Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Rezygnacja członków Rady Federacji PDF Drukuj

Informujemy, iż ze swoich stanowisk w Radzie Federacji zrezygnowali:

Mariusz Herich – Wiceprezydent ds. Organizacyjnych

Jerzy Kozik – Sekretarz

Dziękujemy za poświęcenie i trud włożony w pracę na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Rada Federacji PFO

 
Podziękowanie za OMP Poznań 2016 PDF Drukuj

Do uczestników 79. Ornitologicznych Mistrzostw Polski Kanarków Śpiewających Harceńskich i Wodnotokowych Poznań 2016

Z całego serca pragnę podziękować Hodowcom Kanarków Harceńskich ze Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań za szczególny wkład pracy w organizację oraz obsługę imprezy.

Kolegom: Sławkowi Stecowi, Marianowi Norberciakowi, Michałowi Magnerowi, Jackowi Marzolowi, Zenonowi Seidlitzowi, Robertowi Bossemu, Andrzejowi Kozłowskiemu, Zdzisławowi Mikule i Adamowi Rudeckiemu za ogromne zaangażowanie i poświęcenie.

Drogim Paniom: Urszuli Godek, Barbarze Norberciak, Marzenie Stec i Jej córce Nadii, Joli Podlewskiej oraz Markowi Baumowi za przygotowanie smacznych posiłków i obsługę kuchni.

Panu Jerzemu Kozikowi za dostarczone puchary.

Panu Łukaszowi Wejmanowi za wspaniałe podejście i podziękowanie dla Sędziów.

Pani Małgorzacie Marcinkowskiej oraz Panu Marcinowi Piskorskiemu za wsparcie w tłumaczeniu języka niemieckiego.

Specjalne podziękowania dla Sędziów i wszystkich Uczestników Konkursu Śpiewu Kanarków Harceńskich i Wodnotokowych.

Prezes Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań Wiesław Krajewski

Od lewej: hodowcy kanarków Harceńskich i Wodnotokowych

 
Obrączki 2017 - odbiór PDF Drukuj

Przypominamy, że obrączki na rok 2017 będą do odbioru na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski w Czeladźi (16-18.12).

 
OMP CZELADŹ vs. wirus ptasiej grypy (H5N8) PDF Drukuj

W związku z Komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia w Polsce ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) hodowcy województwa zachodniopomorskiego oraz województwa lubuskiego zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia weterynaryjnego wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii, potwierdzającego zdrowie ptaków.

 
Informacja na temat OMP PDF Drukuj

Pragniemy przypomnieć, iż klatki wystawowe przyjmowane na OMP 2016 muszą być wyłożone białą kartką a4. Przypominamy, że klatki muszą być czyste i wolne od brudu zarówno z zewnątrz jak i w wewnątrz.

Dla hodowców chcących zachować higienę w klatkach wystawowych na wyższym poziomie, w trakcie przyjęcia ptaków będzie możliwość zakupu zrębków bukowych.

Ponadto przypominamy, iż OMP to wydarzenie kulturowe, na którym obowiązują szczególne kryteria zachowania. Surowo zabrania się spożywania alkoholu jak również palenia papierosów na terenie ośrodka MOSIR CZELADŹ. Wszelkie nadużycia będą zgłaszane służbą porządkowym.

Proszę również zwracać szczególną uwagę na wypowiadane słowa własne jak również kolegów, pamiętajcie Państwo, iż bardzo często zwiedzającymi są małe dzieci.

Rada Federacji

 
Porządek obrad NWZD PDF Drukuj

Przedstawiamy proponowany porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów, które odbędzie się w dniu 17.12.2016 r. w Czeladzi (HALA MOSiR, miejsce OMP) o godz. 9.00.

1. Otwarcie zebrania;

2. Wybór prezydium;

3. Przyjęcie porządku obrad;

4. Dyskusja w sprawie zmian w Radzie Federacji, powołanie nowych członków Rady;

5. Głosowanie nad przyjęciem uchwały Rady Federacji w sprawie przyjęcia nowego członka;

6. Wolne wnioski i zapytania;

7. Zamknięcie obrad.

 

Rada Federacji PFO

 
79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski (sekcja A i B) PDF Drukuj

 

79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski klas A i B odbędą się od 7 do 11 grudnia 2016 roku w Domu Kultury "Na Skarpie" w Poznaniu, Os. Piastowskie 104.

Wszystkie informacje na temat OMP Kanarków Śpiewających Harceńskich i Wodnotokowych znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć).

Kontakt:
Wiesław Krajewski – tel. kom. +48 502 582 311
Sławomir Stec – tel. kom. +48 609 399 235

 
79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

79 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski (za wyjątkiem klas A i B) odbędą się od 13 do 18 grudnia 2016 roku w hali MOSiR w Czeladzi.

Zgłaszanie ptaków

Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 15 listopada 2016 do dnia 30 listopada 2016 roku na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Uwaga! W tym roku opłatę kolekcyjnego należy uiścić na rachunek bankowy PFO - 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię oraz nazwisko hodowcy, z dopiskiem "OMP 2016". Podczas przyjmowania ptaków należy mieć ze sobą potwierdzenie przelewu. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 20zł.
Przekroczenie terminu zgłoszenia ptaków skutkowało będzie naliczeniem wyższego kolekcyjnego.

 
Nadzwyczajne WZD PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

 

Rada Federacji postanawia zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się dnia 17 grudnia 2016 roku w Czeladzi od godz. 9.00.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów zostaje zwołane w celu zapewnienia stabilnej i ciągłej pracy Rady Federacji poprzez uzupełnienia składu Rady Federacji, obsadzając stanowisko Prezydenta, którego ostatnie Walne Zebranie Delegatów nie wyłoniło.

Uprzejmie prosimy, aby Stowarzyszenia poważnie podeszły do tematu i na nadchodzące Zebranie przedstawiło własnych kandydatów.

 

Porządek obrad zostanie opublikowany i przesłany do Państwa do dnia 7 listopada.

 

Dbając o dobro hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach tworzących PFO - Członkowie Rady Federacji

 
Odpowiedź na pismo PZHKiPE PDF Drukuj

W odpowiedzi na pismo zamieszczone na stronie Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych:

 

„… Informujemy hodowców ze Zarząd PZHKiPE nie ma żadnego wpływu na wysokość cen obrączek, ani na termin i sposób ich zamawiania. Wszystkie te kwestie zależą od Rady Federacji PFO. …”

„… Grudniowy termin zamawiania obrączek został zlikwidowany przez PFO. …”

 

Informujemy, że PFO bezpośredniego wpływu na cenę obrączek również nie ma. Nie jest producentem, a tylko pośredniczy w zamawianiu obrączek. Z pośród nadesłanych ofert cenowych została wybrana najkorzystniejsza. Rada Federacji po negocjacjach zaakceptowała zaoferowane ceny, które uwzględniają podniesiony koszt surowca oraz osłabiony kurs złotówki na rynku walut.

W czasie Walnego Zebrania Delegatów na wyraźną prośbę delegata PZHKiPE zostały omówione terminy zamawiania obrączek, po dyskusji Rada Federacji postanowiła przenieść termin grudniowy na styczeń. Jednocześnie przypominamy, iż obrączki z symbolem roku 17 powinny być używane do obrączkowania ptaków wyklutych w roku kalendarzowym 2017.

Pełna treść pisma PZHKiPE znajduje się tutaj (kliknij, aby otworzyć).

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 38
Polska Federacja Ornitologiczna