Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 14/2017 w sprawie zebrania organizacyjnego RF PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Dnia 16.10.17r. odbyło się zebranie członków RF PFO. Już od września prace i przygotowania do OMP się nasiliły i dziś mogliśmy ustalić kilka istotnych spraw. Zamówiliśmy puchary, byliśmy w hali wystawowej w Czeladzi aby przygotować plan rozmieszczenia na sali i dopiąć niezbędnych formalności. Rada PFO nie chce obciążać państwa kosztami, ale pragnie ujednolicić w ciągu dwóch lat "sprzęt wystawowy" poprawiający estetykę. To jak przygotujemy ptaki do pokazów i jak będą się prezentować w klatkach wystawowych ma bardzo duże znaczenie myślę dla nas wszystkich. Aby podnieść standardy musimy się liczyć ze zmianami.

Prosimy o zweryfikowanie stanu technicznego klatek wystawowych. Odnowienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Prosimy o dostosowanie koloru tła dla kanarków kolorowych Ral 6021 mat. W tym roku będą obowiązywały dwa rodzaje pojemników na wodę dla kanarków kolorowych i kształtnych (nr 1) oraz dla ptaków egzotycznych, małych i średnich papug (nr 2). Pojemniki na wodę muszą mieć białą podstawę oraz przeźroczystą górną część. Wysokość całkowita 9cm. Pojemniki są dostępne we wszystkich znanych państwu firmach z wyposażeniem klatek. W dzień przyjęcia ptaków będzie również możliwość zakupu pojemników na miejscu jeśli ktoś z państwa nie zdąży się w nie wyposażyć.


Do konkursu i wystawy nie zostaną przyjęte ptaki wystawione jak to miało niestety miejsce w ubiegłych latach w sklejonych taśmą klatkach lub posiadające np. pojemniki na ziarno po konserwach turystycznych.

Rada Federacji
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna