Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa w Łódzkiej Palmiarni PDF Drukuj

Wysoka temperatura, charakterystyczny zapach wilgotnej ziemi i bardzo duża wilgotność powietrza utrudnia początkowo oddychanie, przyzwyczajamy się do takiej atmosfery spacerując wąskimi ścieżkami wśród gęstej, tropikalnej roślinności pod „parasolami „ z ogromnych liści palm i bananowców zasłaniających niebo. Widać kiście zielonych bananów wiszące wysoko wśród liści a na jakimś pnączu drzewa widać śliczne czerwone kwiaty.

To nie jest fragment relacji z tropikalnej dżungli w Ameryce Południowej, to „dżungla w pigułce” znajdująca się w centrum Łodzi, w Łódzkiej Palmiarni wybudowanej w pięknym, starym parku Źrodliska,  cały ten  teren będący niegdyś własnością  fabrykanta  Schejblera,  jest bardzo lubianym przez Łodzian miejscem na spacery  i piknikowanie.

Tutaj kilka lat temu z inicjatywy kierownictwa Palmiarni i Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych uruchomiono serię wystaw ptaków egzotycznych odbywających się w drugi weekend majowy. Tu właśnie bardzo liczne rzesze zwiedzających wyszukiwały eksponowane ptaki atrakcyjne wkomponowane w przepych wszędobylskiej tropikalnej roślinności , często w sąsiedztwie wspaniale kwitnących storczyków i innych, których nazwy trudno zapamiętać.

Tegoroczna wystawa prezentowała Łodzianom ponad 80 ptaków z zasobów hodowlanych Członków ŁSHKiPO poczynając od maleńkich astryldów, kanarków kolorowych, kształtnych, harceńskich, papug po pięknie wybarwioną parę aleksandrett  większych. Co prawda maj ze względów na „gorący okres” w naszych hodowlach nie jest terminem do organizowania ekspozycji , ale wśród naszych Członków zawsze znajdą się ptaki , które nie są zainteresowane gniazdowaniem i ten fakt pozwala nam z powodzeniem propagować wśród licznie zwiedzających, nasze hobby , gdzie zainteresowani mają bezpośredni kontakt z hodowcami ,dopytując o szczegóły hodowli.

Do popularyzacji tej inicjatywy przyczyniają się również lokalne media nadając relacje z trwającej wystawy  jak i prelekcje tematyczne o ptakach .

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim tegorocznym wystawcom z ŁSHKiPO.

Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych


 

 


 
Polska Federacja Ornitologiczna