Ornitologiczne Mistrzostwa Świata – Holandia 2015r. PDF Drukuj
Każdy hodowca z niecierpliwością czeka na zbliżające się wystawy ptaków, w tym na najważniejsze wydarzenie jakim są dla nas Ornitologiczne Mistrzostwa Polski oraz Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Rok 2014  po raz kolejny pokaże nam wyniki naszej pracy i zaangażowania. Sekcja Sędziów życzy wszystkim sukcesów hodowlanych i przypomina, że najbliższe Mistrzostwa Świata odbędą się w 2015 r. w Holandii

Drodzy hodowcy, warto spróbować swoich sił  na tak prestiżowej imprezie i warto do takiej imprezy przygotować się dużo wcześniej. Wielu z Was odwiedza corocznie największe giełdy i wystawy ptaków w Europie, dlatego jesteśmy pewni, że dobrej konkurencji, dobrej jakości ptaków nie będzie nam brakowało.

Strona interentowa Mistrzostw – http://mondialcom2015.com

Program Mistrzostw Świata w 2015 r.

•    13-14 stycznia, wtorek i środa od godz. 7:00 – otwarty budynek wystawy
•    15 stycznia, czwartek, godz. 8.00- 22.00 – przyjmowanie ptaków wystawców zagranicznych
•    16 stycznia, piątek, godz. 10.00-16.00 – przyjmowanie ptaków wystawców holenderskich
godz. 18.00 – kongres OMJ
•    17-21 stycznia – w dyspozycji organizatora
•    22 stycznia, czwartek, 10.00 – oficjalne otwarcie
•    22 stycznia, czwartek,11.00-19.00 – wystawa otwarta dla zwiedzających.
•    23-24 stycznia, piątek i sobota,  9.00-18.00 – wystawa otwarta dla zwiedzających.
•    24 stycznia, sobota – 10.00 – kongres COM.
•    24 stycznia, sobota – 19.30 – ceremonia wręczenia nagród.
•    25 stycznia, niedziela  9.00-17.00 – wystawa otwarta dla zwiedzających.
•    25 stycznia, niedziela 18.00-21.00 – odbiór ptaków wystawców holenderskich.
•    26 stycznia, poniedziałek 7.00 – odbiór ptaków wystawców zagranicznych.

Koszt katalogu- 12 euro/ szt. Opłata 12 euro za wystawionego ptaka. Wstęp wolny

ROZMIESZCZENIE PTAKÓW NA  HALI WYSTAWOWEJ:

Europese cultuur Vogels - europejskie ptaki hodowlane
Parkieten - papugi
Duiven en grondvogels - gołąbki i ptaki lądowe
Entree - wejście
Verkoop vogels - sprzedaż ptaków
Kleur en postuur Kanaries - kanarki kolorowe i kształtne
Exoten - egzotyka

ADRES:
Graafsebaan 133.
Kod pocztowy: 5248 NL Rosmalen
Str. Internetowa: www.Autotron.nl

Wszelkich dodatkowych informacji możemy uzyskać telefonicznie lub drogą mailową, zwracając się do Pana A.P. Braama, (Tel.+0031481462507, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Polecany Hotel
Mercure Hotels Hertogenbosch
Rosmalen Burg Burgerslaan 50
5245 NH s-Hertogenbosch.

Drodzy Hodowcy postanowiłam do Was zaapelować o udział na Mistrzostwach Świata.

W ubiegłym roku miałam możliwość uczestniczenia na kilkunastu wystawach oddziałowych i jestem zdziwiona że tak mało jest chętnych na wyjazd zagraniczny. Gloster Show Wałbrzych również dowodzi temu że macie w swoich hodowlach wiele dobrych ptaków – tu moje ukłony kieruje do pana Wiesława Rozynka.
Bardzo dobre wrażenie na mnie wywarły wystawione ptaki egzotyczne w Gaszowicach czy też w Czerwionce-Leszczynach. Mówi się że jest mało dobrej jakości ptaków egzotycznych w Polsce – to jest kompletna nieprawda!

Znam osobiście kilku hodowców, którzy bez większych problemów zdobyliby pierwsze miejsca. Zastanawiam się z czego bierze się ta niechęć. Czy chodzi tylko o warunki i czas w jakim przebywałyby ptaki w hali wystawowej, czy też może powodem jest brak odpowiedniej informacji  i hodowcy nie wiedzą jakie warunki należy spełnić aby wystawić swoje ptaki?

W dobie Internetu nie powinno być z tym większych problemów i na pewno PFO odpowiednio wcześniej poda więcej dodatkowych szczegółów.

Z pewnością oprócz dobrych ptaków, hodowcy muszą zapoznać się z klasami wystawowymi i wymaganiami organizatora. Musimy również pamiętać w jakim wieku można wystawić ptaki, na jakich obrączkach. Jeśli chodzi o kanarki i drobną egzotykę myślę, że nie ma z tym większych problemów. Natomiast jeśli chodzi o papugi to niektóre gatunki można wystawić kilkuletnie co zwiększy nam szansę na zajęcie dobrej lokaty. Ważną sprawą przed wywozem ptaków, o której musimy pamiętać jest ich dokumentacja i odprawa weterynaryjna w naszym kraju (odpowiednio wcześniej należy się zgłosić do powiatowego weterynarza, aby uzyskać zaświadczenie że nasze ptaki są zdrowe w momencie wywozu i taki dokument jest ważny przez kilka dni).

Istotną sprawą jest termin zgłoszenia ptaków na konkurs i tu  musimy wcześniej zadeklarować się w PFO jakie ptaki wystawiamy, ile ich będzie i w jakiej klasie będą wystawione. Jeśli hodowca chce oczywiście może osobiście zgłosić się do organizatora i wtedy do jego obowiązków będzie należało spełnienie wszystkich warunków tj. opłata za ptaki i obowiązkowo za katalog (organizator będzie potrzebował wpłaty na konto czasami mailem potwierdzenie przelewu). Jeśli wybieramy się grupą z PFO, mamy większą możliwość na wynegocjowanie cen  np. za hotel.
Nie muszę chyba wspominać o innych aspektach uczestnictwa w takiej wystawie jak Mistrzostwa Świata ale dobrze było by pokazać innym, że Polska też coś potrafi. Dodatkowym plusem będzie zdobycie nowych kontaktów, które poszerzyć mogą naszą wiedzę i dają większe możliwości zdobycia dobrego materiału hodowlanego.
Myślę, że jeśli odpowiednio wcześnie przygotujecie się, Drodzy Hodowcy, to bez większych problemów zgromadzimy odpowiednią ilość ptaków i spotkamy się na Mistrzostwach w Holandii, czego życzę wszystkim  serdecznie.

Justyna Krawczyk
Sekretarz Sekcji Sędziów

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna