Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków ZMDI Radlin - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia ZMDI w Radlinie, 7 października wybrałam się w odwiedziny do hodowców na wystawę, która się odbyła w Miejskim Ośrodku Kultury w Gaszowicach.

I cóż ten Radlin w sobie ma, że zawsze tak dobrze się tam czuję... Hodowcy stowarzyszenia czekali na mnie dość długo, bo zjawiłam się ok. godz. 19.00. Już samo wejście na salę robiło duże wrażenie. Nic się nie zmieniło... jak zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. Relacja fotograficzna myślę, że bardziej odda mój zachwyt. Wchodząc można od razu poczuć się jak w lesie. Ile tam było włożonego serca i pracy, proszę państwa!!

 

 

Na każdym milimetrze sali zwiedzający odkrywali coś nowego. Nie było monotonii, człowiek oglądając wystawę "kręcił się" alejkami i nie miał dość tego zwiedzania. Jak ja lubię takie wystawy. Sam Sekretarz pan Adam Zganiacz powiedział mi, że starali się odzwierciedlić, choć w małej części najciekawsze wystawy świata. Tu nic dodać, nic ująć, udało się to w stu procentach. Do konkursu przystąpili również zaprzyjaźnieni ze stowarzyszeniem czescy hodowcy i również Czesi oceniali, dość ostro nawiasem mówiąc, ale co ciekawe sami hodowcy podchodzili do tego ze spokojem i uśmiechem, a nawet sobie z tego żartowali.

To też jest jak dla mnie mało spotykane. O godzinie 20.00 zasiedliśmy wspólnie do kolacji i mieliśmy możliwość porozmawiać o bieżących sprawach stowarzyszenia i PFO. Ja miałam niezastąpioną okazję do poznania większej rzeszy hodowców, z czego się bardzo cieszę. Ze skarbnikiem stowarzyszenia "biliśmy się prawie na noże" o zapisy w ORKiW. Oczywiście każda ze stron próbowała przeforsować swoje racje, ale w pozytywny sposób z uśmiechem i to cieszy mnie również, że hodowcy mówią, co myślą w kulturalny sposób i swoimi argumentami starają się mnie przekonać do innego spojrzenia na daną sprawę. Przyznam, że po ciężkim tygodniu, jaki miałam, takie wystawy jak w Poznaniu i Gaszowicach działały na mnie jak kroplówka z adrenaliną. Teraz rozumiem pana Wiesława Krajewskiego, po co za raz po szpitalu popędził tego samego dnia na halę wystawową.

Wszystkim Hodowca ZMDI w Radlinie składam na ręce podziękowania za zaproszenie i poczęstunek, był to dla mnie zaszczyt móc się z państwem spotkać. Życzę setek kolejnych takich wystaw!!!

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Polska Federacja Ornitologiczna