PDF Drukuj

O.M.J. – SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA EKSPERTÓW SEKCJI PTAKÓW EGZOTYCZNYCH

Piacenza, 19-21.04. 2013

 

 

Uczestnicy – przedstawiciele Belgi, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz • OMJ: Sekretarz i Przewodniczący Sekcji Ptaków Egzotycznych: Alessandro Paparella. To spotkanie zostanie podzielone na dwie sekcje. Spotkanie ma na celu sprawdzenie i zaakceptowanie pracy (tekstu i fotografii) wykonanej przez kraje, które otrzymały zadanie sporządzenia standardów dla „Bengalików”-Mewki

 

 

japońskiej oraz zbadanie uwag i sugestii sporządzonych przez kraje dla standardów  „Zeberki timorskiej”.

W odniesieniu do spotkania z dn. 25-27.05.2012 w Piacenza oraz 22.01.2013 w Hasselt (B), wystawy World Show oraz decyzji o podjęciu prac nad „Benagalikami”-Mewką japońską Carlos Ramoa, Frederic Bivert i Manuele Piccinini rozdali kopie Standardu przygotowane przez odpowiedzialne CTN.

 

Dyskusja na temat mutacji Bengalików-Mewki japońskiej.

Jako że dyskusja nad standardami w Hasselt (B) zakończyła się zaakceptowaniem typów: CZEKOLADOWY, KASZTANOWY, PŁOWY oraz CZARNO-SZARY, podjęto decyzję o dyskusji nad innymi typami, od rozrzedzonego Kasztana po Mewkę japońską ze wzorem  siodełka.

Znaleziono wspólną płaszczyznę porozumienia dla wszystkich typów poza Bengalikiem ze wzorem  siodełka, który wywołał długą dyskusję między ekspertami na temat wzorów, którymi są czapeczka, okulary lub opaska oraz połączenia ich wszystkich razem. Nie osiągnięto porozumienia, więc członek odpowiedzialny za sekcję zasugerował aby zwrócono się do OMJ z prośbą o podjęcie ewentualnej decyzji przez więcej krajów niż sześć reprezentowanych na spotkaniu. Zaakceptowano sugestię, aby wzory nie mieszały się.

Standard został przyjęty z niewielkimi zmianami. Carlos Ramoa sporządzi ostateczną i definitywną wersję i prześle ją do wszystkich obecnych ekspertów. Postanowienia zostaną wprowadzone po wystawie World Show w Bari w 2014 roku. Standardy pozostaną własnością COM/OMJ. Nie otrzymano fotografii związanych z tematem. Zostaną one przekazane nieodpłatnie federacji Belgian Federation (KBOF).

O godz. 16:30 po krótkiej przerwie zbadano uwagi i sugestie krajów na temat Standardu dla ”Zeberki timorskiej. Było to sprawdzenie pracy wykonanej na spotkaniu 25-27.05.2012 w Piacenza a w szczególności struktury, ubarwienia, prezentacji i kondycji Zeberki timorskiej. Zaakceptowano ostateczny standard dla Zeberki timorskiej, który zostanie wprowadzony po wystawie World Show w Bari. Eugenio De Troyer zajmie się przygotowaniem fotografii dla odpowiednich mutacji. Te fotografie pozostaną własnością COM/OMJ.

 

 

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna