Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 20/2017 w sprawie udziału PFO w MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !!!

Już dziś nie mam wątpliwości, że Polska zadebiutuje na taką skalę na Mistrzostwach Świata w 2018r. Choć do praktycznie samego końca miałam duże obawy, bo 27 października zgłosiła się dopiero 1 osoba, a tu niespodzianka, hodowcy okazało się, że podnieśli rękawicę i w ostatnim momencie dosłownie zasypali mnie zgłoszeniami jak na taki rodzaj wystawy. Zgłosiło się 33 hodowców z całej Polski z różnych stowarzyszeń.

Uzbierało się 200szt. ptaków. Głównie w kolejności: kanarki kolorowe, kształtne, śpiewające, egzotyka, papugi.

Jak wiadomo PFO posiada zakupione sprzed dwóch lat transportery w ilości 120szt. I tu widać różnicę w naszych obecnych potrzebach, które myślę że w przyszłości wzrosną. Zatem proszę zadeklarowanych hodowców, jeśli mają taką możliwość o zgłoszenie ile posiadają własnych transporterów. Tu zaznaczam, że ta kwestia dotyczy szczególnie papug. O kanarki harceńskie się raczej nie obawiam bo myślę, że w tym roku panowie dostarczą ptaki we własnych transportówkach. Droga jest daleka i musimy zapewnić naszym potencjalnym zwycięzcą najlepsze z możliwych warunki.

Papugi muszą być w osobnych klatkach tak aby się wzajemnie nie pokaleczyły. Spośród 4 zgłoszonych chętnych osób do wyjazdu w charakterze opiekuna, RF PFO wybrała kol. Tymoteusza Pruchniewskiego i Roberta Bossego z Poznania. Już niedługo będzie można zgłosić ptaki według klas. Klas wystawowych przybyło ale Wiceprezydent Jan Kamiński zdążył je dostosować do wymogów i mamy nadzieję że platforma nie "pęknie" w szwach podczas ich wprowadzania. Proszę zatem wszystkich hodowców jak tylko się ukarzą o bardzo uważne prześledzenie zmian aby nie było błędów i niepotrzebnych deklasacji. O dalszych pracach będziemy państwa informować na bieżąco.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Polska Federacja Ornitologiczna