Relacja z kongresu COM – Rosmalen 2015 PDF Drukuj

Dnia 24.01.15 r. o godzinie 10.00 odbył się Kongres Światowej Organizacji Ornitologicznej COM, w którym uczestniczyli przedstawiciele większości państw należących do COM.

W Kongresie uczestniczyła delegacja Polskiej Federacji Ornitologicznej w składzie Jan Kamiński, Justyna Krawczyk oraz Marek Żyłkowski

Poniżej przedstawiamy relację z kongresu.

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata – Holandia 2015r. PDF Drukuj
Każdy hodowca z niecierpliwością czeka na zbliżające się wystawy ptaków, w tym na najważniejsze wydarzenie jakim są dla nas Ornitologiczne Mistrzostwa Polski oraz Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Rok 2014  po raz kolejny pokaże nam wyniki naszej pracy i zaangażowania. Sekcja Sędziów życzy wszystkim sukcesów hodowlanych i przypomina, że najbliższe Mistrzostwa Świata odbędą się w 2015 r. w Holandii

Drodzy hodowcy, warto spróbować swoich sił  na tak prestiżowej imprezie i warto do takiej imprezy przygotować się dużo wcześniej. Wielu z Was odwiedza corocznie największe giełdy i wystawy ptaków w Europie, dlatego jesteśmy pewni, że dobrej konkurencji, dobrej jakości ptaków nie będzie nam brakowało.

Strona interentowa Mistrzostw – http://mondialcom2015.com

 
Regulamin Wystaw Międzynarodowych COM PDF Drukuj
Zasady C.O.M., które należy przestrzegać, aby uzyskać status międzynarodowej wystawy C.O.M. (“International C.O.M. Show”).

• Każdy Klub, który chciałby uzyskać status międzynarodowej wystawy C.O.M. musi przesłać wniosek poprzez krajową organizację. Organizacja, jeśli zgodzi się na warunki, musi przesłać wniosek do Przewodniczącego COM (wraz z kopią dla Sekretarza). Zgłaszając wniosek, organizacja krajowa bierze na siebie odpowiedzialność za kalendarz wystawy i jej termin oraz gwarantuje obecność zagranicznych i krajowych sędziów OMJ, wymaganą na wystawie.

 
Międzynarodowy Kongres Ornitologiczny wTokio PDF Drukuj

W dniach 18-24 sierpnia 2014r w Tokio odbędzie się Kongres Ornitologiczny, a znawcy tematu wypowiedzą się na kilku zaplanowanych w tym czasie seminariach. Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ico2.jp, można również napisać do prof. Keisuke Ueda za pomocą e-maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , który na pewno z chęcią odpowie na wszystkie wasze pytania.
Dla tych wszystkich, którzy nie mają zaplanowanych wakacji, polecam kraj kwitnącej wiśni Japonię.

Justyna Krawczyk
Sekretarz Sekcji Sędziów

 

 

 
Sprawozdanie z Kongresu C.O.M. PDF Drukuj

Kongres C.O.M. odbył się w ramach wystawy Mistrzostw Świata w Bari w dniu 25 stycznia 2014 r. w hotelu Una Regina znajdującym się w miejscowości Torre a Mare, w odległości 14 km od Bari. Rozpoczął się o godz. 10 zgodnie z następującym harmonogramem:
1. Złożenie mandatów delegatów przez przedstawicieli krajów członkowskich.
2. Przemówienie Prezydenta C.O.M. Pana Salvatore Cirmi - w którym powitał delegatów i podziękował za pracę i zaangażowanie organizatorom konkursu i wystawy Mistrzostw Świata w Bari.
3. Sprawozdanie finansowe za rok 2013 przedstawił Skarbnik C.O.M. Pan Christian Lemee.
4. Sprawozdanie z działalności przedstawił Sekretarz Generalny C.O.M. Pan Konstantin Van Santen.

  • MŚ w 2015r. odbędą się w Holandi
  • MŚ w 2016r. odbędą się w Portugali
  • MŚ w 2017r. odbędą się w Hiszpani
  • MŚ w 2018r. odbędą się we Francji

W 2014r. zorganizowane zostaną wystawy o rangach międzynarodowych pod patronatem C.O.M. w następujących krajach: we Włoszech - 8 wystaw, w Hiszpani
– 4 wystawy, w Holandi - 3 wystawy oraz po jednej we Francji, Portugali, Belgi i Turcji.


5. Ogłoszenie reelekcji vice-Prezydenta C.O.M. Pana Domenico Rosa, oraz zastępcy   Sekretarza Generalnego C.O.M. Pana Carlosa Fernando Ramoa.
6. Przyjęcie nowych państw członkowskich do  C.O.M. Od 2014r. nowymi członkami C.O.M. zostały: Ukraina, Tunezja i Czarnogóra.
7. Podziękowanie Prezydenta C.O.M. Pana Salvatore Cirmi delegatom za udział w Kongresie i wysłuchanie hymnu C.O.M.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna