85 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się od 25.11 do 1.12.2024 roku w hali Arena w Gliwicach.
Zgłaszanie ptaków
Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 30 października 2024 do dnia 12 listopada 2024 roku na adres mailowy omp2024@pfo.info.pl
Zgłoszenia dokonujemy na formularzu (wraz z załącznikiem) pobranym ze strony pfo.info.pl/OMP 2024/Zgłaszanie ptaków (kliknij tutaj, aby przejść do formularza zgłoszeń)
Należy wypełnić wszystkie pola zaznaczone na wzorze kolorem żółtym. Niewypełnienie jakiegokolwiek wymaganego pola, bądź wypełnienie nieczytelne będzie skutkowało tym, że formularz nie zostanie uznany za ważny.
Uwaga! Zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie elektronicznie. Na miejscu nie będzie można zgłosić ptaków. Opłata naliczana jest od ilości zgłoszonych ptaków. Hodowca w momencie zgłoszenia ptaków zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za ich wystawienie- należy zapłacić za wszystkie ptaki zgłoszone.
W Mistrzostwach mogą brać udział wyłącznie hodowcy zrzeszeni w Polskiej Federacji Ornitologicznej. Hodowcy nie zrzeszeni w stowarzyszeniach Polskiej Federacji Ornitologicznej mogą wziąć udział wyłącznie w klasie powszechnej.
Jedyne zmiany, jakich będzie można dokonać na formularzu w dniu przyjęcia to numery obrączek/ptaków. W przypadku zgłoszenia większej liczby ptaków, niż przywieziona w dniu przyjęcia opłaty kolekcyjne za niedowiezione ptaki nie będą zwracane. W przypadku zgłoszenia liczby ptaków przekraczającej ilość pól w formularzu nadliczbowe ptaki należy wpisać na kolejnym formularzu – w takim wypadku dodatkowy formularz musi mieć wypełnione co najmniej rubryki: imię i nazwisko hodowcy.
Formularz nie będzie sprawdzany przez organizatora OMP pod względem merytorycznym, tzn. każdy hodowca musi samodzielnie określić i wpisać klasy zgłaszanych ptaków. W przypadku błędnego zaklasyfikowania należy liczyć się z dyskwalfikacją podczas oceny.
Organizator potwierdzi otrzymanie formularza zgłoszeniowego. Jeśli nie przyjdzie mailowe potwierdzenie prosimy o kontakt: +48660087956.
Opłatę kolekcyjnego najlepiej należy uiścić na rachunek bankowy PFO: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię, nazwisko oraz CIH (osoby, które mają) hodowcy, z dopiskiem „OMP 2024” w formie: „Jan Kowalski K999 OMP2023”. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 25zł. Opłatę można również dokonać na miejscu przy przyjęciu ptaków.
Opłata kolekcyjna:
Ptak pojedynczy zgłoszony elektronicznie – 18 zł
Kolekcja ptaków zgłoszona elektronicznie (koszt ptaka * 4) – 72 zł
Klasa powszechna (koszt jednego ptaka) – 25zł
Wypożyczenie klatki – 25zł. Zgłoszenia na wypożyczenie klatki tylko telefonicznie, SMS na numer telefonu +48660087956 (zgłoszenie ma zawierać imię, nazwisko, CIH, ilość klatek oraz rodzaj zgłaszanych ptaków). Klatki można wypożyczyć tylko dla kanarków oraz średnich i dużych papug.
Miejsce na giełdzie tylko dla wystawców – 120zł (ilość miejsc ograniczona). Zgłoszenia na giełdę tylko telefonicznie, numer telefonu +48660087956.
Przyjmowanie ptaków
26 listopada 2024, wtorek
10:00 – 17:30 – przyjmowanie ptaków
UWAGA! Podczas przyjmowania ptaków należy mieć ze sobą następujące dokumenty:
1. formularz zgłoszeniowy
2. załącznik do formularza zgłoszeniowego
3. potwierdzenie przelewu.
Brak pierwszych dwóch dokumentów (formularz i załącznik) będzie skutkował nieprzyjęciem ptaków.
Brak trzeciego dokumentu (potwierdzenie przelewu) skutkował będzie naliczeniem i pobraniem opłaty w chwili przyjęcia ptaków.
Wystawa
29 listopada 2024, piątek – WYSTAWA PTAKÓW
9:00 – 18:00 – wystawa otwarta dla zwiedzających
30 listopada, sobota – WYSTAWA PTAKÓW
9:00 – 17:00 – wystawa otwarta dla zwiedzających
1 grudnia 2023, niedziela – WYSTAWA PTAKÓW
9:00 – 13:30 – wystawa otwarta dla zwiedzających
13:00 – zakończenie giełdy
14:00 – zakończenie 85 OMP, wydanie ptaków wystawcom.
Kontakt:
Leszek Mryka – tel.kom. +48 660 087 956
Seweryn Stroński – tel. kom. +48 666 930 804
e-mail: biuro@pfo.info.pl

