Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wystawa Ptaków Opole PDF Drukuj

Opolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na Wystawę Ptaków, która odbędą się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 
Ornitologiczne Mistrzostwa Warszawy PDF Drukuj

Polski Związek Ornitologiczny z Warszawy już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na V Ornitologiczne Mistrzostwa Warszawy, które odbędą się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 


 
Puchar Polski Papug PDF Drukuj

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków "CANARIA 02" Poznań zaprasza na IV edycję Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Rada Federacji również serdecznie zaprasza wszystkich hodowców na tę imprezę. Polscy hodowcy posiadają piękne okazy papug w wielu barwnych mutacjach - przywieźmy je do Poznania i pochwalmy się nimi, a przy okazji zaczerpnijmy trochę sportowej rywalizacji!

Szczegóły imprezy znajdują się na plakacie:

 
Komunikat 6/2018 w sprawie plakatów wystaw do "Ptaki Hobby" PDF Drukuj

Informujemy, że do końca miesiąca można nadsyłać plakaty promujące wystawy do czasopisma PFO "Ptaki Hobby". Plakaty mają mieć format A5 poziomo.

Rada Federacji

 
Sekcja Kanarków Śpiewających PDF Drukuj

Nowo powstała Sekcja Kanarków Śpiewających przedstawia regulamin oraz druk przystąpienia do sekcji. Każdy zainteresowany przystąpieniem do sekcji powinien wypełnić druk i wysłać go na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Sprawozdanie z zebrania Rady PFO i hodowcami Kanarków śpiewających PDF Drukuj

W niedzielę 8 lipca Rada Federacji spotkała się z zaproszonymi hodowcami. Spotkaniu przewodniczyła prezydent PFO - Justyna Krawczyk. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz hodowców rozpoczęto od przedstawienia nowych stowarzyszeń, które weszły w skład PFO. Drogą uchwały podjętej jednogłośnie przez Radę PFO (Uchwała RF nr2/2018 i 3/2018) jako kandydata na członka rzeczywistego powitano: Mikołowski Klub Kanarka Kolorowego oraz Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Prezydent nadmieniła przybyłym delegatom stowarzyszeń (delegaci: Marcin Penkala, Leszek Mryka, Krzysztof Panek, Bogumił Dyga) o ich prawach i owiązkach wynikających ze Statutu PFO oraz obowiązujących regulaminów.

Drugim punktem zebrania była kwestia rozwoju hodowli kanarków śpiewających w Polsce. Hodowcy mieli do wyboru dwie opcje. Jedna dotyczyła powołania sekcji przy RF a druga założenie stowarzyszenia/ klubu o danej specjalizacji. Zebrani hodowcy dyskutowali w sposób rzeczowy o problemach, jakie do tej pory ich niepokoiły, rozważali sposób działania sekcji i stowarzyszenia. Hodowcy nie zapomnieli również o swoich przybyłych tego dnia kolegach spoza struktur PFO. Ale zapisy obowiązujących zasad w PFO są jasno określone. Do życia powołano, więc „Sekcję Kanarków Śpiewających” przy PFO. Cel przyświecał zebranym hodowcom jeden - rozwój hodowli niezamykający się w ramach samej tylko wystawy na Mistrzostwach Polski. Ustalono, że sekcja ma brać czynny udział w życiu hodowców przez cały rok i tym ma się wyróżniać. Głosy w sprawie i swoje opinie wyrażali panowie Mikuła Zdzisław, Jerzy Kozik, Janusz Szczotok, Adam Rudecki.
 
Relacja z zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

W dniu 30.06.2018 w siedzibie PFO odbyło się zebranie Kolegium Sędziów, program zebrania zgodny z planem.

W punkcie pierwszym uregulowano zobowiązania statutowe, kilku sędziów straciło uprawnienia sędziego PFO w związku z nie dopełnieniem obowiązków statutowych (lista sędziów PFO po aktualizacji w zakładce "Sędziowie").

Ustalono; sędzia PFO może sędziować w stowarzyszeniu nienależącym do PFO, pod warunkiem zgłoszenia do zarządu Kolegium Sędziów i uiszczenia opłaty w wysokości 150 zł na konto PFO (100% opłaty sędziowskiej stawki podstawowej).

W punkcie drugim omówiono zasady korzystania z klas wystawowych w związku z tym, że 50% ptaków na OMP zgłoszono nieprawidłowo. Wystawcy niemający pewności rasy lub mutacji powinien zaczerpnąć informacji w Kolegium Sędziów lub u sędziego na konkursach przed OMP.

Na OMP zgłoszenie ptaków w określonym terminie i po tym terminie nie można zmienić klasy wystawowej, natomiast można zmienić numer obrączki, czyli można zmienić ptaka w tej samej klasie wystawowej.

Wystawcy, którzy błędnie zgłoszą ptaki muszą się liczyć z deklasacją.

W kolejnym punkcie programu przyjęto program warsztatów szkoleniowych, które będą 29 września 2018 w siedzibie PFO.
1. Parametry i technika oceny Kanarki kształtne "Gloster" – prowadzący Tadeusz Byś
2. Parametry technika oceny i dziedziczenie Kanarki kolorowe mozaikowe lipochromowe i agatowe - prowadzący Kazimierz Gandurski i Marek Łabaj.
3. Nowe rasy Kanarków charakterystyka prowadzący - Marek Łabaj
4. Cechy charakterystyczne mutacji, kojarzenie intermedialne i klasyfikacja konkursowa prowadzący - Jan Kamiński

W informacji z COM/OMJ przedstawiono dwie nowe rasy Kanarków będących w badaniu;
- rasa Kanarka kształtnego o nazwie "ROGETTO"
- rasa Kanarka kolorowego o nazwie "NERO PERLA"
Klasy wystawowe ponownie do aktualizacji.

W ostatnim punkcie programu głos zabrał długoletni Sędzia PFO/OMJ nauczyciel wielu sędziów, były Prezes Kolegium Sędziów Pan Janusz Kapuścik dziękując za 42 lata owocnej współpracy.
Pan Janusz Kapuścik w PFO ma status Sędziego Honorowego.

Jan Kamiński
 
Komunikat 5/2018 w sprawie założenia nowego Stowarzyszenia PDF Drukuj

W dniu 30.06.2018 w siedzibie PFO odbyło się zebranie założycielskie nowego Stowarzyszenia o nazwie Centralne Stowarzyszenie Ornitologiczne (CSO) z siedzibą w Czeladzi.

Przynależność zgłosiło 47 hodowców.

Po przeprowadzeniu spraw proceduralnych omówiono Statut CSO, w głosowaniu jawnym wybrano Zarząd i Komisje Rewizyjną CSO.

Teraz rozpocznie się procedura rejestracyjna.

Po nadaniu numeru KRS, więcej informacji o Stowarzyszeniu CSO.

Jan Kamiński

 
Komunikat nr 4/2018 w sprawie zebrania Kolegium Sędziów i zebrania założycielskiego stowarzyszenia PDF Drukuj

Zebrania odbędą się w siedzibie PFO Katowice ul. Hallera 28 w dniu 30.06.2018 (sobota)

 

Godzina 9.00 zebranie sędziowskie.

Program:

1. Uregulowanie zobowiązań finansowych termin ostateczny

2. Zasady korzystania z klas wystawowych

3. Tematy na warsztaty szkoleniowe

4. Nowości z COM/OMJ

5. Sprawy bieżące

 

Godzina 11.00 zebranie założycielskie stowarzyszenia.

Program:

1. Lista obecności w raz z danymi

2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania

3. Omówienie  Statutu

4. Podjęcie niezbędnych uchwał w zakresie wyboru władz i wymogów prawnych

Zapraszamy hodowców oddziałów, które wyraziły chęć dołączenia do PFO na godzinę 11.00 według przesłanych list nazwisk Radzie Federacji.

 
Giełda ptaków PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zaprasza na Giełdę Papug i Ptaków Egzotycznych, która odbędzie się we wrześniu.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia. Szczegóły na plakacie.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna