Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa oraz konkurs "Agapornis" PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Zaprzyjaźniony Czeski Klub Hodowców "Agapornis" zaprasza wszystkich zainteresowanych na specjalistyczną wystawę oraz konkurs. Cóż mogę powiedzieć, chyba tylko tyle że naprawdę warto się tam wybrać !!

Miła i koleżeńska atmosfera, ciekawa wystawa, a przede wszystkim dużo mutacji we wszystkich gatunkach nierozłączek. Klasy wystawowe są nieco inne niż nasze, ale system oceny podobny. Tam nikt się nie dochodzi o puchary, medale. Na tej wystawie ważne są ptaki (ich jakość) i hodowcy zgromadzeni w tym wyjątkowym dniu. Wybierany jest najlepszy hodowca i mistrz młodzieżowy. Wyróżnione są dyplomem i kotylionem najlepsze ptaki z trzech pierwszych miejsc, a głównych kategorii z tego co pamiętam jest pięć. Ocenia się ptaki jednoroczne pod względem ich przyszłych możliwości. Koledzy posiadają ciekawy system organizacyjny giełdy. Ptaki są tam wystawiane w klatkach wystawowych i w niedzielę, czyli drugiego dnia można zakupić wybrane wcześniej okazy. Pierwszego dnia po ocenie tradycyjnie, hodowcy spotykają się w pobliskiej restauracji i świętują w swoim gronie z całymi niekiedy rodzinami ten wyjątkowy dla nich czas.

Mam nadzieję, że uda mi się po raz kolejny z Prezesem Klubu Miloslavem Blazkiem spotkać i podyskutować o najlepszych ptakach. Ha... raz udało mi się nawet zdobyć pierwsze miejsce, a konkurencja była duża, bo i koledzy ze Słowacji wystawiają. Mam nadzieję że hodowcy klubu dojadą szczęśliwie na OMP w tym roku i zaprezentują nam ciekawe "medalowe egzemplarze". Poniżej kilka zdjęć w linku z różnych lat z udziałem moim i kolegów z Polski.

Tu znajdziecie więcej ciekawych informacji - http://www.czagapornisclub.eu/

http://www.czagapornisclub.eu/fotogalerie/category/12-7-celostatni-vystava-agapornisu

http://www.czagapornisclub.eu/fotogalerie/category/16-8-celostatni-vystava-agapornisu

Dla sprostowania w ubiegłym  roku (2016) nie było "delegacji", mimo opiewających z podpisu zdjęć. Nasz pobyt był stricte prywatny, wynikający z mojego szacunku i przyjaźni do czeskich kolegów.

Szczegóły również znajdują się w plakacie (kliknij, aby go pobrać).

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna