Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

29.07.2017r. odbyło się kolejne zebranie RF PFO, na którym obecni byli:

Prezydent - Justyna Krawczyk (ŁSHKiPO)
Wiceprezydent - Jan Kamiński (PZHKiPE)
Skarbnik - Artur Kupczak (RSHPE Amazonka)
Przewodniczący KKW - Marek Żyłkowski (PZHKiPE/PZO)
Sekretarz KKW - Janusz Woźnicki (PZHKIPE)
Członek Spółki PFO - Przemysław Pytlik (OSHKIPE)
Prezes Spółki PFO - Michał Horzela /2 spotkanie (Aves)

Głównym powodem spotkania obecnych na zebraniu była nowelizacja ORKiW.

Niestety mimo postępów w tym temacie, niezbędne będzie jeszcze jedno spotkanie. Nadesłanych przez hodowców wniosków i zmian jest dużo, ale członkowie RF i przedstawiciele wszystkich sekcji muszą kierować się podstawowymi zasadami tj. czytelność dokumentu oraz jego zwięzłość. Zdajemy sobie również sprawę z oczekiwań wszystkich hodowców.
Drugim punktem pobytu RF w Katowicach było spotkanie z nowym sponsorem OMP, a jednocześnie przedstawicielem znanej włoskiej firmy zajmującej się produkcją karm dla ptaków. Rozmowy toczą się od stycznia, ale mamy nadzieję, że już w niedługim czasie dobiegną końca.

Zebranie w Domu Kultury zakończyło się ok. godziny 15.00, ale to nie był jeszcze koniec naszej pracy, tylko zmieniło się miejsce. Mianowicie musieliśmy dojechać do Nakła Śląskiego gdzie oczekiwał na nas programista, który będzie się zajmował poprawkami w platformie. Kol. Michał Horzela, który jest twórcą platformy i co za tym idzie jest doskonale zorientowany w tym temacie, prowadził rozmowy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie wiele udogodnień dla samych hodowców, choćby w przypadku samych zgłoszeń ptaków na OMP.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO
 
Polska Federacja Ornitologiczna