Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków OSHKIPE - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

W dniu 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości, a zarazem był to też dzień  Mistrzostw tym razem nie oddziałowych a stowarzyszeniowych, czyli kolejne święto, Opolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "10 Brygady".Hodowcy stowarzyszenia mają za sobą bogatą tradycję hodowlaną, a od roku swoim podwaliną nadali nowy tor i budują nową historię. Prezes stowarzyszenia Pan Henryk Siromski wraz z Panem Przemysławem Pytlikiem dołożyli wszelkich starań, aby ten czas dla hodowców był wyjątkowy.

Otrzymałam od Zarządu zaproszenie i przyznaję był to dla mnie zaszczyt i prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tym dniu razem z nimi i cieszyć się z wygranych hodowców. Jak zawsze wszystko u Pana Henryka dopięte na ostatni guzik. Co cieszy stowarzyszenie się powoli powiększa, bo jest zasilane nowymi, młodymi pasjonatami. I tego im życzę z całego serca.

 

Odniosłam wrażenie, że to Stowarzyszenie posiada niesamowicie opanowanych i spokojnych hodowców. Zwykle na wystawach panuje "emocjonalny ukrop" a tu były spokojne rozmowy przeplatane żartami. W tym roku z opolskimi hodowcami spotkam się jeszcze raz na OMP i będę im kibicować na Mistrzostwach Świata w 2018r. Wracając do wystawy kanarki harceńskie i kolorowe wiodły prym, ale nie zabrakło też drobnej egzotyki i papug. Sponsorzy ufundowali rzeczowe nagrody. Wspólnie z panem Prezesem rozdaliśmy zwycięzcom puchary.

 

W tym "staro - nowym" starcie, życzę OSHKiPE tylko pozytywnych wyników hodowlanych, dalszych sukcesów, rozwoju i samych pozytywnych ludzi, którzy jak Pan Siromski dążą do celu, widzą szersze perspektywy i potrafią się cieszyć małymi sukcesami. Mam nadzieję, że Zarząd będzie wspierany przez swoich hodowców dalej i dzięki temu będzie z roku na rok miał możliwość wprowadzać kolejne pomysły.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i słodki poczęstunek (którego generalnie powinnam unikać).

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna