Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Pragniemy poinformować, iż nadal zajmujemy się ciężkim tematem zniesienia rejestracji powszechnie hodowanych gatunków ptaków. Mimo pandemii odbyliśmy parę spotkań w Biurach Poselsko-Senatorskich oraz zwróciliśmy się o pomoc do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie.

Przedstawiamy dwa pisma:

Nie odpuszczamy w tym temacie i prosimy jeszcze o trochę cierpliwości.

Sekcja CITES
 
Walne Zebranie Delegatów 2020 PDF Drukuj

Szanowni Państwo

Rada Federacji zwołuje na dzień 24 września 2020 roku Walne Zebranie Delegatów. Z racji panującej pandemii odbędzie się ono w formie telekonferencji. Początek o godz. 18:00.

 

Proponowany porządek obrad:

1. Wybór Przewodniczącego i Prezydium Zwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie i zatwierdzenie rocznych sprawozdań Finansowego, Rady Federacji i Komisji Kontroli Wewnętrznej.

4. Wybory uzupełniające do Rady Federacji

5. Zatwierdzenie rocznego planu pracy oraz preliminarza finansowego Rady na 2020r.

6. Głosowanie w spawie zatwierdzenia decyzji RF dotyczących przyjęcia w poczet członków rzeczywistych PFO, nowego stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt Futerkowych w Miejskiej Górce.

7. Ustalenie wysokości składek członkowskich na 2021 r.

8. Inne sprawy - wolne wnioski, zapytania.

9. Zamknięcie obrad.

 

Na okoliczność pandemii został przyjęty regulamin WZD - treść można zobaczyć tutaj.

 

Rada Federacji
 
Obrączki na 2021 rok - ceny PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Poniżej prezentujemy ceny obrączek na 2021 rok. Obrączki będzie wzorem ubiegłych lat dostarczał czeski producent Sestak.
Będzie można zamówić również niemieckie obrączki plastikowe (rozmiar 3.0). Cena będzie podobna jak w ubiegłym roku, zostanie ona ustalona w nadchodzącym tygodniu.

2.0 - 4.5 (mm) = 1.10 zł
5.0 - 6.5 (mm) = 1.25 zł
7.0 - 7.5 (mm) = 1.60 zł
8.0 - 11.0 (mm) = 2.65 zł
8.0 - 18.0 (mm) nierdzewne = 4.30 zł

Rada Federacji
 
Obrączki na rok 2021 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Obrączki na sezon 2021 będzie można zamówić tak jak w poprzednich sezonach za pośrednictwem platformy federacyjnej. Pierwszy termin zamawiania obrączek rozpocznie się od 23 sierpnia i skończy 6 września. Pozostałe terminy będą następujące:

– 15-30 listopada 2020 roku 
– 15-31 stycznia 2021 roku 
– 15-31 marca 2021 roku
– 15-30 maja 2021 roku

Ceny obrączek zostaną przedstawione w najbliższych dniach. Niestety będą one wyższe w porównaniu do poprzednich lat, ponieważ producent podniósł ceny.

Tak jak w ubiegłym roku będzie można zamówić plastikowe obrączki 3.0 u niemieckiego producenta.

Ważne uwaga dla hodowców: Jeżeli PFO ustala termin zamawiania obrączek do dnia 6 września to jest to termin dla Stowarzyszeń, a nie dla hodowców. Jeżeli Hodowca wyśle 6 września zamówienie do swojego Stowarzyszenia nie zostanie ono uwzględnione i wprowadzone do platformy, gdyż nikt nie będzie czekał na niezdecydowanych. Bezpiecznym terminem – chyba, że Stowarzyszenia wyznaczą własne – jest data 1 września jako ostateczna na składanie zamówień na obrączki do swoich Stowarzyszeń.

Rada Federacji

 
OMP 2020 PDF Drukuj

Rada Federacji już teraz zaprasza na 83 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 2020. Szczegóły przedstawimy niebawem.


 
Zapotrzebowanie na sędziów PDF Drukuj

Przypominamy, że 15 września upływa termin zgłaszania zapotrzebowania na sędziów na konkursy 2020. Prosimy wysyłać je na: biuro@pfo.info.pl oraz ekspert1@pfo.info.pl.

Rada Federacji

Kolegium Sędziów

 

 
Nadzwyczajne Zebranie Delegatów PDF Drukuj

Szanowni Państwo

Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej zwołuje na dzień 21 czerwca 2020 roku Nadzwyczajne Zebranie Delegatów w następującym celu:

1. Zmiana Regulaminu Walnego Zebrania Delegatów
Zebranie odbędzie się w siedzibie PFO tj.: ul. Hallera 28, Katowice o godzinie 10:00 (w pierwszym terminie), a w przypadku braku obecności 50% wszystkich delegatów zebranie odbędzie się w 2 terminie o godzinie 10:30.

Uzasadnienie:

Zgodnie z zapisami naszego statutu, które niewątpliwie są skorelowane z ustawami podatkowymi, zatwierdzenie sprawozdania finansowego powinno nastąpić do dnia 30 czerwca 2020 roku. Jednakże wprowadzony w Polsce stan epidemii wywołanych chorobą COVID-19 sprawił, że Ministerstwo Finansów przedłużyło termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego do dnia 30 września 2020 roku. Rada Federacja pragnie aby Zebranie Delegatów odbyło się w tradycyjnej formie, ale póki co, ograniczenia wprowadzone przez Radę Ministrów wykluczają taką możliwość. Wobec powyższego Rada Federacji obawiając się, że stan epidemii lub zagrożenia epidemicznego nie będzie zniesiony przed 30 września 2020 roku pragnie przygotować się na taką ewentualność. Rada Federacji przygotuje ewentualne propozycje – zapisane regulaminem – które pozwolą na przeprowadzenie Zebrania Delegatów, a tym samym zatwierdzenie sprawozdań finansowych w terminie przedstawionym przez Ministerstwo Finansów.

Z racji tego, ze nadzwyczajne zebranie obraduje tylko w celu dla którego zostało zwołane oraz faktu, że do regulaminu zostaną wprowadzone 2-3 zmiany otwierające możliwość zdalnego przeprowadzenia zebrania Rafa Federacji uważa, że zebranie nie potrwa dłużej niż 10 minut.
Przypominamy Delegatom o obowiązkowych maseczkach ochronnych - sala zostanie przygotowana tak aby zachować wszelkie normy bezpieczeństwa.

Prezesów wszystkich stowarzyszeń prosimy o kontakt tel. (793-676-433) z prezydentem PFO, abyśmy mogli ustalić ilość osób i odpowiednio przygotować dla państwa salę.

Rada Federacji
 
Aktualizacja Standardu Kanarka Kształtnego E Arlekin Portugalski PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją Standardu Kanarka Kształtnego - Sekcja E - Arlekin Portugalski.

Rada Federacji
 
Odszedł od nas Karol Podolinsky PDF Drukuj

"Umiera się nie dlatego,by przestać żyć, lecz po to,by żyć inaczej".

Drodzy Hodowcy z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś rano odszedł od nas Kol. Karol Podolinsky ze Słowacji.

Zapamiętamy Go w Polsce jako człowieka życzliwego, oddanego swojej pasji, z wielką sympatią do Polaków. Zależało Mu, na dobrej współpracy między naszymi krajami. Obecny był na różnych polskich wystawach przez wiele lat.

Rozmawiałam z Nim tydzień po operacji i chciał przyjechać mimo choroby i uczestniczyć w OMP. Niestety zdrowie Mu już na to nie pozwoliło.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Bliskim i Rodzinie.

Będzie wszystkim nam Go brakowało .

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Rada Federacji pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was błogosławieństwem i siłą, a Jego troska wesprze w każdych trudach. Wierzmy w zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią. To przesłanie nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, niech stanie się źródłem radości i nadziei. Niech ten czas będzie nowym początkiem i nowym impulsem do życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna