Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Zmiany w regulaminie OMJ / uprawnienia sędziowskie OMJ PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Sędzia krajowy uznany za takiego przez federacje członkowską COM może starać się o zmianę swoich kwalifikacji na sędziego międzynarodowego pełniąc czynnie usługi sędziowskie przynajmniej przez nieprzerwany okres pięciu lat. Propozycje podejścia do egzaminu składa państwo członkowskie.

Rejestracja [1] takiego podania musi być dokonana za pośrednictwem COM lub krajowego podmiotu kandydata zgodnie z obowiązującymi dyrektywami i rozporządzeniami.

Wniosek [2] o sesję egzaminacyjna z liczbą kandydatów w poszczególnych sekcjach musi dotrzeć do sekretarza OMJ do 30 czerwca bieżącego roku (z kopią przesłaną do OMJ).Każdy kraj członkowski ma obowiązek zwołać i poinformować kandydatów o miejscu i dacie egzaminów. Za każdego z kandydatów jest odprowadzana do COM kwota w wysokości 50 € (50 euro) a kopia przelewu bankowego musi być wysłana do sekretarza OMJ. Egzaminy muszą być obowiązkowo nadzorowany przez członka C.E./OMJ lub przez członka C.D./COM sędziego OMJ.

Każdy [3] kandydat w jednej sesji może podejść do egzaminu tylko z jednej sekcji lub podsekcji.

Egzamin [4] składa się z trzech części.

Pierwsza część wprowadzająca gdzie kandydat będzie musiał rozpoznać spośród 24 ptaków ponumerowanych od 1 do 24 i podać ich dokładną nazwę.

Dopuszczalne są dwa błędy a 3 eliminuje kandydata z dalszej części egzaminu.

Część [5] teoretyczna to część składająca się z 15 pytań. Pięć pytań dotyczących administracji ( ogólna rola i funkcje COM i OMJ, państwa członkowskie, polityka działania).

10 pytań na temat genetyki( techniki sędziowania, harmonia w kolekcji, wyniki kojarzenia poszczególnych ptaków).Aby kandydat został przyjęty do praktycznej części egzaminu musi odpowiedzieć na przynajmniej 10 z 15 zaprezentowanych pytań.W części praktycznej kandydat będzie musiał ocenić 24 pojedyncze ptaki w czasie 90 minut.

Aby zdać egzamin kandydat musi prawidłowo ocenić przynajmniej 18 ptaków a różnica w ocenie zdającego a przełożonego Sędziego nie powinna wynosić mniej lub więcej niż jeden punkt. Część praktyczna śpiewu Będzie składała się z oceny w kolekcji i 4 takich pojedynczych.

Wyniki [6] egzaminu, jej część teoretyczna i wszystkie arkusz oceny egzaminatorów i kandydatów oraz sprawozdanie z oceny zostaną przekazane sekretarzowi OMJ do archiwizacji.

Wszystkie [7] korekty testów zostaną dokonane przez EC/OMJ.

Kandydat [8] zgadza się na przestrzeganie statutu i rozporządzeń COM.

Nie będzie miał możliwości wnieść odwołanie od decyzji komisji egzaminacyjnej ani przeciwko O M J lub przeciwko COM.

Każdy [9] Kandydat który podchodził do egzaminu dwa razy bez sukcesu będzie musiał odczekać 2 lata zanim zaprezentuję kolejne podanie o egzamin.

Sesje [10] egzaminacyjne będą musiały odbywać się na Mistrzostwach Świata lub wyjątkowo na wystawach międzynarodowych i mistrzostwach o znaczeniu Narodowym lub na podstawie pisemnego upoważnienia COM lub OMJ.

Kiedy [11] kandydat zda egzamin z wybranej sekcji otrzymuje od OMJ odznakę która legitymuje jego tytuł i oficjalnie mianuję go sędzią międzynarodowym.

Corocznie [12] składa on opłatę do skarbnika COM wysokości sprecyzowanej w punkcie piątym statutu COM.Sędziowie którzy nie regulują swoich składek rocznych zostaną wykreślenie z listy członków międzynarodowych ale jeśli uregulują swój stan w ciągu roku zostaną do niej ponownie włączeniu po upływie dwóch lat, nieuregulowanie swojego statusu powoduje wykreślenie. Aby odzyskać swoje uprawnienia będą musieli ponownie zdać egzamin.

Sytuacje [13] nieporuszony w treści niniejszego rozporządzenia lub nieprzewidziane przypadki zostaną rozpatrzone przez CE-OMJ lub CD-COM.

Wiceprezydent ds. hodowlanych
Wojciech Kościelniak

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna