Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Możliwość kupna klatek 2gr PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Rada Federacji umożliwi hodowcom zakup klatek wystawowych bezpośrednio od producenta. Zamówienia zbieramy do końca lutego. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt e-mail: prezydent@pfo.info.pl.

Będzie można zamówić dwa typy klatek z białym i zielonym tłem, przy czym pierwszy typ to klatka wystawowa obowiązująca na OMP, a druga to klatka treningowo-hodowlana.

Cena pierwszej 13 euro za sztukę. Cena drugiej 16 euro za sztukę.
Ilości jakie można zamówić zapakowane są po 8 szt w kartonie.

Rada Federacji
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Rada Federacji pragnie złożyć życzenia zdrowych, spokojnych świąt w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020!

 
Relacja z OMP i nie tylko PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Rok 2019 mija powoli i czas na małe podsumowanie. Jest to oczywiście tylko mój punkt widzenia.

Plan na ten rok, to co RF sobie założyła to zrealizowała i z tego jestem zadowolona. Cieszę się, że otaczali mnie ludzie kompetentni, na których zawsze mogłam liczyć. Dziękuje tu Kolegom z RF w szczególności Arturowi Kupczakowi za rok pracy praktycznie dzień w dzień ze mną na tel. lub e-mailu.  Dziękuję za pomoc i porady na które zawsze mogę liczyć Michałowi Horzeli, za pracę nad naszym czasopismem panu prof. Markowi Łabajowi i Karolowi Graczyńskiemu oraz sporej rzeszy współautorów „Ptaki hobby”. Dziękuje naszym Kolegom Robertowi Bossemu i Krzysztofowi Szymańskiemu za opiekę nad naszymi ptakami podczas Mistrzostw Europy Kanarka Kolorowego w Cesenie. Krzysztof będzie jechał również już niedługo do Portugali razem z naszymi znajomymi z Czech, Ladislavem Grodą i Rene Postulką. Między naszymi Federacjami zawiązała się współpraca co do konwoju ptaków na MŚ ale o tym szerzej na WZD PFO. Na MŚ w roku 2020 do Portugali z Polski pojedzie 55 ptaków. Dziękuję za pomoc w tłumaczeniach panu Tomaszowi Miśkiewiczowi.

Rada Federacji w 2019 roku zorganizowała 3 wyjazdy zagraniczne (na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Holandii, na wystawę specjalistyczną drobnej egzotyki w Czechach oraz na Mistrzostwa Europy Kanarka Kolorowego we Włoszech).

W 2019 roku PFO tworzyły 24 stowarzyszenia. W kolejnym roku myślę, że nasze szeregi zasilą 2 nowe, bo jesteśmy już po wstępnych rozmowach … ale czas pokaże, poczekajmy.

Jako Rada Federacji zakupiliśmy
 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

16 grudnia odbyło się zebranie Rady Federacji. Na zebraniu jednogłośnie przyjęto nowy regulamin CIH. Kliknij tutaj, by go zobaczyć. W związku z tym m.in. pojawiły się nowe wnioski o nadanie/usunięcie CIH (kliknij tutaj, by przejść do wniosków). Rezygnację z pełnionej funkcji (Wiceprezydent ds. organizacyjnych) ze względu na obowiązki zawodowe złożył Marcin Piskorski. Rezygnacja została przez panią Prezydent przyjęta. Panu Marcinowi dziękujemy za serce oraz czas poświęcony na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej. Stanowisko Wiceprezydenta ds. organizacyjnych objął Artur Kupczak. Do Rady Federacji jako członek dołączył Mirosław Kwiatkowski, któremu życzymy powodzenia w pracy na rzecz PFO. W styczniu zostanie wydany kolejny numer czasopisma.
Niebawem pojawi się relacja z Ornitologicznych Mistrzostw Polski oraz zdjęcia.

Rada Federacji
 
Wyniki Mistrzostw Polski 2019 PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Poniżej w linku prezentujemy medalistów 82 Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2019.

Rada Federacji
 
Giełda na OMP - dodatkowe miejsca! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Z racji licznych telefonów w sprawie możliwości związanych z wynajęciem stoiska giełdowego informujemy, że będzie dostępna druga sala na dole "sala baletowa" i w tym miejscu również odbędzie się giełda ptaków.

Każde stoisko będzie miało jednakową wielkość. Nie ma możliwości rezerwacji przez jednego hodowcę dwóch stanowisk. Nie przyjmujemy również zgłoszeń na regały handlowe i zgłoszeń od hodowców, którzy nie wystawiają swoich ptaków w konkursie podczas 82 OMP.

Zainteresowanych prosimy o kontakt tel: 793676433 lub mail: prezydent@pfo.info.pl

Rada Federacji
 
Zgłoszenia na OMP 2019 - ostatni dzwonek! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Zgłoszenia elektroniczne "po terminie" przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do 3 grudnia godzina 23:59. Po tej godzinie zamykamy pocztę i nie będzie już możliwości zgłoszenia dodatkowego, a tym bardziej pojawienie się z ptakami bez zgłoszenia elektronicznego na hali.

Bardzo prosimy o poważne podejście do sprawy, prosimy sprawdzić również skrzynki pocztowe czy każdy hodowca otrzymał potwierdzenie zgłoszenia.

Rada Federacji
 
Mistrzostwa Świata Portugalia - formularz zgłoszeniowy PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Poniżej prezentujemy formularz zgłoszeniowy na Mistrzostwa Świata Portugalia 2020. Prosimy o wypełnianie formularza zgodnie z klasami konkursowymi, które znajdują się poniżej w linku. Przypominamy, że koszt wystawienia 1 ptaka to 16 euro, obligatoryjny koszt katalogu 15 euro. Zgłoszenia oraz potwierdzenie wpłaty (równolegle) należy przesyłać w terminie do 5 grudnia 2019 na adres e-mail: biuro@pfo.info.pl. Wpłaty należy dokonać w złotówkach na konto PFO, nr konta bankowego: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 po kursie 4,50 euro, Tytułem "Mistrzostwa Świata 2020 Portugalia".

Jeśli będą problemy z prawidłowym określeniem klas wystawowych lub wypełnieniem formularza prosimy o kontakt (biuro@pfo.info.pl ; tel: 783392292).

Rada Federacji
 
Aktualizacja Standardu Kanarka Kształtnego E PDF Drukuj

Drodzy hodowcy oraz sędziowie

Poniżej w linkach znajdziecie aktualizację standardu kanarka kształtnego o Rogetto oraz Salentiano. Prosimy w szczególności sędziów o zapoznanie się.

Rada Federacji
 
Spotkanie integracyjne - informacje PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

W tym roku spotkanie integracyjne odbędzie się w pięknej sali kominkowej - Hotel Szafran & Restauracja Szafranowy Dwór.
14 grudnia 2019 - od godziny 17:30 do 23:00

Adres: Będzińska 82, Czeladź, 41-250

Koszt 80 zł od osoby w tej cenie jest:

Zupa
★ Barszcz wigilijny z uszkami

Danie główne
★ Filet z karpia panierowany / kapusta z grzybami /
ziemniaki puree z aromatem gałki muszkatołowej

Deser
★ Piegusek – biszkopt makowy z kremem kokosowym

Bufet zakąsek zimnych
★ Karp po żydowsku z bakaliami
★ Rolmopsy śledziowe z cebulką
★ Rolada z indyka z kaczą wątróbką
★ Plastry wędzonego schabu z grzybkami i cebulką
★ Tradycyjny szałot śląski z boczkiem, cebulą i śledziem
★ Carpaccio z buraka z rukolą i serem kozim
★ Wybór pieczywa / masło smakowe

NIELIMITOWANY PAKIET NAPOJÓW
★ kawa
★ herbata
★ soki owocowe
★ kompot z suszu

Alkohole płatne dodatkowo według zużycia
Wino Sendas Del Rey 0,75 l – 35,00 PLN
Wódka Wyborowa 0,5l – 35 PLN

Osoby zainteresowane proszę o kontakt tel. 793676433. Zapisy do 1 grudnia.

Serdecznie Wszystkich Hodowców zapraszam, będzie nam miło z Państwem się spotkać przy jednym stole w tak uroczystym dla nas dniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 13

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna