Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Grupa dyskusyjna na WhatsApp PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy PFO !!!!

Mamy dla Was niespodziankę - powstała nowa grupa "Przyjaciele PFO" na whatsapp, która będzie waszym sprzymierzeńcem w sprzedaży nadwyżek hodowlanych (sprzedam, kupię, oddam za darmo, poszukuję itp.) i wszystkich najistotniejszych wiadomości jakim się chcielibyście podzielić ze wszystkimi. To rodzaj forum dyskusyjnego. Warunkiem jest oczywiście akceptacja do grupy przez Administratorów. Członkowie mogą proponować kolejnych uczestników. Zasada obowiązująca wszystkich jest jedna.... nie siejemy propagandy i nienawiści w stosunku do innych uczestników. Nie zajmujemy się politykami i nie dyskutujemy o wyznaniach religijnych.Tam obowiązują zasady kultury, nawet jeśli będą trudne tematy.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

 
I Pomorska Wystawa Papug i Ptaków Egzotycznych PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Kolejne Stowarzyszenie zorganizowało w piękną wiosenną pogodę wystawę papug i ptaków egzotycznych. Tym razem było to Stowarzyszenie PSHKiPE "Astryld". Bardzo dziękujemy za popularyzację naszego hobby.


Zapraszamy również do oglądnięcia galerii zdjęć.

Rada Federacji

 

 
Hodowcy Dzieciom PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Drodzy Hodowcy,

Lato w pełni, ale nic nie stoi jak widać na przeszkodzie aby promować po raz kolejny swoje stowarzyszenia i poczynić dalsze kroki dla rozwoju hodowli w Polsce.

Prezentowane poniżej stowarzyszenia szerzą wiedzę wśród najmłodszych już kilka lat.

Mam ogromną nadzieję,że wśród dzieci i młodzieży dzięki temu będziemy mieć nowe pokolenia hodowców.

 

Serdecznie dziękuję Zarządom stowarzyszeń jak również ich członkom za tak piękne inicjatywy. Dzień dziecka co roku jest najlepszą okazją do podejmowania takich wyzwań. Cieszę się, że nasi hodowcy czynnie udzielają się przez cały rok, widać to również w innych stowarzyszeniach które organizują wystawy dla swoich mieszkańców.

Justyna Krawczyk

Prezydent PFO

Poniżej znajdują się relacje oraz zdjęcia z Dni Dziecka

 

Dzień Dziecka z Canaria 02 Poznań:

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację.

 
Czasopismo PFO już niebawem! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !

Tak jak obiecaliśmy już niedługo trafi do Was nasz pierwszy numer czasopisma. Oto jak wygląda okładka:

 

Będzie to czasopismo inne niż wszystkie a dlaczego... sami zobaczycie. Nie mogę zdradzać pewnych tajemnic. Dziś jest 1 czerwca "Dzień Dziecka" i to dla mnie wymarzony prezent, bo nie mogłam się już doczekać dwumiesięcznych efektów pracy naszej ekipy. Oczywiście w "Ptaki hobby" znajdziecie różne artykuły. Staraliśmy się dopasować do państwa potrzeb hodowlanych.

Redaktorem naczelnym i pomysłodawcą jest Pan prof. Marek Łabaj. Redaktor techniczny – Karol Graczyński. Korekta – Lidia Graczyńska. Rada programowa w składzie: Przewodnicząca – Justyna Krawczyk, Joanna Karocka, Michał Horzela, Adam Koziołek, Karol Podolyńsky (Słowacja), Juri Parenti (Włochy).

Dziękuję również tym hodowcom, którzy pomagali nam, a nie są wymienieni z nazwiska. Dla Polskiej Federacji Ornitologicznej jest to niewątpliwie duży sukces. Dostępny będzie również dla państwa e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na którego można przesyłać swoje materiały lub uwagi. Jak tylko drukarnia zakończy pracę, wysyłamy kurierem pierwszy numer do wszystkich prezesów każdego stowarzyszenia PFO. Miłej lektury :) !

Informacja dla hodowców spoza PFO - możecie również nabyć czasopismo. Do 10 czerwca cena promocyjna w przedsprzedaży - 15zł.

Prezydent PFO - Justyna Krawczyk

 
Komunikat 4/2018 - spotkanie PFO z hodowcami kanarków śpiewających PDF Drukuj

Rada Federacji zaprasza wszystkich hodowców kanarków śpiewających (harceńskich i wodnotokowych) PFO na spotkanie, które odbędzie się 8 lipca o godzinie 10:00 w siedzibie PFO w Katowicach. Tego dnia wspólnie pochylimy się nad Państwa propozycjami.

Rada Federacji

Drodzy Hodowcy kanarków śpiewających,

Rada PFO po licznych telefonach i sugestiach samych hodowców, postanowiła zmienić charakter spotkania na otwarty dla wszystkich niezależnie od przynależności do stowarzyszenia. Oczywiście RF widzi według państwa potrzeb dwie opcje jako główny punkt naszego zebrania.

1)Będzie to powołanie Sekcji Kanarków Śpiewających przy PFO.

2)Założenie niezależnego stowarzyszenia hodowców kanarków śpiewających.

To jaką opcję państwo wybierzecie zależy od Was. Z tym, że w pierwszym przypadku sekcja będzie się składała tylko i wyłącznie z hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach PFO a druga jest już całkowicie niezależna pod względem swojego wewnętrznego działania.

W imieniu kolegów z Rady PFO, serdecznie zapraszam.

Prezydent PFO

Justyna Krawczyk

 
Majówka w lesie PDF Drukuj

12 maja Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zorganizowało spotkanie majowe w Leśniczówce w Książenicach. Jest tam przygotowany specjalny szałas na tego typu imprezy. Hodowcy Jacek i Tomasz Wójcik przygotowali 3 kociołki, a żona Jacka napełniła je pysznościami. Po 2 godzinach gotowania na żarze mogliśmy się częstować pysznym jedzeniem. Dzieci miały frajdę, ponieważ teren leśny sprzyja do zabaw. Dzieci otrzymały skromne prezenty. Dziękujemy Panu leśniczemu Tomaszowi Majerowi za wszelką pomoc organizacyjną oraz zaproszenie na wrześniowy pokaz sokołów.

Zarząd RSHPE Amazonka

 
Wystawa w Łódzkiej Palmiarni PDF Drukuj

Wysoka temperatura, charakterystyczny zapach wilgotnej ziemi i bardzo duża wilgotność powietrza utrudnia początkowo oddychanie, przyzwyczajamy się do takiej atmosfery spacerując wąskimi ścieżkami wśród gęstej, tropikalnej roślinności pod „parasolami „ z ogromnych liści palm i bananowców zasłaniających niebo. Widać kiście zielonych bananów wiszące wysoko wśród liści a na jakimś pnączu drzewa widać śliczne czerwone kwiaty.

To nie jest fragment relacji z tropikalnej dżungli w Ameryce Południowej, to „dżungla w pigułce” znajdująca się w centrum Łodzi, w Łódzkiej Palmiarni wybudowanej w pięknym, starym parku Źrodliska,  cały ten  teren będący niegdyś własnością  fabrykanta  Schejblera,  jest bardzo lubianym przez Łodzian miejscem na spacery  i piknikowanie.

Tutaj kilka lat temu z inicjatywy kierownictwa Palmiarni i Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych uruchomiono serię wystaw ptaków egzotycznych odbywających się w drugi weekend majowy. Tu właśnie bardzo liczne rzesze zwiedzających wyszukiwały eksponowane ptaki atrakcyjne wkomponowane w przepych wszędobylskiej tropikalnej roślinności , często w sąsiedztwie wspaniale kwitnących storczyków i innych, których nazwy trudno zapamiętać.

 
Relacja z udziału w Targach „ANIMAL BALTIC” PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "ASTRYLD" wzięli udział w targach zoologicznych Animal Baltic w Gdańsku. Pokazaliśmy ponad 60 ptaków z 16 gatunków (3 rasy kanarków, 3 gatunki egzotyki, 8 gat.
papug, 2 gat.  szpakowatych oraz 1 gat. turakowatych ). Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem co sprzyjało propagowaniu hodowli różnych gatunków ptaków.

Udział w Targach uważamy za udane, a zebrane doświadczenia i kontakty z hodowcami oraz producentami akcesoriów  i karm pozwolą nam w kolejnych latach rozwijać działalność Stowarzyszenia. Cieszy nas fakt, że coraz więcej młodych ludzie wykazywało zainteresowanie hodowlą papug czy ptaków egzotyczny co może wpłynąć również na rozwój naszego stowarzyszenia.

Jednocześnie udział w targach stał się miejscem promocji nowej planowanej imprezy organizowanej przez firmę Dendrom przy udziale naszego Stowarzyszenia: I Pomorskiej Wystawy Papug i Ptaków Egzotycznych w Redzie  dnia 26 maja 2018 r. w godz. 11-18.

Hodowcy PSHKiPE Astryld

 

 
Protokół z WZD 2018 PDF Drukuj

Szanowni Państwo

Zachęcamy do zapoznania się z protokołem z Walnego Zebrania Delegatów PFO, które odbyło się 24 marca. Dokument zawiera protokół, sprawozdania, uchwały oraz sprawozdanie finansowe.

Rada Federacji

 
Seminarium Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka nie przestaje aktywnie działać. W miniony weekend zorganizowało seminarium dla hodowców papug i ptaków egzotycznych, którego tematyką było:

1. Witaminy i odżywki dla papug i ptaków egzotycznych - firma Profeed

2. Mutacje Barwne Papug - Joanna Karocka

3. Zapoznanie z marką Vitapol

4. Przygotowanie Ptaków do Wystawy - Jan Kamiński

Cieszymy się, że nasze Stowarzyszenia stale promują nasze hobby.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z seminarium.

Zapraszamy również do oglądnięcia galerii zdjęć.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna