Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Kilka słów od nowego Prezydenta - Leszka Mryki PDF Drukuj

Szanowni Państwo!

27 marca 2022r zostałem powołany przez delegatów podczas Walnego Zebrania Delegatów na funkcję prezydenta Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Moje powołanie na tą funkcję dla mnie samego było niespodziewane. Nie miałem zatem czasu, żeby konkretnie przygotować się do tej roli. Na wstępie, więc za wszystkie niedociągnięcia przepraszam, i zapewniam że w miarę upływu czasu postaram się, aby wszystko nadrobić.

Nie było także czasu, aby przygotować jakikolwiek program czy pomysły, które można by przedstawić jako plan na moją kadencję. Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć to to, że moim priorytetem jest współpraca z prezesami zarządów stowarzyszeń należących do PFO, dlatego że to my wspólnie tworzymy tą federację, dla nas i mam nadzieje kolejnych pokoleń hodowców. Potrzebne jest wspólne i zgodne działanie dla dobra naszej federacji.

Oczywiście liczę również na owocną współpracę i wsparcie ze strony Rady Federacji.

Ostatnie wydarzenia, w tym pandemia i aktualna sytuacja na świecie wpływają także na naszą pasję, czyli hodowlę ptaków. Mam nadzieję, że w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach, wspólnie możemy podjąć wiele inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju PFO i naszych hodowli.

Chciałbym złożyć podziękowania kończącej swoją kadencję Radzie Federacji, w szczególności osobom z którymi jako prezes stowarzyszenia miałem ciągły kontakt i otrzymałem wiele pomocy,  Pani Prezydent Justynie Krawczyk oraz Panu Arturowi Kupczakowi.

Bardzo dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wiele dobrego.

Leszek Mryka
Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna