Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków KHKK - relacja PDF Drukuj

W dniach 19-22.10.2017 w Miejskim Domu kultury w Łaziskach Górnych odbył się XIX Puchar Polski Kanarka Kształtnego oraz II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK – Łaziska Górne 2017. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców. Sędziowie ocenili łącznie 49 kolekcji oraz 117 ptaków pojedynczych.

Ptaki oceniali sędziowie:

- Kazimierz Gandurski
- Gabriel Zawadzki
- Ryszard Jakubczyk
- Arkadiusz Gawron

Najliczniejszą grupę stanowiły kanarki rasy gloster. Nie brakowało też ptaków „fryzurowanych”. Nie wiedząc dlaczego z roku na rok liczba osób wystawiających kanarki kształtne jest coraz niższa, a szkoda, bo mamy się czym chwalić.

Tym bardziej, że właśnie w Klubie Hodowców Kanarków Kształtnych panuje miła i koleżeńska atmosfera. Praca całego roku niektórych kolegów okazała się owocna i kilkanaście z wystawionych ptaków zasłużenie zostało wysoko ocenionych, uzyskując po 92, a nawet 93 pkt. Rok jest dość trudny ale trzeba mieć nadzieję, że w przyszłym będziemy mogli pochwalić się dużo wyższymi liczbami dot. wystawców i wystawionych przez nich kanarków, tym bardziej, że będzie to jubileuszowy XX Puchar Polski Kanarka Kształtnego, a zatem już dzisiaj serdecznie zapraszam do uczestnictwa i sportowej rywalizacji.

Wszelkie informacje dot. zajętych miejsc przez poszczególnych hodowców jak również punktacja jaką uzyskały wystawiane ptaki zostały zawarte w katalogu, który w formie elektronicznej znajduje się na stronie Klubu Hodowców Kanarka Kształtnego.

W tym czasie również zmieniły się władze KHKK i obecnym Prezesem został wybrany Pan Andrzej Krasoń. Panu Andrzejowi życzymy samych sukcesów, bo motywacji Mu nie brakuje.

Sekretarz PFO
Marek Winek

 

 


 

 


 
Polska Federacja Ornitologiczna