Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wielkopolska Gościnność PDF Drukuj

1 lipca (sobota) Kaliskie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych, zorganizowało spotkanie integracyjne, na które wraz z mężem zostałam zaproszona. Droga do Kalisza zapewniła mi możliwość zapoznania się z pięknem tamtejszych okolic. Takie widoki po dniu pracy działały na mnie wręcz kojąco. Samo gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą „Zacisze”, w którym mieliśmy przyjemność się spotkać mówiło wiele, cisza, spokój i obcowanie z naturą. Jedynie ten stan rzeczy przerywały nasze dyskusje i śmiech.  Hodowcy stowarzyszenia przybyli z rodzinami a wśród nich było dwoje uczestników „najważniejszych”, bo niespełna dwuletnich.

 
Nasz sponsor - Karma Mix PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !

Firma "Karma Mix", jeden z naszych sponsorów pragnie zaprosić razem z nami już dziś na tegoroczne 80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski wszystkich swoich klientów oraz osoby zainteresowane współpracą. Po raz kolejny będziemy mogli zapoznać się z ofertą firmy, która jest producentem karm dla kanarków, papug, gołębi, bażantów i gryzoni.

 

Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z hodowcami zaowocowała odpowiednio przygotowanymi i zbilansowanymi produktami.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage "Karma Mix" (kliknij, aby go otworzyć)

Rada Federacji

 

 
Zebranie RF z dnia 15 czerwca PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

W dniu 15.06.2017r. w Katowicach odbyło się kolejne zebranie Rady Federacji na którym omówiono bardzo istotne kwestie. Prosimy o uważne zapoznanie się z protokołem. Kliknij tutaj, aby go otworzyć.

Rada Federacji

 
Komunikat 8/2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że wraz z końcem czerwca kończy się czas na przesłanie kompletnych danych osobowych hodowców. Jak informowaliśmy w styczniu, w przypadku braku uzupełnienia zaległości RF postanowiła nałożyć na dane stowarzyszenie sankcję w postaci nie przyjęcia zamówienia w kolejnym terminie (we wrześniu) na obrączki.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniom, które dane do uzupełnienia przesłały, dla spóźnialskich publikujemy jeszcze raz arkusz do uzupełnienia danych (kliknij, aby go pobrać).
Uzupełnione dane prosimy przesyłać na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rada Federacji PFO
 
Puchar Polski Papug PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków "CANARIA 02" Poznań zaprasza na III edycję Pucharu Polski Papug oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Kanarków, Ptaków Egzotycznych i konkurs Wystawowej Papużki Falistej.

Rada Federacji również serdecznie zaprasza wszystkich hodowców na tę imprezę. Polscy hodowcy posiadają piękne okazy papug w wielu barwnych mutacjach - przywieźmy je do Poznania i pochwalmy się nimi, a przy okazji zaczerpnijmy trochę sportowej rywalizacji!

Szczegóły imprezy znajdują się na plakacie:

 
Promocja naszego pięknego hobby PDF Drukuj

Kolejny raz z dumą patrzymy na działalność naszych kolegów i koleżanek. Cieszymy się, że w dzisiejszych czasach Wy hodowcy znajdujecie czas na świetne promowanie naszego hobby jakim jest hodowla ptaków. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Hodowców Ptaków "CANARIA 02" w Poznaniu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać notatkę o działalności Stowarzyszenia CANARIA 02 w Poznaniu.

 
Uprawnienia sędziowskie COM/OMJ PDF Drukuj

Drodzy Sędziowie!

Do 30 czerwca 2017r. mogą zgłaszać się chętni, aby uzyskać uprawnienia sędziowskie COM/OMJ. Na najbliższym zebraniu Kolegium Sędziów można poruszyć ten temat i złożyć pisemne zgłoszenie Prezesowi Kolegium Sędziów. Wymagany jest minimum 5-letni staż w kraju. Koszt związany z podstawowymi opłatami za kandydata to 50 Euro. W piśmie muszą znaleźć się takie informacje jak:

- krótki opis gatunków/ras jakie posiadamy w swojej hodowli,
- osiągnięcia,
- publikacje.

Treść pisma, również w j.angielskim lub francuskim należy przesłać na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Znajomość języka angielskiego lub francuskiego jest wymagana na egzaminach.


Koordynator do spraw COM/OMJ
Justyna Krawczyk

 
Komunikat 6/2017 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Zebranie Kolegium Sędziów odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28.

W programie:
1. Omówienie zmian w Regulaminie Kolegium Sędziów po nowelizacji.
2. Nowelizacja standardów.
3. Nowelizacja klas wystawowych.
4. Przygotowanie programu ujednolicenia klatek wystawowych.
5. Uregulowanie zobowiązań statutowych (składki)

 
Wywiad z Leonem Strykowskim PDF Drukuj

"Sukces, to nie tylko przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie. Ale przede wszystkim miłość do tego, co robisz."

Podglądając od kilku lat pracę Zarządu i hodowców Poznańskiego Stowarzyszenia "Canaria 02" ma się wrażenie, że jak najbardziej podany cytat jest odzwierciedleniem ich zaangażowania społecznego. Nie udałoby się to zapewne, gdyby nie "głowa" organizacji Pan Wiesław Krajewski. Prezes na pewno może liczyć na zgrany zespół, jaki posiada, chętne ręce do pracy i ciekawe pomysły wszystkich kolegów. Z rozmów telefonicznych, jakie miałam przyjemność prowadzić mogłam stwierdzić, że pan Krajewski nigdy nie mówił o efektach pracy w liczbie pojedynczej. Zawsze słyszałam "my zrobiliśmy". I nie ukrywam, że to jak dla mnie cenna cecha charakteru, mówiąca wiele o człowieku. Najlepszym przykładem zgranej wspólnej pracy jest Pan Leon Strykowski Wiceprezes stowarzyszenia, udostępnił nam swój wywiad, dotyczący nie tylko tajników hodowli, ale również przedstawił odbiorcom część historii. Widać przygotowanie i profesjonalizm. Moje gratulacje i jednocześnie podziękowania za promowanie polskiej hodowli w sposób rzeczowy.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Skrzydlaty Dzień Dziecka PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji z zadowoleniem obserwuje rożnego rodzaju inicjatywy społeczne jakie Państwo podejmujecie w swoich Stowarzyszeniach. Miło poczytać i popatrzeć że nie zwalniacie kroku i angażujecie się w promocję hodowli w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Dnia Dziecka "Rybnickiego Stowarzyszenia "Amazonka". Wszystkim członkom stowarzyszenia gratulujemy pomysłów. Mamy nadzieję, że ich trud w przyszłości wyda owoce w postaci nowego pokolenia hodowców.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z pokazu ptaków z okazji dnia dziecka. Zapraszamy również do oglądnięcia galerii, która znajduje się poniżej.

Rada Federacji

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna