Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Promocja naszego pięknego hobby PDF Drukuj

Kolejny raz z dumą patrzymy na działalność naszych kolegów i koleżanek. Cieszymy się, że w dzisiejszych czasach Wy hodowcy znajdujecie czas na świetne promowanie naszego hobby jakim jest hodowla ptaków. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Hodowców Ptaków "CANARIA 02" w Poznaniu.

Kliknij tutaj, aby przeczytać notatkę o działalności Stowarzyszenia CANARIA 02 w Poznaniu.

 
Uprawnienia sędziowskie COM/OMJ PDF Drukuj

Drodzy Sędziowie!

Do 30 czerwca 2017r. mogą zgłaszać się chętni, aby uzyskać uprawnienia sędziowskie COM/OMJ. Na najbliższym zebraniu Kolegium Sędziów można poruszyć ten temat i złożyć pisemne zgłoszenie Prezesowi Kolegium Sędziów. Wymagany jest minimum 5-letni staż w kraju. Koszt związany z podstawowymi opłatami za kandydata to 50 Euro. W piśmie muszą znaleźć się takie informacje jak:

- krótki opis gatunków/ras jakie posiadamy w swojej hodowli,
- osiągnięcia,
- publikacje.

Treść pisma, również w j.angielskim lub francuskim należy przesłać na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Znajomość języka angielskiego lub francuskiego jest wymagana na egzaminach.


Koordynator do spraw COM/OMJ
Justyna Krawczyk

 
Komunikat 6/2017 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Zebranie Kolegium Sędziów odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 o godzinie 9:00 w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Hallera 28.

W programie:
1. Omówienie zmian w Regulaminie Kolegium Sędziów po nowelizacji.
2. Nowelizacja standardów.
3. Nowelizacja klas wystawowych.
4. Przygotowanie programu ujednolicenia klatek wystawowych.
5. Uregulowanie zobowiązań statutowych (składki)

 
Wywiad z Leonem Strykowskim PDF Drukuj

"Sukces, to nie tylko przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie. Ale przede wszystkim miłość do tego, co robisz."

Podglądając od kilku lat pracę Zarządu i hodowców Poznańskiego Stowarzyszenia "Canaria 02" ma się wrażenie, że jak najbardziej podany cytat jest odzwierciedleniem ich zaangażowania społecznego. Nie udałoby się to zapewne, gdyby nie "głowa" organizacji Pan Wiesław Krajewski. Prezes na pewno może liczyć na zgrany zespół, jaki posiada, chętne ręce do pracy i ciekawe pomysły wszystkich kolegów. Z rozmów telefonicznych, jakie miałam przyjemność prowadzić mogłam stwierdzić, że pan Krajewski nigdy nie mówił o efektach pracy w liczbie pojedynczej. Zawsze słyszałam "my zrobiliśmy". I nie ukrywam, że to jak dla mnie cenna cecha charakteru, mówiąca wiele o człowieku. Najlepszym przykładem zgranej wspólnej pracy jest Pan Leon Strykowski Wiceprezes stowarzyszenia, udostępnił nam swój wywiad, dotyczący nie tylko tajników hodowli, ale również przedstawił odbiorcom część historii. Widać przygotowanie i profesjonalizm. Moje gratulacje i jednocześnie podziękowania za promowanie polskiej hodowli w sposób rzeczowy.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Skrzydlaty Dzień Dziecka PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji z zadowoleniem obserwuje rożnego rodzaju inicjatywy społeczne jakie Państwo podejmujecie w swoich Stowarzyszeniach. Miło poczytać i popatrzeć że nie zwalniacie kroku i angażujecie się w promocję hodowli w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Dnia Dziecka "Rybnickiego Stowarzyszenia "Amazonka". Wszystkim członkom stowarzyszenia gratulujemy pomysłów. Mamy nadzieję, że ich trud w przyszłości wyda owoce w postaci nowego pokolenia hodowców.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z pokazu ptaków z okazji dnia dziecka. Zapraszamy również do oglądnięcia galerii, która znajduje się poniżej.

Rada Federacji

 

 
Dzień Hodowcy z PZHKiPE PDF Drukuj

Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych serdecznie zaprasza na Dni Hodowcy, które odbędą się w dniach 10-11 czerwca w Nowym Targu.

Wszelakie szczegóły znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które zostały w ciekawy sposób przygotowane:)

Pytania prosimy kierować do Zarządu PZHKiPE - https://www.pzhkipe.org/wladze.

 
Wykład i szkolenie dla hodowców PDF Drukuj

W dniu 21 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie PFO (Katowice ul. Gen. J. Hallera 28) odbyło się zgodnie z harmonogramem szkolenie z zagadnień genetyki a w szczególności:

- genetyki hodowlanej,

- podstaw dziedziczenia,

- zasady kojarzenia w różnych mutacjach,

- jakich kojarzeń powinno się unikać.

Przed rozpoczęciem wykładu przybyłych uczestników przywitał Prezes Kolegium Sędziów Jan Kamiński, a następnie po krótkim wprowadzeniu głos oddał prowadzącemu szkolenie prof. Markowi Łabajowi. W ramach szkolenia omówiono podstawy genetyki ptaków jak również tworzenie linii wsobnych tzw. inbredu.

 
"Z zakurzonych kart pamięci".. PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Postanowiłam trochę poszperać w historii i połączyć moje zainteresowania z pracą na rzecz PFO. Ponieważ mogę się pochwalić sporą ilością posiadanych książek z dziedziny ornitologii, a jest ich na obecną chwilę ponad 500szt. "zdobytych" z całego świata. O historii hodowli w Polsce mogę powiedzieć bez przesadnej skromności, że wiem sporo. Na obecną chwilę jest wiele mitów, jeśli chodzi o minione dzieje hodowlane.

Będziecie zaskoczeni jak wyglądała prawda. Postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym ten ciekawy jak dla mnie temat. Będzie to cykl pod tytułem "Z zakurzonych kart pamięci". Znajdzie się tu wszystko to, co uznam za ważne do przekazania. Czasami będzie to tekst, czasami grafika, a czasami jak dziś skan książki czy czasopisma. Mamy się czym pochwalić, mieliśmy zdolnych hodowców odnoszących sukcesy. Warto ich nazwiska przypomnieć. Zobaczymy na ile mi czas pozwoli. W mojej bibliotece znajdują się m. in. miedzioryty z 1823r. Jeśli uznam w przyszłości, że praca ludzi zaangażowanych społecznie na rzecz PFO idzie w dobrym kierunku i sytuacja jest "stabilna”, to już jakiś czas temu postanowiłam, że całe moje zbiory przekażę federacji.

Dziś zapoznać pragnę Państwa z broszurą/książką o hodowli kanarków z 1928r. Ciekawe czy zwrócicie moi drodzy uwagę na kilka drobnych szczegółów. Życzę miłej lektury.

Kliknij tutaj, aby pobrać książkę.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 
Protokoły z zebrań PDF Drukuj

Przedstawiamy Państwu protokoły ze Zgromadzenia Wspólników Spółki PFO Sp. z o. o., Zebrania Rady Federacji oraz z Walnego Zebrania Delegatów PFO.

1. Protokół ze Zgromadzenia Wspólników Spółki PFO Sp. z o. o. (kliknij, aby go zobaczyć).

2. Protokół z Zebrania Rady Federacji (kliknij, aby go zobaczyć).

3. Protokół z Walnego Zebrania Delegatów PFO (kliknij, aby go zobaczyć). Uchwały znajdują się tutaj (kliknij, aby je zobaczyć).

 
Komunikat Kolegium Sędziów 5/2017 w sprawie szkolenia PDF Drukuj

W dniu 21 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w siedzibie PFO (Katowice ul. Gen. J. Hallera 28) odbędzie się szkolenie w zakresie:

- genetyki hodowlanej,
- podstaw dziedziczenia,
- zasady kojarzenia w różnych mutacjach,
- jakich kojarzeń powinno się unikać.

Wykładowca prof. Marek Łabaj. Uczestniczyć mogą wszyscy hodowcy zrzeszeni w PFO, wystarczy zgłosić do 15 maja swą obecność telefonicznie (662210350) lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Zgłoszenie jest podyktowane przygotowaniem sali na odpowiednią ilość miejsc.

Serdecznie zapraszam

Jan Kamiński

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 28
Polska Federacja Ornitologiczna