Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Seminarium Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka nie przestaje aktywnie działać. W miniony weekend zorganizowało seminarium dla hodowców papug i ptaków egzotycznych, którego tematyką było:

1. Witaminy i odżywki dla papug i ptaków egzotycznych - firma Profeed

2. Mutacje Barwne Papug - Joanna Karocka

3. Zapoznanie z marką Vitapol

4. Przygotowanie Ptaków do Wystawy - Jan Kamiński

Cieszymy się, że nasze Stowarzyszenia stale promują nasze hobby.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z seminarium.

Zapraszamy również do oglądnięcia galerii zdjęć.

 

 
Wyrazy współczucia PDF Drukuj

 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Drodzy Hodowcy
7 kwietnia br. Rada PFO odbyła pierwsze zebranie, na którym nastąpił podział prac, jakie przypadną nam na kolejną czteroletnią kadencję. Inni nazywają to podziałem funkcji, a ja nazywam to podziałem prac. Do naszej ekipy sprzed roku doszedł Kol. Marcin Piskorski, który będzie odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne, jako wiceprezydent PFO (uchwała RF 2/2018). Wcześniej tego samego dnia członkowie RF brali udział w Nadzwyczajnym Zjeździe Kolegium Sędziów. Jeśli o chodzi o konstruktywne wnioski z tych zebrań to nastąpiły oczekiwane deklaracje przynależności do znanego nam wszystkim doskonale stowarzyszenia i do PFO ze strony KS. Jako osoba pośrednio odpowiadająca, (bo nie znałam lepszego wyjścia) może i za to całe zamieszanie, dziękuję sędziom z wieloletnim stażem, że pomimo wszystko pozostali przy Kolegium Sędziów PFO.

Co Sędziowie PFO zdecydowali jeszcze, a to, że założą własne stowarzyszenie z jednostkami terenowymi, aby ułatwić oddziałom i pojedynczym hodowcom przynależność do PFO. Cóż mogę powiedzieć, uważam, że w zaistniałej sytuacji, gdzie jak mi wiadomo zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę o odejściu od PFO (bez konsultacji z hodowcami) to najrozsądniejsze posunięcie.

Drodzy Hodowcy obojętnie czy jesteście „za” czy „przeciw” przynależności do PFO zdecydujcie zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Jeśli macie dość pośredników i dodatkowych składek, chcecie wreszcie decydować o własnym losie sami, to zawsze będziecie mile widziani czy w nowo powstającym stowarzyszeniu czy w pozostałych.
Cóż inni mogą dać, trudno powiedzieć, ale chyba najcenniejsze to „spokój”. Tu nie da się ukryć, że najbardziej poszkodowaną grupą są Hodowcy PZHKiPE. Zapłacili na PFO, na PZHKiPE na własny oddział, za obrączki….. i co otrzymali z tych waśni w zamian ……a uchwałę o wykluczeniu, która zawiesza stowarzyszenie, nie mogą posiadać obrączek ze znakiem PFO, mają mieć naliczone dodatkowe opłaty przy wystawieniu rocznych efektów tak trudnej w dzisiejszych czasach sportowej hodowli (podczas OMP) i nie mają możliwości do reprezentowania siebie i kolegów podczas MŚ. Jako hodowca tego stowarzyszenia powiedziałabym rewelacja wręcz!!!!  I wszyscy z zarządu mówią, że chcieli dobrze, to, czemu tak słabo wyszło?!!!  Gdzieś w tym wszystkim w tym całym chaosie, podziała mi się odpowiedzialność za ludzkie decyzje….   Czasami lepiej w mniejszym gronie dzielić się spostrzeżeniami hodowlanymi niż w większym bić się o szklankę wody. Stowarzyszenia PFO jak i sama RF nie posiada sztabu prawników, bo my nie wychodzimy z założenia, że w razie potrzeby RF będziemy kogoś nękać czy siła nakłaniać do jakichkolwiek decyzji. My takiego „straszaka” na własnych hodowców nie potrzebujemy. Jeśli mamy coś załatwić w sposób prawny to w Polsce kancelarii jest naprawdę sporo, ale wychodzimy z założenia, że pieniądze hodowców powinny mieć lepsze zastosowanie. Wybór należy moi drodzy już tylko do WAS. Wiem, że zdania mogą być podzielone, bo ja sama tak całkiem niedawno, gdy sięgnę pamięcią nie znając drugiej strony myślałam, że PFO to „diabeł wcielony”. A tu proszę, nie taki zły wilk jak go malowali. Ja też potrzebowałam czasu, aby zobaczyć i zrozumieć kilka spraw, ale znam pewne osoby i ich poglądy, których nie ogarniam do dnia dzisiejszego. Może po prostu ludzie ci lubią w tej nienawiści pławić, na pewno dobrze w niej pływają, ale też myślę, że biorą po uwagę ewentualne utopienie. Gdyby to o nich tylko chodziło, powiedziałabym trudno…, co sami sobie naważyli to i wcześniej czy później wypić będą musieli …..Ale nadal mnie boli, że wciągają w to swoich hodowców podpierając się ich tradycją i przywiązaniem. Ale jedno jest pewne.. zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Ale wróćmy na własne podwórko, na zebraniu obecny był pan prof. dr. Marek Łabaj pomysłodawca darmowego kwartalnika dla hodowców PFO. Omówiliśmy szczegóły i niecierpliwie czekamy na efekty naszej pracy, chyba sami najbardziej. Są oczywiście i sceptyczne głosy wśród hodowców, o ile uda się wydać czasopism i na jak długo itp... To odpowiem tak, na tyle na ile nam pozwoli czas, pieniądze, materiały, to jest bardzo prosta kalkulacja bez zbędnej polemiki. Spróbować zawsze warto i zachęcamy Was wszystkich do współtworzenia naszego czasopisma. Tak jak na główne strony PFO tak i tu możecie państwo przesyłać istotne dla was informacje i wydarzenia.  Podzielić się ze wszystkim spostrzeżeniami z własnych hodowli. Tu omówiliśmy kwestię potencjalnych sponsorów, aby nie obciążać dodatkowo budżetu federacji.

Kolejnym istotnym punktem były wstępne przygotowania do OMP 2018. Zapraszamy już dziś, bo niespodzianek nie będzie brakowało dla każdego uczestnika będzie jak w tamtym roku czekał mały drobiazg a i obsada sędziowska powiększy się o kilku sędziów zagranicznych z każdej sekcji, również odbędzie się konkurs kanarka wodnotokowego, aby nie zaprzepaścić już i tak sporych nakładów. Wiem, że mało mamy w Polsce hodowców z tej dziedziny, ale dla nich warto nadal kontynuować konkurs. Wszystkich chętnych zapraszamy tradycyjnie do Czeladzi w drugim tygodniu grudnia (10-16).

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Protokół z zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Protokół Z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Kolegium Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej z dnia 7.04.2018 w Katowicach

 

Zebraniu przewodniczył Jan Kamiński.

Omówiono status Sędziego PFO, ponieważ część sędziów nie może wykonywać swej pracy w związku z zawieszeniem ich macierzystego Stowarzyszenia.

Postanowiono przygotować Statut i powołać Stowarzyszenie Sędziów – hodowców z osobowością prawną, ponieważ sędzia ma obowiązek być hodowcą, aby zakończyć możliwości manipulacji, by sędziowie nie byli kartą przetargową dla różnych celów.

Stowarzyszenie rozszerzone o grupy hodowców, którzy chcą należeć do PFO a na dzień dzisiejszy nie mają takiej możliwości.

Skarbnik KS zdał swe obowiązki, przed komisją w składzie Ewa Sor, Piotr Jabłoński, Marek Winek.

Komisja nie stwierdziła uchybień. Na tym zebranie zakończono.

 

Po przerwie otwarto zebranie normalne omówiono przebieg pracy z ubiegły rok, zwrócono szczególną uwagę na zażalenie, które wpłynęło do KS odnośnie oceny Mini Borderów na OMP.

Podsumowano szkolenie kandydatów i przebieg egzaminów.

W czerwcu zebranie planowe i założycielskie Stowarzyszenia.

 
Dodatkowy termin zamawiania obrączek! PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Rada Federacji ustaliła dodatkowy termin zamawiania obrączek. Okienko zamówieniowe będzie trwało od 15 do 30 kwietnia.

Zachęcamy do skorzystania z okazji.

Rada Federacji


 
Informacja Spółki PFO obrączkach PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółki PFO Sp. z o. o. w odpowiedzi na pojawiające się w sieci wpisy dotyczące działalności Spółki przygotował szczegółową informację na temat zamawiania obrączek oraz kosztów z tym związanych.
Zachęcamy do zapoznania się z informacją. Kliknij tutaj, aby ją otworzyć.
Dla zainteresowanych przygotowany został wydruk z bazy danych platformy PFO (źródło zamawiania obrączek). Kliknij tutaj, aby go otworzyć.


 
Uchwały z WZD z dnia 24 marca PDF Drukuj

Szanowni Państwo

W zakładce Federacja -> Uchwały Walnych Zebrań Delegatów PFO zostały zamieszczone uchwały z Walnego Zebrania, które odbyło się w dniu 24 marca 2018 roku.

W najbliższych dniach zostanie opublikowany protokół wraz ze sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniami sekcji.

Rada Federacji
 
Komunikat nr 3/2018 w sprawie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W związku z zaistniałą sytuacją w Polskiej Federacji Ornitologicznej zwołuję Nadzwyczajne Walne Zebranie Kolegium Sędziów 7.04.2018 o godzinie 9.00 w siedzibie PFO.

W programie:
- Status Sędziego w Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Jan Kamiński


 
Oświadczenie Zarządu Spółki PFO Sp.z o.o. PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółki PFO Sp. z o. o. przygotował oświadczenie na temat działania spółki. Oświadczenie jest odniesieniem się do treści listu otwartego prezesa Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych („PZHKiPE”) do prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej („PFO”).
Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem. Kliknij tutaj, aby je otworzyć.


 
Rada Federacji bez zmian z nowym członkiem! PDF Drukuj

Szanowni Państwo

W dniu 24.03.2018 odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów. Prezydentem ponownie i jednogłośnie została wybrana Pani Justyna Krawczyk. Skład Rady Federacji również się nie zmienił, ponownie wybrani zostali Panowie: Jan Kamiński, Artur Kupczak, Marek Winek oraz nowo wybranym członkiem Rady PFO został Pan Marcin Piskorski.

W najbliższych dniach Rada Federacji się spotka, aby podzielić się między sobą pracami.

Do Komisji Kontroli Wewnętrznej spośród 5 kandydatów, wybrani zostali Panowie: Michał Horzela, Eugeniusz Kupczak oraz Henryk Siromski.


Z istotnych kwestii:
- Zostały wprowadzone zmiany w Statucie PFO.
- Składka utrzymała się na poziomie 40zł.
- Delegat, a zarazem członek nowego Zarządu PZHKiPE, Pan Janusz Szczotok wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji jaką zastał na WZD PZHKiPE.

Dziękujemy wszystkim Delegatom, Gościom, a także przedstawicielom PZHKiPE za przybycie.

Szersza relacja oraz protokół z zebrania wkrótce.

Rada Federacji


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna