Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Współpraca z czasopismem "Papousci" PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Polska Federacja Ornitologiczna ... nie zwalnia kroku. Od tego roku przyjaźń polsko-czeska się zacieśni. Czasopisma "PAPOUSCI" i "Ptaki hobby" nawiązały współpracę, która będzie się opierała na wymiennych artykułach. Na stronie głównej niedługo ukaże się kilka komunikatów o tym jakie możliwości będzie miał hodowca PFO w 2019 roku.

Osobiście bardzo dziękuję Pani Milenie Vankovej za pomoc. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie spełniała oczekiwania hodowców obu państw.

Nasz kolejny numer trafi do państwa w pierwszej połowie stycznia.  Możliwa będzie również prenumerata czeskiego czasopisma.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO


 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - kolejne ważne informacje PDF Drukuj

Drodzy hodowcy wystawiający ptaki na Mistrzostwach Świata,

Osoby, które chcą zmienić numery obrączek wcześniej zgłoszonych ptaków muszą podać nowe numery (i numery stare, te które chcą zamienić) na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 31.12.2018r. W dniu przekazania ptaków operacja ta będzie bardzo problematyczna, proszę więc wyrobić się w podanym terminie.

Dno transportówek sowicie wysypujemy karmą, poidła powinny mieć gąbki. Ruszt z dnia transportówek dobrze byłoby usunąć - ptaki mogą o nie zniszczyć upierzenie.

Rada Federacji

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - miejsce odbioru ptaków PDF Drukuj

Uwaga! Zmiana godzin!

Drodzy hodowcy wystawiający ptaki na Mistrzostwach Świata,

Informujemy że ptaki będą odbierane w dniu 2 stycznia w następujących miejscach:

- Poznań (Skowronkowa 4, Luboń) - godzina 13:00

- MOSiR Czeladź, Sportowa 2 (pomieszczenie giełdy) - godzina 19:00

Rada Federacji

 
81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Czas mija nieubłaganie i to na co czekaliśmy cały rok jest już za nami. Teraz cieszymy się Świętami i przygotowujemy do wyjazdu do Holandii na Mistrzostwa Świata, ale należy zrobić mały rachunek sumienia i zdać Państwu relacje okiem organizatora.

1941 ptaków do konkursu zgłosiło ponad 200 hodowców i jest to bardzo dobry wynik. Mistrzostwa można uznać za bardzo udane. Oczywiście zawsze może być inaczej ... lepiej, bo błędów też nie brakowało, ale będzie to wszystko na spokojnie do przeanalizowania i przemyślenia za rok. W tym roku na OMP pojawiły się trzy kolejne firmy wystawiające produkty dla hodowców. W sumie 11 stoisk handlowych było do Państwa dyspozycji. Tu należy sponsorom jeszcze raz serdecznie podziękować. Ale te Mistrzostwa to nie tylko sponsorzy ale przede wszystkim życzliwi hodowcy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby to święto wypadło jak najlepiej. Dziękuję całej ekipie technicznej (w tym roku bardzo licznej) za pomoc. Wyjątkowo zgrana i pracowita ekipa. Trudno teraz byłoby mi wymienić wszystkich z nazwiska ale co można powiedzieć to DZIĘKUJĘ BARDZO ZA POMOC.

Gościliśmy hodowców z Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Chorwacji. Mam nadzieję, że nasi koledzy zapamiętają tylko same pozytywne rzeczy i odwiedzą nas tak samo licznie za rok. Niektórzy mieli do pokonania daleką drogę ok. 1800 km w jedną stronę.

Państwa relacje fotograficzne ukazywały się niemal wszędzie, również media lokalne nas odwiedziły podczas OMP. Zainteresowanie samych zwiedzających nawet mnie zaskoczyło. Było dużo więcej osób niż w tamtym roku. Sobota i niedziela była bardzo oblegana. Czasami aby zobaczyć swoją ekipę musiałam wejść na trybuny. Czyli wychodzi po raz kolejny to, że reklama czyni cuda. W samej Czeladzi było kilka banerów reklamowych i 150 plakatów. Również czasopisma lokalne informowały o tym wydarzeniu. Bardzo byłam dumna, że nasza praca całego roku i tygodnia w te dwa dni znalazła swoje uhonorowanie. Obserwowałam rodziny z dziećmi, które po kilka razy przechodziły między regałami z ptakami. W tym roku było dużo więcej papug (o 100%) więc było co oglądać. Oczywiście dominowały w konkursie kanarki kolorowe i kształtne. Ale każdy hodowca i hobbysta znalazł na pewno coś dla siebie.

W ciągu OMP odbyło się szkolenie dla zainteresowanych z dziedziny drobnej egzotyki – szkolenie przeprowadził włoski sędzia pan Jari Spagna. Bardzo ubolewam, że tak mało osób skorzystało z jego ogromnej wiedzy. Jest to bowiem człowiek z pasją i może opowiadać godzinami. Jak już jesteśmy przy sędziach w tym roku zasilili nas koledzy z Niemiec i Czech również. Jak zawsze temat oceny budzi różne odczucia ale to jest temat do innej rozmowy. Wszystkim sędziom należy podziękować za ich pracę.

Na stoisku federacyjnym były do dyspozycji różne materiały w tym nowy standard "Nierozłączek". Każdy hodowca mógł zabrać sobie kalendarz PFO na 2019r. W tym roku nie zabrakło katalogów. Każdy hodowca dostał pamiątkowy dyplom, puchar za udział i drobny upominek od sponsorów. Wygrani mieli do dyspozycji specjalnie zaprojektowany medal, który miał nawiązywać do naszej historii. Puchary były w bardziej nowoczesnym stylu. W tym roku były też nowe wyróżnienia. Kogo nie było niech żałuje.

W sobotę odbyła się uroczysta kolacja dla hodowców na której obecnych było ponad 70 osób. Zabawa była myślę udana. Ale nie mi to oceniać.

Podczas tych Mistrzostw nawiązaliśmy nowe kontakty i w następnym roku który zbliża się wielkimi krokami PFO poszerzy współpracę międzynarodową – postawimy na specjalistyczne wystawy i pomyślimy o wspólnym wyjeździe ale o tym jeszcze nic więcej nie zdradzę. Niedługo się Państwo dowiecie.

Minusy - brak miejsc na giełdzie. Niestety nie da się wszystkich pomieścić i w następnym roku będzie trochę inna forma rezerwacji – elektroniczna aby uniknąć dodatkowych stresów. Pierwszeństwo zgłoszenia będzie brane pod uwagę. Myślę, że wydłużenie godzin przyjęcia w tym roku było dobrym pomysłem bo nie powodowało zatorów. Widzę również spore zmiany wśród podejścia samych hodowców do regulaminów, estetyki klatek wystawowych. Nawet wytrzymaliście Państwo niewygodę i byliście do końca w większości na ceremonii wręczenia nagród.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim hodowcom wszelakiej pomyślności, dużo szczęścia i spełnienia marzeń.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO


 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - kolejne ważne informacje! PDF Drukuj

Drodzy hodowcy!

Dokumentacja weterynaryjna dla osób zgłaszających ptaki na Mistrzostwa Świata do Zwolle. Poniższy link ściąga na komputer oryginał dokumentu potwierdzającego zdrowie ptaków. Dokument ten należy wypełnić w 2 egzemplarzach: jeden pozostanie w Holandii, drugi będzie potrzebny konwojentom do powrotu. Na dokumencie jest miejsca dla pięciu ptaków, ale można dorobić kolejne numery, jeśli ktoś zgłaszał więcej niż 5 ptaków.

https://com.mondial2019.nl/wp-content/uploads/Sanitairy-Certificate.docx

Dokument musi wypełnić powiatowy lekarz weterynarii w dniu wyjazdu ptaków (dla Polski: 2 stycznia 2019r.).

Przykład wypełnienia certyfikatu znajduje się tutaj (kliknij, by go pobrać).

Poniżej skany tłumaczenia dokumentu na język polski dla okazania lekarzowi weterynarii w przypadku, kiedy nie będzie władał językiem angielskim/holenderskim lub gdy nie będzie wyrażał chęci wypełnienia obcojęzycznego dokumentu.

UWAGA: lekarz weterynarii musi wypełnić ORYGINAŁ, a więc dokument obcojęzyczny. Tłumaczenie wykonano tylko dla ułatwienia załatwienia sprawy.

Powodzenia!

Rada Federacji

 
Szkolenie z zakresu drobnej egzotyki PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

13 grudnia (czwartek) o godz. 10:00 możemy zorganizować szkolenie w zakresie drobnej egzotyki. Wykład poprowadziłby nie kto inny jak sędzia oceniający nasze ptaki na OMP, pan Jari Spagna z Włoch.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, ale aby wykład się mógł odbyć - muszą być chętni więc abym mogła poprosić naszego gościa o prelekcję, proszę chętnych uczestników o potwierdzenie swojego przybycia.

Zgłoszenia osobowe proszę kierować na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Justyna Krawczyk, prezydent PFO


 
Spotkanie integracyjne - informacje PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Pozostało ostatnich 10 wolnych miejsc na spotkanie integracyjne hodowców PFO. Radzę nie zwlekać do ostatniej chwili ... bo nie pomieści wszystkich restauracja.

Przypominam data 15 grudnia (sobota) godzina 17:30 Restauracja "Art - Cafe" w Czeladzi obok hali sportowej. Auta proszę zostawić właśnie na terenie ośrodka, będzie wygodniej kawałeczek dojść. Proponuję również umówić się z kolegami co do wspólnego transportu. Większość z Państwa nocuje w Hotelu w Będzinie, a jest to kawałek, więc jakiś kierowca nieszczęśnik by się przydał.

Jednocześnie proszę nie wpłacać za spotkanie integracyjne na konto PFO. W dniu 15 grudnia o godzinie 17:30 spotykamy się przed budynkiem restauracji i wtedy poproszę abyście Państwo uregulowali sobie składkę za kolację. Prezydent PFO zbierze należność.

Informacja ta dotyczy tylko tych osób które swój udział potwierdziły telefonicznie. Nie będzie możliwości dołączenia do spotkania jeśli się Państwo nie zapiszecie - restauracja naszykuje tyle dań, ile PFO zgłosi odpowiednio wcześniej.

Justyna Krawczyk, prezydent PFO


 
Podziękowanie PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna składa serdeczne podziękowania panu Bogusławowi Rybarczykowi - hodowcy Stowarzyszenia "CANARIA 02" w Poznaniu za ufundowanie baneru reklamowego z okazji 81 Ornitologicznych Mistrzostw Polski.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy!

Rada Federacji

 
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata - Zwolle 2019 - ważne informacje! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Poniżej publikujemy dla Państwa materiały dotyczące Ornitologicznych Mistrzostw Świata Zwolle 2019. Prosimy każdego hodowcę zainteresowanego udziałem o zapoznanie się z treściami.

Do 28 listopada należy wysłać uzupełnione formularze zgłoszeniowe na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Dziś zostanie podany numer konta do opłat.

Ogólne przepisy - tłumaczenie na język polski (kliknij, aby otworzyć)

Formularz zgłoszeniowy (docx - kliknij, aby pobrać)

Tłumaczenie certyfikatu zdrowia (kliknij by powiększyć):

Edycja:

Klasy konkursowe - kliknij, by zobaczyć.

Konto do opłat na OMŚ: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767; POLSKA FEDERACJA ORNITOLOGICZNA; ul. Gen. J. Hallera 28, 40-321 Katowice - tytułem "Składka na wyjazd na Mistrzostwa Świata - (CIH)"

Koszt za 1 zgłoszonego ptaka to - 57zł, Obligatoryjnie katalog - 53zł.

Zgłoszenia muszą mieć formę edytowalną czyli nie skan, pdf czy zdjęcie!

Rada PFO zaznacza, że ptaki hodowca przekazuje na własną odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań aby wszystko przebiegło sprawnie ale RF nie bierze odpowiedzialności za padnięte sztuki czy to na samej Hali Wystawowej czy podczas transportu ani za kradzież ptaków. Ptaki nie podlegają ubezpieczeniu na czas podróży.

14 grudnia podczas OMP w Czeladzi o godzinie 14:00 odbędzie się zebranie RF z hodowcami wystawiającymi ptaki na MŚ.

Rada Federacji

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna