Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 14/2017 w sprawie zebrania organizacyjnego RF PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Dnia 16.10.17r. odbyło się zebranie członków RF PFO. Już od września prace i przygotowania do OMP się nasiliły i dziś mogliśmy ustalić kilka istotnych spraw. Zamówiliśmy puchary, byliśmy w hali wystawowej w Czeladzi aby przygotować plan rozmieszczenia na sali i dopiąć niezbędnych formalności. Rada PFO nie chce obciążać państwa kosztami, ale pragnie ujednolicić w ciągu dwóch lat "sprzęt wystawowy" poprawiający estetykę. To jak przygotujemy ptaki do pokazów i jak będą się prezentować w klatkach wystawowych ma bardzo duże znaczenie myślę dla nas wszystkich. Aby podnieść standardy musimy się liczyć ze zmianami.

Prosimy o zweryfikowanie stanu technicznego klatek wystawowych. Odnowienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Prosimy o dostosowanie koloru tła dla kanarków kolorowych Ral 6021 mat. W tym roku będą obowiązywały dwa rodzaje pojemników na wodę dla kanarków kolorowych i kształtnych (nr 1) oraz dla ptaków egzotycznych, małych i średnich papug (nr 2). Pojemniki na wodę muszą mieć białą podstawę oraz przeźroczystą górną część. Wysokość całkowita 9cm. Pojemniki są dostępne we wszystkich znanych państwu firmach z wyposażeniem klatek. W dzień przyjęcia ptaków będzie również możliwość zakupu pojemników na miejscu jeśli ktoś z państwa nie zdąży się w nie wyposażyć.


Do konkursu i wystawy nie zostaną przyjęte ptaki wystawione jak to miało niestety miejsce w ubiegłych latach w sklejonych taśmą klatkach lub posiadające np. pojemniki na ziarno po konserwach turystycznych.

Rada Federacji
 
Polska Federacja Ornitologiczna