Informacje z sekcji ds. CITES
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Poniżej przedstawiamy Państwu odpowiedź na zapytanie poselskie które otrzymaliśmy od Biura Bolesława Piechy.

Sekcja CITES
 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Pragniemy poinformować, iż nadal zajmujemy się ciężkim tematem zniesienia rejestracji powszechnie hodowanych gatunków ptaków. Mimo pandemii odbyliśmy parę spotkań w Biurach Poselsko-Senatorskich oraz zwróciliśmy się o pomoc do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie.

Przedstawiamy dwa pisma:

Nie odpuszczamy w tym temacie i prosimy jeszcze o trochę cierpliwości.

Sekcja CITES
 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Sekcja CITES nie przestaje walczyć o zmiany w rejestracji papug i ptaków egzotycznych. Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze pismo, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Środowiska.

Sekcja CITES
 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Po długim czasie ponownie coś drgnęło w naszych staraniach o wyłączenie z rejestracji powszechnie hodowanych gatunków ptaków. Regularnie kontaktujemy się Ministerstwem Środowiska, aby w końcu zaszły zmiany w Ustawie o Ochronie Przyrody. W naszych staraniach wspiera nas zaprzyjaźniony Poseł Czesław Sobierajski. Wysłaliśmy list do Ministra Andrzeja Szwedy- Lewandowskiego z prośba o przyśpieszenie prac nad zmianami w ustawie, ponieważ nasze sprawy utknęły. Otrzymaliśmy odpowiedz od Zastępcy Dyrektora Departamentu Ochrony Przyrody Agnieszki Dalbiak, że projekt ustawy jest w procedowaniu. Poniżej zamieszczamy ową odpowiedź. Chcielibyśmy również nadmienić, że zostaliśmy zaproszeni do Ministerstwa Środowiska w celu rozmowy na temat naszych problemów. Wyjazd na to spotkanie planujemy na miesiąc luty 2018.

Sekcja CITES
 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Poniżej wiadomość, którą otrzymaliśmy z Departamentu Ochrony Przyrody w sprawie zmian w Ustawie o Ochronie Przyrody:

Szanowny Panie,

Oceniamy czas trwania procesu legislacyjnego związanego z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody na jeszcze kilka miesięcy. Natomiast ewentualne zniesienie obowiązku rejestracji wybranych gatunków zwierząt nastąpi dopiero po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Środowiska, wydanego na podstawie delegacji, która jest w projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Czyli, najpierw będzie ogłoszona ustawa, a potem rozporządzenie. Opinii PROP, dotyczącej proponowanej listy gatunków wyłączonych z rejestracji, jeszcze nie otrzymaliśmy.
Z poważaniem

Barbara Zbiegieni
Radca Ministra
Departament Ochrony Przyrody

Dodatkowa lista ptaków, o której wspomina Pani Zbiegieni to gatunki, o których już wcześniej wspominaliśmy czyli: Kakadu rózowa, Amazonka niebieskoczelna, Amazonka kurika, Lora wielka, Rudosterka zółtobrzucha, Rudosterka czerwonobrzucha, Rudosterka Brązowoucha, Nierozłączka taranta, Wróbliczka zielonorzytna, Czyż czerwony

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna