Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Szkolenie dla sędziów i hodowców PDF Drukuj

W sobotę (23.09.2017) o godzinie 9.30 odbyły się, jak co roku szkolenia dla sędziów oraz hodowców w zakresie techniki oceny kanarków kolorowych i kształtnych. Szkolenie przeprowadzili według planu pan Janusz Kapuścik sędzia z wieloletnim stażem sędziowskim, posiadający uprawnienia PFO/OMJ oraz pan Gabriel Zawadzki sędzia PFO/OMJ. Genetyki powstawania hybryd i sposobów kojarzenia uczył nas pan prof. Marek Łabaj, a o tajnikach hodowli „miękkojadów” opowiadałam ja.


Na wykłady zgłosiło się 24 uczestników co było jedną z największej frekwencji w ostatnich latach. Cieszymy się, że nadal są chętni do wysłuchania praktycznych i przydatnych porad fachowców w swej dziedzinie. Jest to bowiem wiedza zdobywana latami, poparta obserwacjami i praktyką, której nie znajdzie się na stronach internetowych. Tu nawet nie śmiem wspomnieć o wiedzy pana profesora w zakresie genetyki. Warto z tego czerpać całymi garściami, bo w tej dziedzinie nikt Go nam długo nie zastąpi. Szczególnie zachęcam do tego młodych hodowców.


Ci, którzy nie byli obecni mają czego żałować. Dla obecnych sędziów szkolenie było również dobrym momentem do dyskusji i rozważań. W miłej i koleżeńskiej atmosferze nie zabrakło żartów. Co prawda miny adeptów, którzy w tym roku częściowo podchodzą do egzaminów końcowych są bezcenne, ale każdy przez to samo musiał kiedyś przejść. Za nich całe Kolegium Sędziów trzyma kciuki i wierzymy, że już wkrótce oficjalnie dołączą do naszego grona.

Powodzenia!!!


Sekretarz Kolegium Sędziów
Justyna Krawczyk
 
Polska Federacja Ornitologiczna