Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa w Łódzkiej Palmiarni PDF Drukuj

Wysoka temperatura, charakterystyczny zapach wilgotnej ziemi i bardzo duża wilgotność powietrza utrudnia początkowo oddychanie, przyzwyczajamy się do takiej atmosfery spacerując wąskimi ścieżkami wśród gęstej, tropikalnej roślinności pod „parasolami „ z ogromnych liści palm i bananowców zasłaniających niebo. Widać kiście zielonych bananów wiszące wysoko wśród liści a na jakimś pnączu drzewa widać śliczne czerwone kwiaty.

To nie jest fragment relacji z tropikalnej dżungli w Ameryce Południowej, to „dżungla w pigułce” znajdująca się w centrum Łodzi, w Łódzkiej Palmiarni wybudowanej w pięknym, starym parku Źrodliska,  cały ten  teren będący niegdyś własnością  fabrykanta  Schejblera,  jest bardzo lubianym przez Łodzian miejscem na spacery  i piknikowanie.

Tutaj kilka lat temu z inicjatywy kierownictwa Palmiarni i Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych uruchomiono serię wystaw ptaków egzotycznych odbywających się w drugi weekend majowy. Tu właśnie bardzo liczne rzesze zwiedzających wyszukiwały eksponowane ptaki atrakcyjne wkomponowane w przepych wszędobylskiej tropikalnej roślinności , często w sąsiedztwie wspaniale kwitnących storczyków i innych, których nazwy trudno zapamiętać.

Tegoroczna wystawa prezentowała Łodzianom ponad 80 ptaków z zasobów hodowlanych Członków ŁSHKiPO poczynając od maleńkich astryldów, kanarków kolorowych, kształtnych, harceńskich, papug po pięknie wybarwioną parę aleksandrett  większych. Co prawda maj ze względów na „gorący okres” w naszych hodowlach nie jest terminem do organizowania ekspozycji , ale wśród naszych Członków zawsze znajdą się ptaki , które nie są zainteresowane gniazdowaniem i ten fakt pozwala nam z powodzeniem propagować wśród licznie zwiedzających, nasze hobby , gdzie zainteresowani mają bezpośredni kontakt z hodowcami ,dopytując o szczegóły hodowli.

Do popularyzacji tej inicjatywy przyczyniają się również lokalne media nadając relacje z trwającej wystawy  jak i prelekcje tematyczne o ptakach .

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim tegorocznym wystawcom z ŁSHKiPO.

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych


 

 


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna