PDF Drukuj

SPRAWOZDANIE ZE SPOTANIA EKSPERTÓW C.O.M./O.M.J. GRUPY J-N

7-9.06. 2013 w Piacenza (Włochy)

 

 

 

W odniesieniu do standardów dla Nierozłączek- Agapornis, dokument przesłany przez Belgię i Holandię został napisany w języku francuskim i zawiera terminy czasami trudne do zrozumienia. Ponadto, trudno jest dostać fotografie z Belgii.

W imieniu OMJ Pierre Groux postara się otrzymać oficjalną zgodę różnych podmiotów, aby zastąpić ich nazwiska nazwą «Standardy OMJ /COM».

Francja wykonała wspaniałą pracę która jest prezentowana przedstawicielom krajów. Ten dokument pozostaje do dyspozycji COM/OMJ. Zostanie przesłany uczestnikom a komentarze na jego temat będzie można przesyłać do 31.07.2013.

 

Osobą do kontaktu w sprawie tego dokumentu jest Daniel Hans.

Standardy dla Forpus nie zostały zaprezentowane na spotkaniu.

W sprawie wszystkich standardów zadecydowano postępować w ten sam sposób. Wstępne studium porównawcze standardów każdego kraju poprzedzi weryfikację i publikację.

• Weryfikacja rodzajów

Podjęto pełną weryfikację rodzajów papugowatych, które zostały przedyskutowane i zatwierdzone przez każdego uczestnika. Natychmiast wprowadzono korekty i rozprowadzono papierową wersję rodzajów, podpisaną przez uczestników, w podziale na sekcje J-N. Marie Claire Tarnus, Roberto Pagliasso i Adelino Viera zostali zobowiązani do zweryfikowania zapisu, ułożenia rodzajów w kolejności numerycznej przed publikacją w Les Nouvelles de la COM.

Nowe rodzaje zostaną wprowadzone przed wystawą World Show w Bari.

 

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna