Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Mistrzostwa Świata 2019 - ważne informacje PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Dla Rady PFO zbliża się najbardziej gorący okres, a grudzień będzie szczególnie pracowitym miesiącem. Nakładają się Mistrzostwa Polski, przygotowania do Mistrzostw Świata oraz wydanie kolejnego numery "Ptaki hobby". Różne informacje będą pojawiać się na naszej stronie, a więc prosimy wszystkich o śledzenie wszelkich wiadomości. Dziś kilka informacji dotyczących Mistrzostw Świata.

1) Klasy wystawowe będą się różniły od polskich, ale Rada będzie pomagać uczestnikom w tym temacie.
2) Do 20 listopada (tak było w ubiegłych latach) jeśli termin nie ulegnie zmianie, należy ostatecznie zgłosić ptaki - formularz zgłoszeniowy niedługo zamieścimy. Podobnie jak w ubiegłym roku, aby zgłoszenie zostało przyjęte należy wysłać potwierdzenie wpłaty za ptaki i obowiązkowy katalog. Numer rachunku bankowego 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767. Wpłaty dokonać należy oczywiście w złotówkach po przeliczeniu kursu euro podanego przez RF.
3) Zgłoszenie i potwierdzenie wpłaty należy wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
4) W hali prawdopodobnie gdzie będzie odbywać się sprzedaż ptaków, będzie punkt w którym możemy nabyć dokument "przekazania ptaków"  potrzebny do rejestracji. Koszt 5 euro.
5) Można zakupić bilety on-line i dzięki temu ominąć kasę o największym nasileniu. Właściciele takich biletów będą mogli skorzystać z tzw. "szybkiego pasa".
6) Dla wystawców będzie oddzielne przejście.
7) Konwojenci z ptakami muszą się zgłosić do wejścia A28. Ptaki zostaną umieszczone w kartonowych klatkach.
8) Koszt stoiska giełdowego "standardowego" to 980 euro (dozwolone 150 klatek), za każdy dodatkowy metr doliczyć należy 250 euro (25 klatek dodatkowo). Koszt wypożyczenia klatek kartonowych 2,5 euro.
9) Poniżej prezentujemy prawidłowe i nieprawidłowe klatki na giełdę.
https://com.mondial2019.nl/verkoop/ - proszę zwrócić uwagę na ilość ptaków w odpowiednich transportówkach.
10) Opłata za wstęp na wystawę 10 euro dla osób niepełnoletnich do 16-roku życia i 15 euro dla dorosłych. Bilet taki ważny jest przez 1 dzień.
Koszt katalogu dla zwiedzających 15 euro, a dla hodowców/wystawców obowiązkowo 12 euro. Koszt wystawienia 1 ptaka to 13 euro i 50 centów.
11) W tym roku można zwiedzać 4 dni ptaki. Otwarcie dla publiczności zaczyna się od czwartku do niedzieli. W godzinach od 10-17:00 a ostatniego dnia do 16:00.
12) W załączniku znajduje się dokument z którym na krótko przed wyjazdem ptaków (tydzień) należy się zgłosić do powiatowego weterynarza (kliknij tutaj, aby go pobrać).
Potrzebne będą 3 komplety tych dokumentów (oryginał i 2 kopie). Kolor pieczątek i podpisu nie może być czarny. Dla ułatwienia należy mięć tłumaczenie przysięgłe. W ubiegłym roku nie każdy wet. chciał wypełnić obcojęzyczne dokumenty. Ostatnio ten problem był rozwiązany w taki sposób, że jedna osoba zleciła tłumaczenie i udostępniła kopie, a RF oddała hodowcy za tłumaczenie. I takie rozwiązanie ułatwi nam pracę.
13) O miejscach w których będą odbywać się odbiory ptaków, poinformujemy przy ostatecznym terminie zgłoszenia ptaków.
14) Pomimo podanych hoteli na stronie organizatora ... o wolne miejsca jest bardzo trudno, praktycznie już należy w tym momencie szukać w sporej odległości od wystawy. Na szczęście większość naszych hodowców już ma załatwione noclegi. Zapowiada się liczna Polska ekipa.
15) Plan hal wystawowych poniżej, a wymagania co do klatek wystawowych znajdują się tutaj (kliknij, aby je pobrać).


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna