Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Puchar Polski Papug - wyniki PDF Drukuj

Tegorocznymi zdobywcami Pucharu Polski Papug okazali się koledzy:

I miejsce – Krzysztof Pospiech 93 pkt., amazonka niebieskoczelna

II miejsce – Leon Strykowski 93 pkt., aleksandretta śliwogłowa

III miejsce – Bernard Słoma 93 pkt., papuga falista kolorowaPuchar Prezydenta PFO dla najlepszego hodowcy za pięć najwyżej ocenionych papug otrzymuje Waldemar Ratajak – 458 pkt. (92, 92, 92, 91, 91 pkt.)

 
Komunikat 15/2017 w sprawie Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Mistrzostwa Świata powoli pukają do drzwi i co za tym idzie dla RF PFO jest to dodatkowa praca organizacyjna zbiegająca się niemal z naszymi Mistrzostwami Polski.

Rada Federacji prosi o kontakt e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) zainteresowanych hodowców wyjazdem na cały czas trwania wystawy podczas Mistrzostw Świata w styczniu 2018 do Włoch w charakterze konwojentów odpowiedzialnych za dowóz ptaków. Możliwość własnego transportu mile widziana ale nie jest koniecznością. RF wybierze dwie osoby i udzieli niezbędnych informacji.

Zgłoszenia ptaków na MŚ będą obowiązywały do końca listopada, już wkrótce podamy więcej informacji. Na obecną chwilę są dostosowywane klasy wystawowe i polski wzór kart zgłoszeniowej.

Rada Federacji
 
Komunikat 14/2017 w sprawie zebrania organizacyjnego RF PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Dnia 16.10.17r. odbyło się zebranie członków RF PFO. Już od września prace i przygotowania do OMP się nasiliły i dziś mogliśmy ustalić kilka istotnych spraw. Zamówiliśmy puchary, byliśmy w hali wystawowej w Czeladzi aby przygotować plan rozmieszczenia na sali i dopiąć niezbędnych formalności. Rada PFO nie chce obciążać państwa kosztami, ale pragnie ujednolicić w ciągu dwóch lat "sprzęt wystawowy" poprawiający estetykę. To jak przygotujemy ptaki do pokazów i jak będą się prezentować w klatkach wystawowych ma bardzo duże znaczenie myślę dla nas wszystkich. Aby podnieść standardy musimy się liczyć ze zmianami.

Prosimy o zweryfikowanie stanu technicznego klatek wystawowych. Odnowienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Prosimy o dostosowanie koloru tła dla kanarków kolorowych Ral 6021 mat. W tym roku będą obowiązywały dwa rodzaje pojemników na wodę dla kanarków kolorowych i kształtnych (nr 1) oraz dla ptaków egzotycznych, małych i średnich papug (nr 2). Pojemniki na wodę muszą mieć białą podstawę oraz przeźroczystą górną część. Wysokość całkowita 9cm. Pojemniki są dostępne we wszystkich znanych państwu firmach z wyposażeniem klatek. W dzień przyjęcia ptaków będzie również możliwość zakupu pojemników na miejscu jeśli ktoś z państwa nie zdąży się w nie wyposażyć.


Do konkursu i wystawy nie zostaną przyjęte ptaki wystawione jak to miało niestety miejsce w ubiegłych latach w sklejonych taśmą klatkach lub posiadające np. pojemniki na ziarno po konserwach turystycznych.

Rada Federacji
 
Komunikat 13/2017 w sprawie pomocy na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji PFO jak co roku prosi Państwa o pomoc w przygotowaniach podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. Jak wiadomo, każde ręce do pracy są potrzebne bo i pracy jest na kilkanaście osób dziennie. Zdajemy sobie sprawę, że macie zapewne wiele codziennych spraw  i bieżących obowiązków, ale Wasza pomoc jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednią organizacja tak dużej imprezy jaką są OMP. Zainteresowane osoby pracą społeczną, prosimy o kontakt telefoniczny (662-210-350) z Wiceprezydentem PFO kol. Janem Kamińskim. W tym roku zostanie sporządzona imienna lista prac, co za tym idzie, osoby postronne, które odpowiednio wcześniej nie zgłoszą się do pomocy, nie będą mogły wejść na halę wystawową wcześniej niż w godzinach otwarcia w piątek.

Drodzy Hodowcy Bardzo Was Proszę o Pomoc

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Wystawa Ptaków ZMDI Radlin - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia ZMDI w Radlinie, 7 października wybrałam się w odwiedziny do hodowców na wystawę, która się odbyła w Miejskim Ośrodku Kultury w Gaszowicach.

I cóż ten Radlin w sobie ma, że zawsze tak dobrze się tam czuję... Hodowcy stowarzyszenia czekali na mnie dość długo, bo zjawiłam się ok. godz. 19.00. Już samo wejście na salę robiło duże wrażenie. Nic się nie zmieniło... jak zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. Relacja fotograficzna myślę, że bardziej odda mój zachwyt. Wchodząc można od razu poczuć się jak w lesie. Ile tam było włożonego serca i pracy, proszę państwa!!

 

 
Puchar Polski Papug - relacja PDF Drukuj

Szanowni Państwo, Drodzy Hodowcy!

Stowarzyszenie Hodowców "Canaria 02" w Poznaniu zorganizowało III Edycję Pucharu Polski Papug.

6 października w Poznańskiej Hali wystawowej podczas corocznych międzynarodowych targów zoologicznych "AQUA ZOO-SALON ZOOLOGICZNY" nasi Koledzy po raz kolejny zorganizowali wystawę i konkurs specjalistyczny, połączony z Mistrzostwami Wielkopolski gdzie do konkursu podchodziły kanarki i ptaki egzotyczne oraz konkurs papużki falistej WPF. Do udziału w wystawie dołączyli się inni hodowcy z naszych stowarzyszeń, a wśród nich dwa nie będące członkiem PFO.

 
Wyrazy Współczucia PDF Drukuj

 
Urlop hodowców RSHPE Amazonka PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Niektórym jak widać los sprzyja i w ciekawy sposób potrafią zorganizować sobie urlop. W Polsce chyba po raz pierwszy hodowcy wybrali się w grupie na zasłużony odpoczynek i to na tydzień czasu. Zwykle wyjazdy ograniczone są tym czasem, a tu proszę, jak możemy przeczytać można zaplanować sobie wolny czas w bardzo ciekawy sposób, na spokojnie i na dłużej.

 
Wystawa Ptaków KSHKiPE Krosno PDF Drukuj

Krośnieńskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z Krosna już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę kanarków, papug i ptaków egzotycznych, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej PDF Drukuj

Na posiedzeniu 10 października 2010 roku Rada Federacji uchwałą 12/2010 przyjęła i wprowadziła do stosowania w Polskiej Federacji Ornitologicznej „Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej”.

Regulamin został zmieniony uchwałą Rady Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej nr 10/2017.

Regulamin do pobrania poniżej
Ogólny regulamin konkursów i wystaw Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna