Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 20/2017 w sprawie udziału PFO w MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !!!

Już dziś nie mam wątpliwości, że Polska zadebiutuje na taką skalę na Mistrzostwach Świata w 2018r. Choć do praktycznie samego końca miałam duże obawy, bo 27 października zgłosiła się dopiero 1 osoba, a tu niespodzianka, hodowcy okazało się, że podnieśli rękawicę i w ostatnim momencie dosłownie zasypali mnie zgłoszeniami jak na taki rodzaj wystawy. Zgłosiło się 33 hodowców z całej Polski z różnych stowarzyszeń.

Uzbierało się 200szt. ptaków. Głównie w kolejności: kanarki kolorowe, kształtne, śpiewające, egzotyka, papugi.

Jak wiadomo PFO posiada zakupione sprzed dwóch lat transportery w ilości 120szt. I tu widać różnicę w naszych obecnych potrzebach, które myślę że w przyszłości wzrosną. Zatem proszę zadeklarowanych hodowców, jeśli mają taką możliwość o zgłoszenie ile posiadają własnych transporterów. Tu zaznaczam, że ta kwestia dotyczy szczególnie papug. O kanarki harceńskie się raczej nie obawiam bo myślę, że w tym roku panowie dostarczą ptaki we własnych transportówkach. Droga jest daleka i musimy zapewnić naszym potencjalnym zwycięzcą najlepsze z możliwych warunki.

Papugi muszą być w osobnych klatkach tak aby się wzajemnie nie pokaleczyły. Spośród 4 zgłoszonych chętnych osób do wyjazdu w charakterze opiekuna, RF PFO wybrała kol. Tymoteusza Pruchniewskiego i Roberta Bossego z Poznania. Już niedługo będzie można zgłosić ptaki według klas. Klas wystawowych przybyło ale Wiceprezydent Jan Kamiński zdążył je dostosować do wymogów i mamy nadzieję że platforma nie "pęknie" w szwach podczas ich wprowadzania. Proszę zatem wszystkich hodowców jak tylko się ukarzą o bardzo uważne prześledzenie zmian aby nie było błędów i niepotrzebnych deklasacji. O dalszych pracach będziemy państwa informować na bieżąco.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna