Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Pokaz ptaków ZMDI Radlin PDF Drukuj

Bardzo się cieszę, że mam okazję na "wspomnienia" i to te pozytywne, którymi pragnę się z Państwem podzielić. Jak zaczynałam swoją przygodę z PFO, a dokładniej z "nauką prawidłowej oceny" jednym ze stowarzyszeń, jakie utkwiło mi w pamięci i tak już zostanie, było właśnie Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie. Dokładniej mówiąc wystawa przez hodowców zorganizowaną w Gaszowicach. Ktoś powie... wystawa jak wystawa, ale nie, nie drodzy państwo! Aby zapamiętać na długie lata taką "uroczystość", musi w niej być coś wyjątkowego. I tam właśnie tak było. Duża sala, przestronne woliery dla papug, czysto i schludnie, ale przede wszystkim dużo różnych gatunków ptaków i nie tylko. Organizacyjnie zapięte na ostatni guzik. Z panem Augustynem Ledwoniem ocenialiśmy wtedy do późnych godzin, dyskutowaliśmy i porównywaliśmy ze sobą najlepsze egzemplarze, a czasami się spieraliśmy, co do ich punktacji. Co jeszcze tam drodzy hodowcy znajdziecie? Życzliwych ludzi i koleżeńską atmosferę. Wiadomo, zawsze znajdzie się jakiś malkontent, ale to nic, czasami wypływa to ze zwykłej zazdrości.

Przecież nie liczy się w wygranej to czy puchar miał 10 cm czy pół metra. Liczy się to, po co się tam hodowcy znaleźli. Gdy dziś oglądam zdjęcia widać, że nic się nie zmieniło w tym temacie. Nadal hodowcy stawiają na ciekawą prezentację swojego dorobku hodowlanego. Utrzymują koleżeńskie kontakty w Czechach i Słowacji. Gratuluję!!! Tak trzymać!!!

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z pokazu drobnego inwentarza i ptaków egzotycznych.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna