Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Czas mija nieubłaganie i to na co czekaliśmy cały rok jest już za nami. Teraz cieszymy się Świętami i przygotowujemy do wyjazdu do Holandii na Mistrzostwa Świata, ale należy zrobić mały rachunek sumienia i zdać Państwu relacje okiem organizatora.

1941 ptaków do konkursu zgłosiło ponad 200 hodowców i jest to bardzo dobry wynik. Mistrzostwa można uznać za bardzo udane. Oczywiście zawsze może być inaczej ... lepiej, bo błędów też nie brakowało, ale będzie to wszystko na spokojnie do przeanalizowania i przemyślenia za rok. W tym roku na OMP pojawiły się trzy kolejne firmy wystawiające produkty dla hodowców. W sumie 11 stoisk handlowych było do Państwa dyspozycji. Tu należy sponsorom jeszcze raz serdecznie podziękować. Ale te Mistrzostwa to nie tylko sponsorzy ale przede wszystkim życzliwi hodowcy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby to święto wypadło jak najlepiej. Dziękuję całej ekipie technicznej (w tym roku bardzo licznej) za pomoc. Wyjątkowo zgrana i pracowita ekipa. Trudno teraz byłoby mi wymienić wszystkich z nazwiska ale co można powiedzieć to DZIĘKUJĘ BARDZO ZA POMOC.

Gościliśmy hodowców z Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Chorwacji. Mam nadzieję, że nasi koledzy zapamiętają tylko same pozytywne rzeczy i odwiedzą nas tak samo licznie za rok. Niektórzy mieli do pokonania daleką drogę ok. 1800 km w jedną stronę.

Państwa relacje fotograficzne ukazywały się niemal wszędzie, również media lokalne nas odwiedziły podczas OMP. Zainteresowanie samych zwiedzających nawet mnie zaskoczyło. Było dużo więcej osób niż w tamtym roku. Sobota i niedziela była bardzo oblegana. Czasami aby zobaczyć swoją ekipę musiałam wejść na trybuny. Czyli wychodzi po raz kolejny to, że reklama czyni cuda. W samej Czeladzi było kilka banerów reklamowych i 150 plakatów. Również czasopisma lokalne informowały o tym wydarzeniu. Bardzo byłam dumna, że nasza praca całego roku i tygodnia w te dwa dni znalazła swoje uhonorowanie. Obserwowałam rodziny z dziećmi, które po kilka razy przechodziły między regałami z ptakami. W tym roku było dużo więcej papug (o 100%) więc było co oglądać. Oczywiście dominowały w konkursie kanarki kolorowe i kształtne. Ale każdy hodowca i hobbysta znalazł na pewno coś dla siebie.

W ciągu OMP odbyło się szkolenie dla zainteresowanych z dziedziny drobnej egzotyki – szkolenie przeprowadził włoski sędzia pan Jari Spagna. Bardzo ubolewam, że tak mało osób skorzystało z jego ogromnej wiedzy. Jest to bowiem człowiek z pasją i może opowiadać godzinami. Jak już jesteśmy przy sędziach w tym roku zasilili nas koledzy z Niemiec i Czech również. Jak zawsze temat oceny budzi różne odczucia ale to jest temat do innej rozmowy. Wszystkim sędziom należy podziękować za ich pracę.

Na stoisku federacyjnym były do dyspozycji różne materiały w tym nowy standard "Nierozłączek". Każdy hodowca mógł zabrać sobie kalendarz PFO na 2019r. W tym roku nie zabrakło katalogów. Każdy hodowca dostał pamiątkowy dyplom, puchar za udział i drobny upominek od sponsorów. Wygrani mieli do dyspozycji specjalnie zaprojektowany medal, który miał nawiązywać do naszej historii. Puchary były w bardziej nowoczesnym stylu. W tym roku były też nowe wyróżnienia. Kogo nie było niech żałuje.

W sobotę odbyła się uroczysta kolacja dla hodowców na której obecnych było ponad 70 osób. Zabawa była myślę udana. Ale nie mi to oceniać.

Podczas tych Mistrzostw nawiązaliśmy nowe kontakty i w następnym roku który zbliża się wielkimi krokami PFO poszerzy współpracę międzynarodową – postawimy na specjalistyczne wystawy i pomyślimy o wspólnym wyjeździe ale o tym jeszcze nic więcej nie zdradzę. Niedługo się Państwo dowiecie.

Minusy - brak miejsc na giełdzie. Niestety nie da się wszystkich pomieścić i w następnym roku będzie trochę inna forma rezerwacji – elektroniczna aby uniknąć dodatkowych stresów. Pierwszeństwo zgłoszenia będzie brane pod uwagę. Myślę, że wydłużenie godzin przyjęcia w tym roku było dobrym pomysłem bo nie powodowało zatorów. Widzę również spore zmiany wśród podejścia samych hodowców do regulaminów, estetyki klatek wystawowych. Nawet wytrzymaliście Państwo niewygodę i byliście do końca w większości na ceremonii wręczenia nagród.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim hodowcom wszelakiej pomyślności, dużo szczęścia i spełnienia marzeń.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna