i owiązkach wynikających ze Statutu PFO oraz obowiązujących regulaminów.

Drugim punktem zebrania była kwestia rozwoju hodowli kanarków śpiewających w Polsce. Hodowcy mieli do wyboru dwie opcje. Jedna dotyczyła powołania sekcji przy RF a druga założenie stowarzyszenia/ klubu o danej specjalizacji. Zebrani hodowcy dyskutowali w sposób rzeczowy o problemach, jakie do tej pory ich niepokoiły, rozważali sposób działania sekcji i stowarzyszenia. Hodowcy nie zapomnieli również o swoich przybyłych tego dnia kolegach spoza struktur PFO. Ale zapisy obowiązujących zasad w PFO są jasno określone. Do życia powołano, więc „Sekcję Kanarków Śpiewających” przy PFO. Cel przyświecał zebranym hodowcom jeden - rozwój hodowli niezamykający się w ramach samej tylko wystawy na Mistrzostwach Polski. Ustalono, że sekcja ma brać czynny udział w życiu hodowców przez cały rok i tym ma się wyróżniać. Głosy w sprawie i swoje opinie wyrażali panowie Mikuła Zdzisław, Jerzy Kozik, Janusz Szczotok, Adam Rudecki.
 
Relacja z zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 30.06.2018 w siedzibie PFO odbyło się zebranie Kolegium Sędziów, program zebrania zgodny z planem.

W punkcie pierwszym uregulowano zobowiązania statutowe, kilku sędziów straciło uprawnienia sędziego PFO w związku z nie dopełnieniem obowiązków statutowych (lista sędziów PFO po aktualizacji w zakładce "Sędziowie").

Ustalono; sędzia PFO może sędziować w stowarzyszeniu nienależącym do PFO, pod warunkiem zgłoszenia do zarządu Kolegium Sędziów i uiszczenia opłaty w wysokości 150 zł na konto PFO (100% opłaty sędziowskiej stawki podstawowej).

W punkcie drugim omówiono zasady korzystania z klas wystawowych w związku z tym, że 50% ptaków na OMP zgłoszono nieprawidłowo. Wystawcy niemający pewności rasy lub mutacji powinien zaczerpnąć informacji w Kolegium Sędziów lub u sędziego na konkursach przed OMP.

Na OMP zgłoszenie ptaków w określonym terminie i po tym terminie nie można zmienić klasy wystawowej, natomiast można zmienić numer obrączki, czyli można zmienić ptaka w tej samej klasie wystawowej.

Wystawcy, którzy błędnie zgłoszą ptaki muszą się liczyć z deklasacją.

W kolejnym punkcie programu przyjęto program warsztatów szkoleniowych, które będą 29 września 2018 w siedzibie PFO.
1. Parametry i technika oceny Kanarki kształtne "Gloster" – prowadzący Tadeusz Byś
2. Parametry technika oceny i dziedziczenie Kanarki kolorowe mozaikowe lipochromowe i agatowe - prowadzący Kazimierz Gandurski i Marek Łabaj.
3. Nowe rasy Kanarków charakterystyka prowadzący - Marek Łabaj
4. Cechy charakterystyczne mutacji, kojarzenie intermedialne i klasyfikacja konkursowa prowadzący - Jan Kamiński

W informacji z COM/OMJ przedstawiono dwie nowe rasy Kanarków będących w badaniu;
- rasa Kanarka kształtnego o nazwie "ROGETTO"
- rasa Kanarka kolorowego o nazwie "NERO PERLA"
Klasy wystawowe ponownie do aktualizacji.

W ostatnim punkcie programu głos zabrał długoletni Sędzia PFO/OMJ nauczyciel wielu sędziów, były Prezes Kolegium Sędziów Pan Janusz Kapuścik dziękując za 42 lata owocnej współpracy.
Pan Janusz Kapuścik w PFO ma status Sędziego Honorowego.

Jan Kamiński
 
Komunikat 5/2018 w sprawie założenia nowego Stowarzyszenia PDF Drukuj

W dniu 30.06.2018 w siedzibie PFO odbyło się zebranie założycielskie nowego Stowarzyszenia o nazwie Centralne Stowarzyszenie Ornitologiczne (CSO) z siedzibą w Czeladzi.

Przynależność zgłosiło 47 hodowców.

Po przeprowadzeniu spraw proceduralnych omówiono Statut CSO, w głosowaniu jawnym wybrano Zarząd i Komisje Rewizyjną CSO.

Teraz rozpocznie się procedura rejestracyjna.

Po nadaniu numeru KRS, więcej informacji o Stowarzyszeniu CSO.

Jan Kamiński

 
Komunikat nr 4/2018 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów i zebrania założycielskiego stowarzyszenia PDF Drukuj

Zebrania odbędą się w siedzibie PFO Katowice ul. Hallera 28 w dniu 30.06.2018 (sobota)

 

Godzina 9.00 zebranie sędziowskie.

Program:

1. Uregulowanie zobowiązań finansowych termin ostateczny

2. Zasady korzystania z klas wystawowych

3. Tematy na warsztaty szkoleniowe

4. Nowości z COM/OMJ

5. Sprawy bieżące

 

Godzina 11.00 zebranie założycielskie stowarzyszenia.

Program:

1. Lista obecności w raz z danymi

2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania

3. Omówienie  Statutu

4. Podjęcie niezbędnych uchwał w zakresie wyboru władz i wymogów prawnych

Zapraszamy hodowców oddziałów, które wyraziły chęć dołączenia do PFO na godzinę 11.00 według przesłanych list nazwisk Radzie Federacji.

 
Giełda ptaków PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zaprasza na Giełdę Papug i Ptaków Egzotycznych, która odbędzie się we wrześniu.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia. Szczegóły na plakacie.

 

 

 
Grupa dyskusyjna na WhatsApp PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy PFO !!!!

Mamy dla Was niespodziankę - powstała nowa grupa "Przyjaciele PFO" na whatsapp, która będzie waszym sprzymierzeńcem w sprzedaży nadwyżek hodowlanych (sprzedam, kupię, oddam za darmo, poszukuję itp.) i wszystkich najistotniejszych wiadomości jakim się chcielibyście podzielić ze wszystkimi. To rodzaj forum dyskusyjnego. Warunkiem jest oczywiście akceptacja do grupy przez Administratorów. Członkowie mogą proponować kolejnych uczestników. Zasada obowiązująca wszystkich jest jedna.... nie siejemy propagandy i nienawiści w stosunku do innych uczestników. Nie zajmujemy się politykami i nie dyskutujemy o wyznaniach religijnych.Tam obowiązują zasady kultury, nawet jeśli będą trudne tematy.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 
I Pomorska Wystawa Papug i Ptaków Egzotycznych PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Kolejne Stowarzyszenie zorganizowało w piękną wiosenną pogodę wystawę papug i ptaków egzotycznych. Tym razem było to Stowarzyszenie PSHKiPE "Astryld". Bardzo dziękujemy za popularyzację naszego hobby.


Zapraszamy również do oglądnięcia galerii zdjęć.

Rada Federacji

 

 
Hodowcy Dzieciom PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Drodzy Hodowcy,

Lato w pełni, ale nic nie stoi jak widać na przeszkodzie aby promować po raz kolejny swoje stowarzyszenia i poczynić dalsze kroki dla rozwoju hodowli w Polsce.

Prezentowane poniżej stowarzyszenia szerzą wiedzę wśród najmłodszych już kilka lat.

Mam ogromną nadzieję,że wśród dzieci i młodzieży dzięki temu będziemy mieć nowe pokolenia hodowców.

 

Serdecznie dziękuję Zarządom stowarzyszeń jak również ich członkom za tak piękne inicjatywy. Dzień dziecka co roku jest najlepszą okazją do podejmowania takich wyzwań. Cieszę się, że nasi hodowcy czynnie udzielają się przez cały rok, widać to również w innych stowarzyszeniach które organizują wystawy dla swoich mieszkańców.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

Poniżej znajdują się relacje oraz zdjęcia z Dni Dziecka

 

Dzień Dziecka z Canaria 02 Poznań:

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację.

 
Czasopismo PFO już niebawem! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !

Tak jak obiecaliśmy już niedługo trafi do Was nasz pierwszy numer czasopisma. Oto jak wygląda okładka:

 

Będzie to czasopismo inne niż wszystkie a dlaczego... sami zobaczycie. Nie mogę zdradzać pewnych tajemnic. Dziś jest 1 czerwca "Dzień Dziecka" i to dla mnie wymarzony prezent, bo nie mogłam się już doczekać dwumiesięcznych efektów pracy naszej ekipy. Oczywiście w "Ptaki hobby" znajdziecie różne artykuły. Staraliśmy się dopasować do państwa potrzeb hodowlanych.

Redaktorem naczelnym i pomysłodawcą jest Pan prof. Marek Łabaj. Redaktor techniczny – Karol Graczyński. Korekta – Lidia Graczyńska. Rada programowa w składzie: Przewodnicząca – Justyna Krawczyk, Joanna Karocka, Michał Horzela, Adam Koziołek, Karol Podolyńsky (Słowacja), Juri Parenti (Włochy).

Dziękuję również tym hodowcom, którzy pomagali nam, a nie są wymienieni z nazwiska. Dla Polskiej Federacji Ornitologicznej jest to niewątpliwie duży sukces. Dostępny będzie również dla państwa e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na którego można przesyłać swoje materiały lub uwagi. Jak tylko drukarnia zakończy pracę, wysyłamy kurierem pierwszy numer do wszystkich prezesów każdego stowarzyszenia PFO. Miłej lektury :) !

Informacja dla hodowców spoza PFO - możecie również nabyć czasopismo. Do 10 czerwca cena promocyjna w przedsprzedaży - 15zł.

Prezydent PFO - Justyna Krawczyk

 
Komunikat 4/2018 - spotkanie PFO z hodowcami kanarków śpiewających PDF Drukuj

Rada Federacji zaprasza wszystkich hodowców kanarków śpiewających (harceńskich i wodnotokowych) PFO na spotkanie, które odbędzie się 8 lipca o godzinie 10:00 w siedzibie PFO w Katowicach. Tego dnia wspólnie pochylimy się nad Państwa propozycjami.

Rada Federacji

Drodzy Hodowcy kanarków śpiewających,

Rada PFO po licznych telefonach i sugestiach samych hodowców, postanowiła zmienić charakter spotkania na otwarty dla wszystkich niezależnie od przynależności do stowarzyszenia. Oczywiście RF widzi według państwa potrzeb dwie opcje jako główny punkt naszego zebrania.

1)Będzie to powołanie Sekcji Kanarków Śpiewających przy PFO.

2)Założenie niezależnego stowarzyszenia hodowców kanarków śpiewających.

To jaką opcję państwo wybierzecie zależy od Was. Z tym, że w pierwszym przypadku sekcja będzie się składała tylko i wyłącznie z hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach PFO a druga jest już całkowicie niezależna pod względem swojego wewnętrznego działania.

W imieniu kolegów z Rady PFO, serdecznie zapraszam.

Prezydent PFO

Justyna Krawczyk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 42

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna