Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków OSHKIPE - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

W dniu 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości, a zarazem był to też dzień  Mistrzostw tym razem nie oddziałowych a stowarzyszeniowych, czyli kolejne święto, Opolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "10 Brygady".Hodowcy stowarzyszenia mają za sobą bogatą tradycję hodowlaną, a od roku swoim podwaliną nadali nowy tor i budują nową historię. Prezes stowarzyszenia Pan Henryk Siromski wraz z Panem Przemysławem Pytlikiem dołożyli wszelkich starań, aby ten czas dla hodowców był wyjątkowy.

Otrzymałam od Zarządu zaproszenie i przyznaję był to dla mnie zaszczyt i prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tym dniu razem z nimi i cieszyć się z wygranych hodowców. Jak zawsze wszystko u Pana Henryka dopięte na ostatni guzik. Co cieszy stowarzyszenie się powoli powiększa, bo jest zasilane nowymi, młodymi pasjonatami. I tego im życzę z całego serca.

 

Odniosłam wrażenie, że to Stowarzyszenie posiada niesamowicie opanowanych i spokojnych hodowców. Zwykle na wystawach panuje "emocjonalny ukrop" a tu były spokojne rozmowy przeplatane żartami. W tym roku z opolskimi hodowcami spotkam się jeszcze raz na OMP i będę im kibicować na Mistrzostwach Świata w 2018r. Wracając do wystawy kanarki harceńskie i kolorowe wiodły prym, ale nie zabrakło też drobnej egzotyki i papug. Sponsorzy ufundowali rzeczowe nagrody. Wspólnie z panem Prezesem rozdaliśmy zwycięzcom puchary.

 

W tym "staro - nowym" starcie, życzę OSHKiPE tylko pozytywnych wyników hodowlanych, dalszych sukcesów, rozwoju i samych pozytywnych ludzi, którzy jak Pan Siromski dążą do celu, widzą szersze perspektywy i potrafią się cieszyć małymi sukcesami. Mam nadzieję, że Zarząd będzie wspierany przez swoich hodowców dalej i dzięki temu będzie z roku na rok miał możliwość wprowadzać kolejne pomysły.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i słodki poczęstunek (którego generalnie powinnam unikać).

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Polska Federacja Ornitologiczna