Dnia 23 września odbyło się kolejne zebranie, na którym omówiono najistotniejsze sprawy związane ze zbliżającymi się Ornitologicznymi Mistrzostwami Polski oraz Mistrzostwami Świata w Holandii.
Zebranie Rady otworzyła Prezydent PFO – Justyna Krawczyk przedstawiając ustalony wcześniej porządek zebrania.
1) Punktem pierwszym był podział prac związanych z MŚ. Ustalono, że odpowiedzialnym za przyjęcie zgłoszeń będzie wiceprezydent Jan Kamiński i do niego należy kierować zgłoszenia. Za wpisy do platformy holenderskiej – Artur Kupczak. Odpowiedzialność za bieżące informacje spada na prezydent PFO oraz wiceprezydenta Marcina Piskorskiego.
2) Rada Federacji postanowiła przeznaczyć środki finansowe na zakup materiałów i wykonanie przez hodowcę, dwóch wolier dla dużych papug oraz na częściowy zakup włoskich klatek wystawowych na OMP. Tu należy dodać, że rezerwacji klatek wystawowych w pierwszej kolejności dokonują goście zagraniczni. Ponadto ustalono rodzaj medali i ich docelowy koszt. Wybrano w tym roku 2 firmy zajmujące się sprzedażą pucharów, od których Federacja zakupi niezbędne ilości.
3) Kolejno omówiono drugi numer czasopisma, który będzie dostępny od 2 października. Wysyłka będzie odbywała się na takich samych warunkach jak w przypadku pierwszego numeru.
4) Na mocy uchwały nr 5/2018 przyjęto jednogłośnie w poczet kandydatów na członka rzeczywistego, Roztoczańskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z siedzibą w Zamościu. Nr. KRS0000743646.
5) Omówiono przybliżone koszty związane z zamówieniem sędziów z zagranicy i sposób ich rozliczenia. W tym roku do oceny wystawianych ptaków na 81 OMP w Czeladzi oprócz sędziów z naszej Federacji zostali zaproszeni sędziowie z zagranicy:
- 2 sędziów z Czech
- 1 z Włoch
- 6 z Niemiec w tym 1 sędzia do oceny kanarków wodnotokowych.
6) Rada Federacji wprowadziła niewielkie zmiany w ORKiW (Uchwała nr 6/2018). Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.
7) Prezydent przedstawiła propozycje i uwagi hodowców związane z możliwością uczestnictwa osób niebędących w stowarzyszeniach członkowskich PFO. Po głębokiej analizie i dyskusji Rada Federacji ustaliła, że koszty „kolekcyjnego” to wysokości dwukrotnej stawki podstawowej (Uchwała Nr 7/2018).
Sekretarz PFO Marek Winek |