Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków RSHPE Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Po raz kolejny odwiedziłam wystawę stowarzyszeniową. Tym razem na "widelcu" podaję Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych "Amazonka". Mam nieodparte wrażenie, że nie tylko ptaki konkurują w jakości, ale również i stowarzyszenia z czego się bardzo cieszę. Ten rok dominuje w sportową rywalizację na każdym kroku i bardzo dobrze, bo jak na początku pisałam o "małych krokach" to pod koniec roku widzę, że są to kroki milowe wręcz. To z jednej strony mnie martwi bo OMP są na końcu i czym tu zwiedzających zaskoczyć jak już wszystko było, a ja tego nie lubię, wolę mieć przysłowiowego "asa w rękawie" !!!

Ogromnie mnie cieszy, że Zarządy mają taką siłę i werwę do pracy. Spoglądając na pracę i przygotowania do wystawy zespołu kolegi, a zarazem Prezesa Pana Eugeniusza Kupczaka, pełną parą brał udział w przygotowaniach. Schludne jednakowe klatki, woliery, dekoracje robiły wrażenie. Za pyszny tort należy podziękować paniom Kupczak, naprawdę wyborny ale jak tu schudnąć !!! Wyróżnić muszę hodowców którzy przez długi... czas nadmuchiwali balony, mam nadzieję że jeszcze żyją :) i pomogą mi na OMP, a sprawa nie jest prosta, poczyniłam tam próby i generalnie widząc jej marne efekty - zwiałam. Artur cała nadzieja w Tobie.


A teraz bardziej na poważnie, do konkursu hodowcy zgłosili ponad 160 szt. papug. Z tego co się dowiedziałam Zarząd nie spodziewał się aż takiej ilości i w pewnym momencie nawet była obawa czy klatek wystarczy. Druga niespodzianka - ptaki dobrej jakości, dużo wysokich punktacji nawet 94 co chyba w tym roku mi się jeszcze nie zdarzyło odnotować i to nie pojedyncze przypadki.

Bardzo bogata mieszanka gatunkowa od nierozłączek po ary, teraz nawet trudno mi w pamięci policzyć ilość wystawionych gatunków.  Ha... a mówią, że w Polsce nie ma dobrych ptaków i jest mało papug, bzdura!!! Teraz rybnickich i poznańskich hodowców będę miała na oku i oczekuję ich na Mistrzostwach Polski. Stowarzyszenie "Amazonka" bardzo czynnie udziela się w różnego rodzaju działaniach charytatywnych i ta wystawa również była okazją do zbiórki dla potrzebujących. Super, gratuluję inicjatywy !!!

Można tu opowiadać i chwalić jeszcze długo ale zaprzestanę na tym aby nikt mi nie zarzucił "kumoterstwa", zapraszam do obejrzenia bogatej relacji fotograficznej.

Kliknij tutaj, aby przeczytać sprawozdanie z wystawy.

Prezydent PFO

Justyna Krawczyk

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna