Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Jubileusz 115 rocznicy Stowarzyszenia Poznańskich Hodowców "Canaria 02" PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

SHP "Canaria 02" jest  stowarzyszeniem należącym do Polskiej Federacji Ornitologicznej mogącym się pochwalić udokumentowaną historią tylu dziesiątek lat,  115 lat tylko można pozazdrościć!!!  Obchody odbyły się uroczyście. W jubileuszu uczestniczyli koledzy, a zarazem przedstawiciele Zarządów stowarzyszeń "Calisia" i "Kakadu" oraz jedno stowarzyszenie nie będące członkiem PFO. Nie znałam wcześniej listy zaproszonych Gości, więc ich obecność na tym spotkaniu mile mnie zaskoczyła.

Może dlatego, że się nie spodziewałam aż tak swobodniej, życzliwej  i koleżeńskiej atmosfery. W tamtym miejscu, wśród takich ludzi miało się wrażenie, że wracasz do domu po długiej podróży, a tam czeka na ciebie rodzina zaaferowana codziennymi obowiązkami. Muszę się przyznać teraz do czegoś, że widok członków wyżej wymienionych Zarządów uśmiechniętych, zadowolonych ze wspólnego bycia razem z innymi hodowcami lekko mnie wzruszył i musiałam mieć chwilę aby wejść  swobodnie do głównej sali. Taki widok to niby nic, a jednocześnie tak wiele.

 

Tak powinno być zawsze i wszędzie, że mimo różnych stowarzyszeń, poglądów, historii, tradycji jesteśmy wszyscy razem Polską Federacją Ornitologiczną, ludźmi o jednej pasji i jednym celu – przetrwać niekorzystny dla nas wszystkich czas i zachować i przekazać dalszym pokoleniom poziom polskiej hodowli. Zwykle PFO jest odbierana, a raczej jej funkcja, jako czteroosobowy twór od spraw zbędnych, a tak naprawdę PFO to my wszyscy razem i każdy z osobna w dzisiejszych czasach.

Oczywiście jak to na "urodzinach" bywa, nie zabrakło tortu i szampana. Odśpiewaliśmy "Dwieście lat" choć pewnie nie wypadliśmy tak dobrze jak oceniane tego dnia kanarki harceńskie ale na pewno byliśmy w zbliżonej punktacji. Zawsze mogliśmy wypaść w stylu ..." Śpiewać każdy może..."

Delegacje ofiarowały upominki okolicznościowe, statuetki, podziękowania i złożyli je ze szczerymi gratulacjami na ręce Prezesa, Pana Wiesława Krajewskiego.

Cała uroczystość pomimo jej całej okazałości , zachowała niezwykłą prostotę. Poziom niesamowity, tu nikt nie upierał się że jego istnienie datuje się na 100 rok p.n.e. Skromność  hodowców stowarzyszenia i gości była godna podziwu.  Zarząd jak zwykle stanął na wysokości zadania i zaskoczył przybyłych gości i hodowców materiałem filmowym. Był to dokument poświęcony całej historii przemian poznańskich hodowców i ich stowarzyszenia. Film oglądało się z zapartym tchem i mam nadzieję, że będzie upubliczniony.

W ten dzień wręczono nagrody najlepszym hodowcom kanarków harceńskich. Na obecną chwilę poznańskie stowarzyszenie jest jednym z „przodujących”. Koledzy organizują imprezy społeczne, kładą duży nacisk na rozwój światopoglądu dzieci i młodzieży, dbając tym samym o dalsze losy poznańskiej hodowli aby te kolejne karty w kronikach zapełnić.  Zapełnić takim dorobkiem jakim się dziś mogą pochwalić.

Zarząd zrobił mi małego psikusa, bo podczas jubileuszu obecna była telewizja regionalna. Rzekłabym: a to ci pech... Lekko się zestresowałam i wszystko to co miałam do powiedzenia „wyleciało” w jednej chwili. Trudno... Dobrze, że inni dużo lepiej wypadli, a ja byłam zadowolona jak redaktor nas opuścił i chyba nie tylko ja, bo wtedy atmosfera się rozluźniła i każdy bez skrępowania poruszał różne tematy. Nie zabrakło tego dnia rozmów ważnych, dotyczących zbliżających się Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata.

Wieczór zakończył się grupowym wspólnym zdjęciem i tym samym ten piękny dzień, jubileuszowy dzień dobiegł końca.

Dziękuję Zarządowi Stowarzyszenia Ptaków „Canaria 02” za zaproszenie. Panu Bogdanowi Rybarczykowi za ufundowanie banera jubileuszowego dla PFO.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna