Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Rada PFO oraz członkowie wszystkich sekcji 7 listopada po raz 8 i zarazem ostatni w tym roku spotkali się na wspólnym zebraniu organizacyjnym. Jak wiadomo, Mistrzostwa Polski już pukają do drzwi i co za tym idzie musieliśmy poczynić niezbędne kroki aby nasze jubileuszowe święto mogło wypaść jak najlepiej. Pracy jest ogrom, czasu niewiele, rąk do pracy jak zwykle jeszcze mniej ale myślę, że te mistrzostwa będą niezapomniane. Zdajemy sobie sprawę że w tym roku jest dużo zmian, ale zmiany nam wszystkim są bardzo potrzebne, przecież większość z Was na nie czekała. Wychodzę z założenia, że jeśli nie ma zmian nie ma też rozwoju, jeśli stoi się w miejscu co jest paradoksalne to wbrew pozorom się cofamy. Sięgając wstecz pamięcią zawsze były jakieś powody do narzekań i niezadowolenia, więc jeśli zmiany się pojawiają to i komentarzy oczywiście nie brakuje. Wszystko jak zwykle okaże się w praktyce. Praktycznie już dziś mogę powiedzieć że 365 dni w roku pracowaliśmy dla Was, aby wasze oczekiwania częściowo zaspokoić, a co najważniejsze umocnić pozycję PFO. OMP i MŚ miną bardzo szybko, jak nam rok pracy. W marcu 2018r. będzie możliwość wspólnie "rozliczyć się" z plusów i minusów upływającego powoli 2017 roku. Będzie to też czas na wybór członków RF PFO na nowa kadencję, a więc warto powoli przygotowywać swoich kandydatów do czekających ich obowiązków.

Wracając do meritum zebrania w załącznikach uchwał można znaleźć takie informacje jak wzór medali czy obowiązujące Regulaminy podczas 80 Ornitologicznych Mistrzostw Polski, na które serdecznie Was zapraszam. Więcej informacji znajdzie się w protokole z zebrania.

Już dziś życzę Wam Drodzy Hodowcy samych miejsc na podium, dobrej zabawy, udanych transakcji, nowych znajomości.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk
 
Polska Federacja Ornitologiczna