Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Posiedzenia Rady Federacji PFO (10.12.2011 r.) PDF Drukuj
W sobotę 10 grudnia 2011 roku w Czeladzi przy ul. Sportowej 2, w czasie trwania Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2011, odbyło się kolejne posiedzenie Rady Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Spotkanie zostało zwołane w tym dniu dlatego, aby wszyscy członkowie Rady Federacji mogli uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród. W posiedzeniu udział wzięli wszyscy członkowie Rady Federacji.

Posiedzenie przebiegało zgodnie z porządkiem przedstawionym przez Prezydenta RF.
Realizacja porządku posiedzenia przedstawiała się następująco:
1. Ustąpienie Pana Jacka Dybicha z funkcji sekretarza RF.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Pan Jacek Dybich oficjalnie przedstawił członkom RF swoją rezygnację z pełnienia funkcji sekretarza RF PFO oraz przekazał prezydentowi RF dokumenty, pieczątki i materiały PFO, które do tej pory znajdowały się w jego posiadaniu.
Członkowie RF podziękowali Panu Jackowi Dybichowi za dotychczasową pracę na rzecz RF.

2. Przyjęcie uchwały RF w sprawie wzorów legitymacji i odznak sędziego PFO.
Po dyskusji Rada Federacji jednogłośnie przyjęła uchwałę Nr 6/2011    z dnia 10 grudnia 2011 r. w sprawie ustalenia wzorów legitymacji i odznaki sędziego PFO oraz legitymacji i odznak „Zasłużony Sędzia Polskiej Federacji Ornitologicznej”.

3. Weryfikacja posiadanych uprawnień do sędziowania.
Prezydent RF i wiceprezydent ds. hodowlanych, pełniący obowiązki zarządcy komisarycznego Sekcji Sędziów PFO, przedstawili pozostałym członkom RF wynik prac dotyczący weryfikacji uprawnień do sędziowania w konkursach ptaków posiadanych przez dotychczasowych sędziów.
RF pozytywnie zweryfikowała dotychczasowe uprawnienia sędziowskie i postanowiła nadać je ponownie w formie „Legitymacji Sędziego Polskiej Federacji Ornitologicznej” i „Odznaki Sędziego Polskiej Federacji Ornitologicznej”, 39 sędziom.
Na zakończenie posiedzenia RF omówiła sprawy bieżące, dotyczące funkcjonowania Rady. W czasie trwania posiedzenia i po jego zakończeniu stowarzyszenia członkowskie PFO miały możliwość odebrać obrączki dla ptaków na rok 2011.

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna