Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków KHKK - relacja PDF Drukuj

W dniach 19-22.10.2017 w Miejskim Domu kultury w Łaziskach Górnych odbył się XIX Puchar Polski Kanarka Kształtnego oraz II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK – Łaziska Górne 2017. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców. Sędziowie ocenili łącznie 49 kolekcji oraz 117 ptaków pojedynczych.

Ptaki oceniali sędziowie:

- Kazimierz Gandurski
- Gabriel Zawadzki
- Ryszard Jakubczyk
- Arkadiusz Gawron

Najliczniejszą grupę stanowiły kanarki rasy gloster. Nie brakowało też ptaków „fryzurowanych”. Nie wiedząc dlaczego z roku na rok liczba osób wystawiających kanarki kształtne jest coraz niższa, a szkoda, bo mamy się czym chwalić.

Tym bardziej, że właśnie w Klubie Hodowców Kanarków Kształtnych panuje miła i koleżeńska atmosfera. Praca całego roku niektórych kolegów okazała się owocna i kilkanaście z wystawionych ptaków zasłużenie zostało wysoko ocenionych, uzyskując po 92, a nawet 93 pkt. Rok jest dość trudny ale trzeba mieć nadzieję, że w przyszłym będziemy mogli pochwalić się dużo wyższymi liczbami dot. wystawców i wystawionych przez nich kanarków, tym bardziej, że będzie to jubileuszowy XX Puchar Polski Kanarka Kształtnego, a zatem już dzisiaj serdecznie zapraszam do uczestnictwa i sportowej rywalizacji.

Wszelkie informacje dot. zajętych miejsc przez poszczególnych hodowców jak również punktacja jaką uzyskały wystawiane ptaki zostały zawarte w katalogu, który w formie elektronicznej znajduje się na stronie Klubu Hodowców Kanarka Kształtnego.

W tym czasie również zmieniły się władze KHKK i obecnym Prezesem został wybrany Pan Andrzej Krasoń. Panu Andrzejowi życzymy samych sukcesów, bo motywacji Mu nie brakuje.

Sekretarz PFO
Marek Winek

 

 


 

 


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna