Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
List od Prezydenta PDF Drukuj

Szanowni Państwo !

Po raz kolejny stajemy w obliczu zmian, zmian tak bardzo potrzebnych Naszej Federacji. Przed NWZD biłam się z tysiącem myśli. Nie ukrywam, że ostateczną decyzję o kandydowaniu na stanowisko Prezydenta podjęłam w ostatnich sekundach, przed drzwiami do sali gdzie już wszyscy czekali. Moje wątpliwości rozwiali sami Delegaci. W imieniu swoim i nowo wybranych członków RF dziękuję za zaufanie.

Nasza Federacja ostatnimi laty przeżywała wzloty i upadki, dzięki którym mogliśmy poznać zaangażowanie nas samych w pracę społeczną. Założeniem moim jest pozytywne zjednoczenie wszystkich hodowców. W rok 2017 wchodzę z nadzieją i nowymi siłami do pracy, której jest bardzo dużo. Chciałabym aby kolejne Mistrzostwa Polski były dla nas wszystkich wyjątkowe. Będziemy przecież obchodzić 20-lecie istnienia Federacji i będziemy kontynuować cząstkę historii i garść tradycji, bo przed nami kolejny jubileusz „80”OMP. Zawsze uważałam, że czas mistrzostw powinien być świętem każdego hodowcy, uwieńczeniem trudnego roku hodowlanego. Jeśli każdy z nas zrobi w tym kierunku choćby jeden maleńki krok, będzie to krok milowy zapewniający nam wszystkim nadzieję na lepsze „jutro”. Może warto zrobić jeszcze jedno postanowienie noworoczne Drodzy Hodowcy i zakończyć wszelkie zwady, nieporozumienia. Myślę, że warto zapomnieć dla dobra wszystkich, a w szczególności dla nas samych, tych kilka przykrych słów które nie raz może usłyszeliście. Nie dopuszczajmy do psujących życzliwą atmosferę antagonizmów. Nigdy nie było i nie będzie idealnie, a różnice poglądów dają nam przecież prawdziwy koloryt człowieka. Tylko oby nie sprawdziły się po raz kolejny słowa C.K. Norwida, że „Umiemy się kłócić albo kochać, ale nie potrafimy różnić się pięknie i mocno”. Skoro mamy wyjątkową pasję to czemu nie możemy być jako organizacja społeczna, wyjątkiem od tej zasady ?!

W tym liście nic nie napisałam jak Państwo na pewno zauważyliście o pomysłach, planach, zmianach dotyczących Federacji. To nie przypadek, uważam że RF tworzą ludzie, a nie jedna osoba. Sama z pewnością nie byłabym wstanie wykonać 90% założeń. Czas i Wy Drodzy Hodowcy zweryfikujecie czy ponieśliśmy sukces czy porażkę.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę Państwu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Justyna Krawczyk

Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej

 
Mistrzostwa Niemiec Odwołane! PDF Drukuj

Informujemy, że ze względu na powiększające się ogniska ptasiej grypy odwołane zostały Mistrzostwa Niemiec. Oficjalny komunikat znajduje się tutaj (kliknij, aby go zobaczyć).

 
Relacja z OMP Czeladź PDF Drukuj

Szanowni Państwo !

Drodzy Hodowcy !

Już za nami „79” Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. W tym roku mistrzostwa zostały podzielone na dwie oddzielne imprezy.

Konkursy kanarków śpiewających odbyły się w Poznaniu w dniach 7-10 grudnia.

To właśnie tam swoje ptaki wystawiło 25 hodowców z całej Polski. Surowej ocenie podlegały ptaki z kas A, B i C. Pan Wiesław Krajewski, Prezes Stowarzyszenia „Canaria 02” wraz z hodowcami stanął na wysokości zadania i dzięki właśnie tym ludziom, konkurs i cała oprawa uroczystości odbyła się bez zarzutów. W kolekcji kanarków harceńskich bezkonkurencyjne okazały się ptaki Pana Zdzisława Mikuły, a w pojedynkach zwyciężył Pan Janusz Szczotok. W konkursach kanarków wodnotokowych najlepszy zarówno w kolekcji jak i pojedynkach okazał się Pan Marian Rychcik.

W dniach 12-18 grudnia wróciliśmy do Czeladzi, gdzie odbywał się konkurs i wystawa pozostałych ptaków (z różnych klas wystawowych). W imprezie wzięło udział 157 hodowców z całej Polski oraz zaproszony przedstawiciel DKB z Niemiec, wielokrotny Mistrz Świata w swojej dziedzinie, hodowca o polskich korzeniach Pan Darius Palenta. Hodowcy przedstawili do oceny 1702 ptaków w klasach D - 860, E - 550, F1 - 106, F2 - 28, G1 – 9, G2 - 21, H - 33, I1 – 54, I2 - 7, J – 15, K – 18, L - 1.

Jak co roku przeważającą część ptaków stanowiły kanarki. Ilość dużej i małej egzotyki nieznacznie wzrosła w stosunku do ubiegłorocznych Mistrzostw. Co cieszy,  coraz liczniejszą grupę wystawową tworzą ptaki europejskie i hybrydy. Ubolewamy, że hodowcy dużych papug w tym roku nam nie dopisali. Rok w hodowli dla nas wszystkich był dużo trudniejszy, co przełożyło się na liczbę zgłoszonych ptaków.

 
Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów – jest prezydent! PDF Drukuj

W sobotę, 17 grudnia 2016 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Na zebraniu został wybrany nowy Prezydent – Justyna Krawczyk, a także nowi członkowie Rady – Jan Kamiński oraz Sławomir Stec.

Na zebraniu została również zatwierdzona uchwała Rady Federacji w sprawie przyjęcia członka – kandydata (Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egotycznych).

Rada Federacji PFO

 
Podział funkcji w Radzie Federacji PDF Drukuj

W sobotę, 17 grudnia 2016 roku odbyło się posiedzenie Rady Federacji, w którym dokonano podziału funkcji w RF.

 

W posiedzeniu uczestniczyli:

1. Justyna Krawczyk – Prezydent

2. Łukasz Wejman – Wiceprezydent ds. Hodowlanych

3. Artur Kupczak – Skarbnik

4. Jan Kamiński – Członek

5. Sławomir Stec – Członek

 
Nowe Stowarzyszenie w szeregach PFO! PDF Drukuj

Dziękujemy Radzie Federacji, a także delegatom za przyjęcie nas do PFO. Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy wstąpić w Wasze szeregi.

Nasze Stowarzyszenie powstało na zebraniu założycielskim 27 maja 2016 roku. Uczestniczyło w nim 12 osób. W sądzie zostaliśmy zarejestrowani 18 sierpnia 2016 roku. W chwili obecnej nasze stowarzyszenie liczy 24 osoby.

W dniach 18 – 20 listopada 2016 zorganizowaliśmy pierwszą wystawę. Hodowcy wystawili ponad 100 okazów, począwszy od najmniejszych ptaków egzotycznych do dużych papug. Wystawa nie była poprzedzona konkursem, ponieważ w tym roku nie mogliśmy jeszcze dostać sędziego z PFO.

Hodowcy RSHPE Amazonka

 
Rezygnacja członków Rady Federacji PDF Drukuj

Informujemy, iż ze swoich stanowisk w Radzie Federacji zrezygnowali:

Mariusz Herich – Wiceprezydent ds. Organizacyjnych

Jerzy Kozik – Sekretarz

Dziękujemy za poświęcenie i trud włożony w pracę na rzecz Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Rada Federacji PFO

 
Podziękowanie za OMP Poznań 2016 PDF Drukuj

Do uczestników 79. Ornitologicznych Mistrzostw Polski Kanarków Śpiewających Harceńskich i Wodnotokowych Poznań 2016

Z całego serca pragnę podziękować Hodowcom Kanarków Harceńskich ze Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań za szczególny wkład pracy w organizację oraz obsługę imprezy.

Kolegom: Sławkowi Stecowi, Marianowi Norberciakowi, Michałowi Magnerowi, Jackowi Marzolowi, Zenonowi Seidlitzowi, Robertowi Bossemu, Andrzejowi Kozłowskiemu, Zdzisławowi Mikule i Adamowi Rudeckiemu za ogromne zaangażowanie i poświęcenie.

Drogim Paniom: Urszuli Godek, Barbarze Norberciak, Marzenie Stec i Jej córce Nadii, Joli Podlewskiej oraz Markowi Baumowi za przygotowanie smacznych posiłków i obsługę kuchni.

Panu Jerzemu Kozikowi za dostarczone puchary.

Panu Łukaszowi Wejmanowi za wspaniałe podejście i podziękowanie dla Sędziów.

Pani Małgorzacie Marcinkowskiej oraz Panu Marcinowi Piskorskiemu za wsparcie w tłumaczeniu języka niemieckiego.

Specjalne podziękowania dla Sędziów i wszystkich Uczestników Konkursu Śpiewu Kanarków Harceńskich i Wodnotokowych.

Prezes Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Canaria 02 Poznań Wiesław Krajewski

Od lewej: hodowcy kanarków Harceńskich i Wodnotokowych

 
Obrączki 2017 - odbiór PDF Drukuj

Przypominamy, że obrączki na rok 2017 będą do odbioru na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski w Czeladźi (16-18.12).

 
OMP CZELADŹ vs. wirus ptasiej grypy (H5N8) PDF Drukuj

W związku z Komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia w Polsce ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) hodowcy województwa zachodniopomorskiego oraz województwa lubuskiego zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia weterynaryjnego wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii, potwierdzającego zdrowie ptaków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 24

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna