Informacje z sekcji
Komunikat 8/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Przypominamy, że do 15 września należy wysłać zgłoszenie zapotrzebowania na sędziów (na nowym druku dostępnym w zakładce SĘDZIOWIE).

Kolegium Sędziów oraz Rada Federacji

 
Komunikat 7/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 24 czerwca 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28 odbyło się Zebranie Kolegium Sędziów.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem (kliknij, aby go zobaczyć).

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z:

 

 
Komunikat 6/2017 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Zebranie Kolegium Sędziów odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28.

W programie:
1. Omówienie zmian w Regulaminie Kolegium Sędziów po nowelizacji.
2. Nowelizacja standardów.
3. Nowelizacja klas wystawowych.
4. Przygotowanie programu ujednolicenia klatek wystawowych.
5. Uregulowanie zobowiązań statutowych (składki)

 
Komunikat Kolegium Sędziów 5/2017 w sprawie szkolenia PDF Drukuj

W dniu 21 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie PFO (Katowice ul. Gen. J. Hallera 28) odbędzie się szkolenie w zakresie:

- genetyki hodowlanej,
- podstaw dziedziczenia,
- zasady kojarzenia w różnych mutacjach,
- jakich kojarzeń powinno się unikać.

Wykładowca prof. Marek Łabaj. Uczestniczyć mogą wszyscy hodowcy zrzeszeni w PFO, wystarczy zgłosić do 15 maja swą obecność telefonicznie (662210350) lub e-mailem: hod@pfo.info.pl Zgłoszenie jest podyktowane przygotowaniem sali na odpowiednią ilość miejsc.

Serdecznie zapraszam

Jan Kamiński

 
Komunikat Kolegium Sędziów 4/2017 w sprawie zebrania sędziów PDF Drukuj

W dniu 25.03.2017r. (Katowice- Szopienice) odbyło się Zebranie Sekcji Sędziów. W zebraniu uczestniczyła dość liczna grupa sędziów oraz kandydaci na eksperta. Zebraniu przewodniczył Prezes Sekcji Sędziów. Omówiono według programu:

1) Podsumowanie sędziowania za rok 2016.

W roku 2016 odbyło się 41 konkursów w tym 2 zagraniczne (Ukraina, Czechy). Podjęto temat zażalenia, jakie wpłynęło na pracę sędziego podczas OMP. Dyskusja była burzliwa i ostateczne decyzje w sprawie sędziego zapadną podczas Walnego Zjazdu Sekcji Sędziów.

Omówiono również uwagę jednego z Oddziałów - Stowarzyszenia PZHKiPE w sprawie wysokich kosztów dojazdu. Tu sędziowie byli zgodni, co do tego, że Stowarzyszenia muszą się liczyć z kosztami dojazdu, czasami przewyższającymi koszt samej oceny. Wyjaśniając, hodowcy powinni również mieć na względzie to, że nie każdy sędzia „z okolicy” będzie miał możliwość i czas wolny w podanym terminie. Dużo zgłoszeń, które wpływają od Stowarzyszeń nie są poprawnie wypisywane. Brakuje danych kontaktowych, podana jest niepoprawna liczba kolekcji, niektóre osoby za kolekcję uznają dwa ptaki. Więc nie trudno o problemy. Przypominamy, że zawsze jest możliwość imiennego zaproszenia sędziego na ocenę, co nie jest oczywiście jednoznaczne z przyjęciem przez sędziego takiego zlecenia (względy zdrowotne, możliwość dojazdu, czas wolny, nagłe sytuacje).

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15
Polska Federacja Ornitologiczna